Gdy platformy streamingowe pojawiły się na rynku, szturmem zdobyły serca wielu internautów. Możliwość oglądania wybranych seriali i filmów na żądanie było czymś wspaniałym. Wielka dostępna biblioteka, jedna niska opłata i sami decydujecie co, gdzie i kiedy obejrzycie. Wielką nowością było rozpoczęcie seansu w domu na TV, a dokończenie na smartfonie w autobusie. Urzekało wszystko… no prawie. Nawet platformy streamingowe nie ochroniły się przed blokadami regionalnymi. Czy dobrym rozwiązaniem jest NordVPN do Netflixa?

W jakim celu stosować NordVPN do Netflixa?

Platformy streamingowe miały być odpowiedzią na ograniczenia wynikające ze “starodawnych” rozwiązań stosowanych w kablówkach. Niestety prawa i licencje sprzedawane osobno do różnych krajów okazały się silniejsze. Na tyle, że nierzadko oferta w obrębie jednej platformy może być inna w zależności od kraju, w którym się znajdujecie. Nie wspominając już nawet o tym, że część platform tak po prostu nie jest dostępna w innych krajach.

Wiele z tych utrudnień można łatwo ominąć, używając VPN. Powody, dla których wybieramy akurat ten program, opisaliśmy w recenzji NordVPN. Jako najlepsze i tanie kompleksowe podejście może być najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów. W dodatku oferuje gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli coś wam nie będzie pasować.

Przyjrzyjmy się dokładnie, w jakim celu stosować NordVPN Netflix:

 • dostęp do treści zablokowanych regionalnie. Jak już wspomnieliśmy, Netflix ma różne oferty dla różnych krajów. Używając NordVPN z Netflixem, możecie zmienić swoją lokalizację na inny kraj i w ten sposób odblokować wcześniej niedostępne treści.
 • dezpieczeństwo. Użycie VPN zapewnia, że nikt was nie wyśledzi, nie przejrzy waszych działań i nie zbanuje z serwisu.
 • większa prywatność. Jest to ściśle związane z samym użyciem VPN. Nikt nie dowie się, co oglądacie, gdyż dostęp do takich danych będzie wyjątkowo trudny.
 • omijanie blokad prawnych. Jeśli znajdujecie się w państwie z ograniczonym dostępem do internetu lub gdzie ograniczane są pewne treści, VPN może pozwolić to ominąć. Pamiętajcie jednak o zachowaniu ostrożności – więcej w dalszej części o legalności takich działań.

Zostaje oczywiście wspomniana kwestia legalności. Czy VPN jest legalny? Tak, jest. Przynajmniej w naszym kraju (i innych demokratycznych krajach). Kraje pokroju Chin, Rosji, czy Iranu mogą zabraniać używania VPN. Jadąc na egzotyczne wycieczki, zawsze warto dokładnie sprawdzić przed wyjazdem, czy coś nie jest zakazane. Przezorny zawsze ubezpieczony, a zawsze powinniście stosować się do prawa obowiązującego w danym miejscu.

W przypadku używania VPN do Netflix warto pamiętać o jeszcze jednym fakcie. VPN jest legalny, ale używanie go do omijania barier regionalnych już niekoniecznie. Rejestrując się na platformie streamingowej, zgadzasz się na przedstawiony regulamin, a ten z reguły zawiera informacje o tym, że nie można tego robić. Nic wam się nie powinno z tego powodu stać, ale warto o tym pamiętać.

Netflix a NordVPN – krok po kroku

Sprawdźmy, jak oglądać Netflix (w innych krajach) za pomocą NordVPN. W poniższym poradniku opiszemy krok po kroku jak tego dokonać. Dla ułatwienia wybierzemy Wielką Brytanię, która jest bodaj najczęściej wybieranym kierunkiem. Innym krajem, na który często się zmienia VPN, są Stany Zjednoczone. Oczywiście możecie wybrać dowolny kraj (z listy dostępnych w NordVPN), ale dla ułatwienia skupimy się na jednym.

Jak oglądać Netflix za pomocą NordVPN krok po kroku?

 1. Zainstalujcie NordVPN. Dla niektórych oczywiste, ale warto o tym pamiętać, szczególnie jeśli cały ambaras wynikł z powodu problemów z innym VPN.
 2. Po instalacji zalogujcie się do NordVPN loginem i hasłem ustalonym przy rejestracji.
 3. Domyślnie ustawionym serwerem będzie najpewniej ten położony najbliżej waszej lokacji. Otwórzcie wybór serwerów i wybierzcie taki zlokalizowany w pożądanym przez was kraju.
 4. Potwierdźcie wybór. Warto przed otwarciem Netflixa jeszcze zweryfikować, czy na pewno nasze IP pochodzi już z wybranego kraju. Można to zrobić, wchodząc na jedną z wielu stron internetowych poświęconych sprawdzaniu IP. Jeśli nie chcecie ryzykować, zawsze możecie to zrobić po prostu na stronie NordVPN.
 5. Otwórzcie aplikację streamingową, w naszym przypadku Netflix. Aplikacja powinna wykryć automatycznie, że logujecie się z innego kraju i wyświetlić bibliotekę treści dostępną w nim. Jeśli korzystacie ze streamingu przez przeglądarkę, możecie potrzebować wyczyścić ciasteczka i zrestartować przeglądarkę, żeby wszystko zadziałało, jak należy.

nordvpn

Pamiętajcie: jak już pisałem wcześniej, takie zachowanie jest niezgodne z regulaminem aplikacji streamingowych, a niektóre mogą wręcz mieć zaimplementowane systemy mające przeciwdziałać VPN. Jeśli wciąż zastanawiacie się, jaki VPN wybrać, postawcie na jakość i skorzystajcie z NordVPN.

Dlaczego warto zdecydować się na NordVPN do odblokowania Netflixa?

To świetne pytanie. Poniekąd odpowiedzieliśmy na nie już powyżej: NordVPN to kompleksowe rozwiązanie, któremu można zaufać. W dodatku jest w rozsądnej cenie i łatwo go wypróbować dzięki gwarancji zwrotu pieniędzy. Postarajmy się jednak nie być gołosłowni.

Czemu uważamy, że warto zdecydować się na NordVPN do odblokowania Netflixa?

 • Wielka sieć serwerów. NordVPN to prawie 6 tysięcy serwerów w ponad 60 krajach na cały świecie. W swojej ofercie mają najpopularniejsze lokacje do odblokowania treści regionalnych (Wielka Brytania i Stany Zjednoczone) i do kupna tanich abonamentów (Turcja i Argentyna).
 • Łatwa konfiguracja VPN i użytkowanie. Odnajdzie się w nim nawet największy laik. Właściwie to na dobrą sprawę nic nie trzeba zmieniać, gdyż domyślna konfiguracja powinna świetnie działać. Jedyne co w takim wypadku trzeba zmienić to lokalizację serwera.
 • Ma serwery zoptymalizowane pod streaming. Jest to pomocne w sytuacjach, gdy wybrany serwer jest bardzo daleko, co mogłoby powodować opóźnienie.
 • Dostępny na wiele urządzeń i większość systemów operacyjnych. Za pomocą NordVPN ochronicie nie tylko swoje komputery i laptopy, ale również konsole i przede wszystkim smartfony. Na smartfonach również możecie połączyć się z serwerem w innym kraju i przeglądać wcześniej niedostępne treści. Dzięki możliwości instalacji NordVPN na router ochronicie właściwie wszystkie urządzenia w sieci.
 • Silne szyfrowanie i wysoki poziom ochrony. To poniekąd “przy okazji”, ale nie należy o tym zapominać.
 • Nie zapisuje logów. Nikt się nie dowie, że postanowiliście w taki sposób przechytrzyć system.
 • Całodobowa pomoc supportu. Do tego jeszcze wrócimy.
 • NordVPN ma świetny interfejs użytkownika stworzony według najnowszych trendów ergonomii i korzystania z oprogramowania. Rzuca się w oczy wielki przycisk służący do wyłączania i włączania VPN, który pokaże również status połączenia. Równie łatwo znajdziecie wybór serwerów.

NordVPN to naprawdę potężne narzędzie dostępne za względnie niewielkie pieniądze.

netflix

NordVPN i Netflix nie działa – poradnik

Oczywiście z racji tego, że używanie VPN do omijania blokad regionalnych to trochę szara strefa, nie wszystko musi pójść zgodnie z planem. Dostawcy usług streamingowych bronią się, jak mogą, żebyście płacili pełną cenę za dostęp i nie sięgali po to, co jest zablokowane. Z tych powodów czasem mogą wystąpić problemy. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym z nich i sprawdźmy, jak je rozwiązać.

Wybór innego serwera

Dosyć niestety standardową może być sytuacja, gdy konkretny (jeden z kilku tysięcy) serwerów zostanie aktualnie zablokowany. Do czasu naprawienia tej sytuacji powinno wystarczyć przełączenia się na inny serwer. Pamiętajcie, że w swej sieci prawie 6 tysięcy serwerów NordVPN ma do wyboru więcej niż jeden serwer na kraj.

Jak zmienić serwer na inny? Dokładnie tak samo, jak gdy poprzednio zmienialiście VPN na Netflix. Opisaliśmy to w punkcie trzecim poradnika krok po kroku Netflix NordVPN. Wejdźcie w listę serwerów i wybierzcie inny z danego kraju, następnie zaakceptujcie. Samą zmianę róbcie przy wyłączonej aplikacji Netflixa. Dla upewnienia możecie też zrestartować (wyłączyć i włączyć VPN) i sprawdzić IP, czy się zmieniło. W przypadku oglądania przez przeglądarkę pamiętajcie o wyczyszczeniu ciasteczek.

Wyłączenie funkcji Cybersec NordVPN (Threat Protection)

Cybersec w NordVPN (znany również pod nowszą nazwą Threat Protection) to dodatkowa usługa z funkcjami antywirusa, która chroni przed różnymi zagrożeniami cybernetycznymi. Do takich zagrożeń należą złośliwe oprogramowania, próby phishingu, reklamy oraz inne niepożądane elementy podczas połączenia.

Z racji tego, że możliwość ominięcia blokad regionalnych jest dosyć nieoficjalnym sposobem użycia VPN, może się zdarzyć, że Cybersec (Threat Protection) uzna takie połączenie za niechciane i je zablokuje. Jak wyłączyć Cybersec w NordVPN? To wyjątkowo proste:

 1. Uruchom aplikację NordVPN na wybranym urządzeniu i zaloguj się swoim loginem i hasłem.
 2. Kliknij małą ikonę tarczy po lewej stronie ekranu.
 3. Wyłącz funkcję Cybersec w NordVPN. Pamiętajcie, że możecie już widzieć nazwę Threat Protection. Za wyłączenie odpowiada specjalny przełącznik.

Gotowe!

Całość procedury powinniście wykonywać przy wyłączonej aplikacji Netflixa. Warto również standardowo zrestartować VPN.

Opróżnienie pamięci podręcznej

Czasem, jeżeli restarty (przeglądarki, obu aplikacji, a ostatecznie też komputera) nie pomagają, warto wyczyścić pamięć podręczną. Może się okazać, że ta się zapchała i zmiany serwerów nie są odnotowane, co sprawia, że Netflix nie widzi różnicy, gdyż korzysta ze starych danych umieszczonych w pamięci podręcznej.

Jak opróżnić pamięć podręczną w komputerze?

 1. Na klawiaturze komputera wciśnij kombinację przycisków Win + R.
 2. W otwartym oknie wpiszcie “%temp%” (bez cudzysłowów) i naciśnijcie enter.
 3. W otwartym folderze zaznaczcie wszystkie pliki (Ctrl + A), a następnie je usuńcie.

Jak się już pewnie domyślacie, po wszystkim warto wykonać restart komputera.

Jak opróżnić pamięć podręczną w przeglądarce? Ten temat jest trochę bardziej skomplikowany ze względu na to, że jest to zależne od używanej przeglądarki. Z tego powodu nie możemy podać jednego sposobu, który będzie pasował do wszystkich. Warto jednak pamiętać, że w musicie w przeglądarkach znaleźć ustawienia, a tam w opcjach prywatności i bezpieczeństwa znaleźć informację o plikach tymczasowych. W tym miejscu powinna znajdować się również opcja ich usunięcia. Warto przy okazji usunąć ciasteczka (cookies), jeśli są osobno.

Zgadliście, proces warto zakończyć wyłączeniem i włączeniem przeglądarki.

Kontakt z działem obsługi klienta

Jeśli wciąż macie problem i VPN nie działa, zostaje kontakt z obsługą klienta. Nie ma się jednak czego obawiać. Chociaż temat NordVPN – Netflix może być trochę nieoficjalny, to w obsłudze doskonale wiedzą, że jest to jedna z zalet tego oprogramowania.

W ramach wykupionego abonamentu NordVPN dostajecie całodobowy dostęp do pomocy czat na żywo lub email.

NordVPN a Netflix – o czym warto pamiętać? Podsumowanie

Myślę, że najlepszym podsumowaniem i poradą, o czym pamiętać w tej sytuacji, jest to, o czym pisaliśmy przed chwilą. W przypadku problemów z czymkolwiek zawsze czeka na was wsparcie klienta, które nie odmówi pomocy i ze wszystkim pomoże.

Dlatego piszemy o NordVPN Netflix, a nie o innym programie – wysoką jakość oprogramowania można poznać w dużej mierze po tym, jak jego twórcy są przygotowani do pomocy swoim klientom.

WARTO PRZECZYTAĆ:

mentzen kryptowaluty “Przekręt na Mentzena”. Analitycy ostrzegają przed nową akcją oszustów
Specjaliści z G Data biją na alarm: w sieci pojawił się nowy, całkiem sprytny przekręt. W rolach głównych Sławomir Mentzen, polityk Konfederacji, oraz kryptowaluty. Oszuści
signal nazwa użytkownika Signal wprowadza nazwy użytkownika. Już nie trzeba dzielić się numerem telefonu
Do tej pory, aby skontaktować się z kimś przy użyciu Signala, trzeba było podać mu swój numer telefonu. Twórcy popularnego komunikatora zdecydowali się to zmienić,
nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *