Korzystanie z VPN umożliwia zmianę regionu na Netflixie. Oczywiście ta funkcja ma więcej zastosowań – chroni użytkownika w sieci, zapewnia anonimowość czy nawet usuwa reklamy. Niektóre treści, jeśli chodzi o serwisy streamingowe, są ograniczone regionalnie. Kiedy wiesz, jak zmienić kraj na Netflix, możesz uzyskać dostęp także do tych „ukrytych” materiałów. Sprawdź poniższy poradnik!

Jak zmienić kraj na Netflix? Instrukcja krok po kroku

Zmiana kraju na Netflixie wymaga skorzystania z funkcji Virtual Private Network. Tylko jak działa VPN? Ta technologia umożliwia bezpieczne i anonimowe korzystanie z internetu. Wykorzystywane jest szyfrowane połączenie między urządzeniem a serwerem VPN. Ma to wiele zalet. Użytkownik wybiera serwer, z którym chce się połączyć – może ustawić dowolną lokalizację.

Jak zmienić kraj na Netflix z pomocą tej funkcji?

  1. Wybierz dostawcę VPN i zainstaluj program – wśród najpopularniejszych programów można znaleźć między innymi NordVPN, ExpressVPN czy też Surfshark lub CyberGhost. Należy zainstalować aplikację, by móc korzystać z VPN.
  2. Uruchom aplikację oraz wybierz lokalizację – należy zalogować się w programie i wybrać kraj, który ma być również ustawiony na Netflixie. VPN – jak włączyć aplikację, aby z niej korzystać? Zależy to od wybranego dostawcy. Zwykle cały proces sprowadza się do uruchomienia programu, zalogowania się oraz wybrania opcji „Połącz”.
  3. Otwórz Netflix – po wyborze lokalizacji można uruchomić serwis streamingowy. Oto jak zmienić kraj na Netflix. Od teraz powinny być dostępne treści ograniczone regionalnie dla wybranej w programie VPN lokalizacji.

Niektóre VPN-y, jak na przykład AtlasVPN, mają nawet dedykowaną grupę serwerów do streamingu, tak, aby użytkownikom łatwiej było oglądać treści w wysokiej rozdzielczości, bez zacinania.

zmiana regionu netflix atlas vpn

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z VPN i ustawianie innych lokalizacji niż rzeczywista to omijanie geoblokady Netflixa. Takie działania mogą prowadzić nawet do blokady konta. Jeżeli wiesz, jak zmienić lokalizację na Netflix, nie zawsze warto to robić – mimo wszystko w większości konta zostają zachowane. Mogą pojawiać się jedynie problemy z dostępnymi językami.

Dlaczego VPN jest konieczny, by zmienić lokalizację na Netflixie?

Warto wiedzieć, jak zmienić region na Netflixie, ponieważ ten serwis nakłada blokady geograficzne. Biblioteka filmów i programów jest różna, zależnie od tego, gdzie znajduje się użytkownik. Tylko VPN, taki jak na przykład NordVPN, pozwala swobodnie omijać takie blokady, dzięki czemu można uzyskać dostęp do treści ograniczonych regionalnie.

Niezależnie od tego, na jakim urządzeniu chcesz zmienić lokalizację, trzeba skorzystać z tej technologii. Jest ona dostępna także na smartfony. Ale co to jest VPN w telefonie? Taki program działa dokładnie tak samo, jak w przypadku komputera. Jeśli chodzi o ceny VPN, również będą podobne w wersji mobilnej. Oczywiście są także dostępne darmowe alternatywy.

Jeżeli wiesz, jak zmienić kraj na Netflix, warto zrozumieć, dlaczego korzysta się z VPN:

  • Maskowanie adresu IP – Netflix wykorzystuje adres IP do określenia lokalizacji geograficznej użytkownika. VPN ukrywa ten parametr i zastępuje go wartościami z serwera, który wybieramy. Można więc zdecydować się na dowolną dostępną lokalizację.
  • Omijanie blokady geograficznej – po wyborze serwera VPN sygnał użytkownika przechodzi przez dany kraj. Dzięki temu takie serwisy jak Netflix „widzą” właśnie wybraną lokalizację, a nie rzeczywistą.

Jak zmienić lokalizację na Netflix bez VPN? Niestety takie rozwiązanie nie będzie możliwe. Omijanie blokady geograficznej jest dostępne tylko przez „ustawienie” sobie innego kraju w programie VPN.

Czy zmiana kraju na Netflix jest darmowa?

Powyżej opisaliśmy, jak zmienić kraj na Netflix. Wymagany jest do tego VPN – niektórzy dostawcy oferują darmowe plany, ale są też dostępne płatne propozycje. Programów można znaleźć naprawdę dużo. A jaki VPN będzie najlepszym wyborem? Wiele zależy od osobistych preferencji i wymagań użytkownika.

Darmowe usługi VPN najczęściej mają okrojone możliwości. Oferują niskie prędkości transferu czy ograniczoną liczbę serwerów bez konkretnych regionów. Płatne alternatywy mają bardziej rozbudowane możliwości, można tu również wybrać niemal dowolną lokalizację.

Jak zmienić lokalizacje na Netflix za darmo? Wystarczy wybrać bezpłatny program VPN. Płatne usługi będą oferować jednak więcej możliwości, użytkownik zyska dostęp do niemal wszystkich ograniczonych regionalnie treści, jakie są na platformie. Popularną opcją jest m.in. Surfshark, który pozwala wybierać spośród naprawdę dużej gamy serwerów.

Zmiana kraju na Netflixie sama w sobie jest darmowa. Twórcy platformy nawet nie przewidzieli takiej opcji i potencjalnie może ona łamać warunki korzystania z serwisu. Cena zmiany lokalizacji zależy tylko od tego, ile kosztuje wybrany VPN. Darmowe programy oznaczają bezpłatny wybór kraju i zdjęcie blokady regionalnej.

Czy zmiana regionu na Netflix jest bezpieczna i legalna?

Wiesz już, jak zmienić kraj na Netflix, jednak taka praktyka może naruszać regulamin serwisu. Korzystanie z renomowanych dostawców VPN zmniejsza ryzyko przez szyfrowanie danych i chronienie prywatności. Darmowe programy oraz mało znane usługi mogą natomiast spowodować, że konto na Netflixie zostanie zablokowane za łamanie regulaminu.

Korzystanie z VPN jest oczywiście legalne. Omijanie blokady regionalnej Netflixa natomiast narusza wewnętrzny regulamin usługi. Takie działania mogą więc prowadzić do ograniczenia dostępu dla danego użytkownika. Jak zmienić lokalizację na Netflix w pełni bezpiecznie? Niestety zawsze istnieje pewne ryzyko i nigdy nie można być pewnym, że konto pozostanie aktywne bez konsekwencji.

Blokady geograficzne istnieją, ponieważ niektóre treści są regionalnie licencjonowane. Wybrane filmy i programy mogą być legalnie emitowane tylko w określonych rejonach ze względu na istniejące umowy. Korzystanie z VPN oraz omijanie blokad może naruszać te zasady.

To, że wiesz, jak zmienić VPN na Netflix, nie oznacza, by rzeczywiście z tego cały czas korzystać. Serwis ma prawo do zablokowania konta za nadużycia, takie jak omijanie blokad geograficznych. Renomowani dostawcy VPN stosują jednak rozbudowane zabezpieczenia i szyfrowanie – bardzo trudno odnaleźć użytkownika, który samodzielnie ustawia lokalizację. Ryzyko nie zawsze będzie duże, ale całkowite jego zniwelowanie jest niemożliwe.

Kiedy i komu może się przydać zmiana lokalizacji na Netflix?

Wiedza, jak zmienić kraj na Netflix, może przydać się w wielu sytuacjach. Przede wszystkim można uzyskać dostęp do programów i filmów niedostępnych dla realnej lokalizacji użytkownika. Odpowiednia konfiguracja VPN umożliwi oglądanie ogromnej bazy materiałów, które wcześniej były ukryte w serwisie. To największa zaleta samodzielnego zmieniania lokalizacji.

Warto też wiedzieć, jak sprawdzić, czy VPN działa. Najłatwiej po aktywacji po prostu wejść na stronę główną Netflixa. Jeżeli znajdą się tam treści przystosowane dla wybranego w programie VPN kraju, to usługa działa prawidłowo. Gdy wszystko wciąż pozostaje zlokalizowane na Polskę, najprawdopodobniej wystąpił jakiś problem.

To, jak zmienić kraj na Netflix, przydaje się również podczas zagranicznych podróży. Można zaledwie kilkoma kliknięciami uzyskać dostęp do materiałów przystosowanych dla pierwotnej lokalizacji. Zmiana regionu przez VPN może przydać się każdemu. Baza ograniczonych regionalnie materiałów jest bardzo obszerna. Nie można do niej uzyskać dostępu inaczej, niż przemieszczając się do danej lokalizacji lub właśnie wykorzystując VPN.

Zmiana lokalizacji na Netflixie jest również przydatna, kiedy chcemy znaleźć nowe ciekawe treści. Dla innych krajów serwis poleca całkowicie odmienne filmy i programy. Odkrycie ich w inny sposób mogłoby być wręcz niemożliwe lub bardzo trudne.

Czy Netflix zablokuje konto użytkownika po zmianie lokalizacji za pomocą VPN?

Netflix ma pewne zasady dotyczące korzystania z VPN i zmieniania lokalizacji. Serwis może zablokować konto użytkownika lub je ograniczyć. Istnieje więc ryzyko, że po zmianie kraju przez VPN, profil zostanie tymczasowo albo trwale zbanowany. Netflix wykorzystuje różne metody, które mają za zadanie wykrywać osoby korzystające z możliwości ustawiania lokalizacji i omijania blokady regionalnej.

Dobrej jakości VPN oraz zachowanie anonimowości w sieci mogą oczywiście zapobiec zablokowaniu konta. Jeżeli wiesz, jak zmienić kraj na Netflix i korzystasz z tej metody, musisz zawsze pamiętać, że istnieje pewne ryzyko. Nigdy nie będzie 100% gwarancji, że serwis nie zablokuje konta użytkownika.

Szczególnie darmowe programy VPN stanowią największe zagrożenie, ponieważ najłatwiej je wykryć. Korzystanie z treści dostępnych w swoim regionie zawsze będzie bezpieczne. Pytanie, jak wyłączyć VPN, gdy go wykorzystujemy? Wystarczy tylko nacisnąć przycisk odpowiedzialny za rozłączenie z serwerem. Wtedy ryzyko zablokowania konta na Netflixie zostaje natychmiast zniwelowane.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Squid Game Squid Game 2: w końcu pojawiła się zapowiedź nowego sezonu
Squid Game pojawił się na Netflixie w 2021 roku i od razu stał się hitem. Wiele osób z niecierpliwością wyczekuje kontynuacji. Było wiele plotek na
jak zresetować netflix na telewizorze Jak zresetować Netflixa na telewizorze?
Obecnie bardzo wiele tak zwanych “Smart TV” obsługuje Netflixa (a niektóre także inne serwisy streamingowe, takie jak Amazon Prime Video czy HBO Go). Niestety, może
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *