Zastanawialiście się, jak zmienić VPN na inny kraj i czy zmiana adresu IP jest w związku z tym możliwa? Dobrze trafiliście, ten poradnik ma wam pomóc w odpowiedzi na te pytania. Zmiana lokalizacji VPN to być może najpopularniejsza funkcja sieci VPN.

Ochrona danych jest potrzebna, jednak możliwość ominięcia blokad regionalnych, żeby zrobić zakupy w Turcji lub Argentynie, również. Na wasze szczęście kwestia jak zmienić VPN na inny kraj jest wyjątkowo prosta i nie ma w niej żadnej filozofii. Potrzebujecie do tego jedynie odpowiedniego narzędzia. Jakiego?

Jak zmienić VPN na inny kraj? Jakich narzędzi użyć?

Jeśli się zastanawiacie, jaki VPN wybrać do zmiany sieci na polską, to właśnie miejsce dla was. Słowem wstępu warto nadmienić jednak jedną bardzo ważną rzecz. Nie musicie dobierać programu specjalnie pod kątem tego, jak zmienić lokalizację serwera VPN. Oczywiście wybrany VPN musi obsługiwać serwer w Polsce, ale będzie to po prostu jeden z wielu.

Jak zmienić VPN na inny kraj? Użyj jednego z poniższych programów.

Sufshark

logo surfshark
Źródło: Surfshark

Jako pierwszego na tapet weźmiemy Surfsharka, jako że jest to jeden z najpotężniejszych, a przy tym najbardziej intuicyjnych w obsłudze usług na całej liście. Zmiana VPN na inny kraj z tym narzędziem jest niezwykle prosta i szybka. Użytkownik ma ponad 100 lokalizacji do wyboru (i 3200 serwerów!), więc coś dla siebie znajdą także amatory rzadziej spotykanych w tego typu usługach państw.

Nie sposób nie zwrócić uwagi też na inny ważny dla wielu osób aspekt — cenę. Mimo faktu, że użytkownik ma do wyboru naprawdę sporo wartościowych funkcji (a w pakietach Surfshark One i One+ także takie dodatki do VPN-a, jak antywirus i monitoring danych), jest ona naprawdę atrakcyjna.

vpn jak zmienić kraj surfshark

Plusy

 • Intuicyjny interfejs.
 • Dostępny pakiet z antywirusem i monitorowaniem wycieków danych.
 • Świetny stosunek ceny do jakości.
 • Użytkowanie na nieograniczonej ilości urządzeń.

Minusy

 • Support po polsku, jednak za pomocą translatora.

AtlasVPN

ile kosztuje vpn atlasvpn
Źródło: Atlas VPN

Tani, ale dobry VPN? Wbrew pozorom to możliwe. To właśnie w ten sposób można określić zyskującą popularność usługę Atlas VPN, którą można kupić już za kilka złotych miesięcznie (w pakiecie dwuletnim). Jednocześnie mimo niskiej ceny użytkownicy nie muszą martwić się o poziom zabezpieczeń czy liczbę dostępnych funkcji. Pod oboma tymi względami jest świetnie — Atlas nie musi mieć kompleksów względem droższych konkurentów.

Dzięki tej usłudze każdy może przekonać się, jak zmienić VPN na inny kraj bez wydawania fortuny. Bardzo miłym bonusem jest fakt, że nie przewiduje ona limitu urządzeń, a więc można bez problemu korzystać z Atlasa na PC, laptopie, smartfonie i innych urządzeniach bez obawy, że któregoś z nich nie będzie można już zabezpieczyć.

zmiana lokalizacji vpn atlasvpn

Plusy

 • Bardzo atrakcyjna cena.
 • Prosta obsługa.
 • Dedykowane serwery do streamingu.

Minusy

 • Marka dopiero buduje rozpoznawalność.

NordVPN

Logo NordVPN
Źródło: NordVPN

NordVPN to pozycja płatna, aczkolwiek może się wam spodobać z innych powodów. NordVPN zdaje sobie sprawę, że temat VPN może być skomplikowany, więc ich program jest zaprojektowany w taki sposób, żebyś generalnie mógł po prostu odpalić program i zapomnieć, że działa.

Zapewnione bezpieczeństwo będzie na wyjątkowo wysokim poziomie, a cena tak naprawdę też nie odstrasza. W dodatku będziecie mieli do wyboru serwery w ponad 60 krajach! Dodatkowo przy NordVPN nie będziecie musieli pytać, co to jest VPN w telefonie, ponieważ ochroni wszystkie wasze urządzenia.

zmiana vpn na inny kraj nordvpn

Plusy

 • Wiele krajów do wyboru.
 • Pełny polski support.

Minusy

 • Płatny, z darmowym trialem.

Windscribe

Logo Windscribe
Źródło: Windscribe

Windscribe może być ciekawą propozycją dla ludzi, którzy chcą spróbować, czy im to w ogóle potrzebne. W teorii nie różni się tak wiele od poprzednich propozycji (szczególnie od NordVPN, ponieważ oba programy są płatne), ale ten ma jeden w pełni darmowy plan. Gdzie jest haczyk? Windscribe za darmo oferuje tylko 15 GB transferu miesięcznie.

Co to oznacza? Nie da się korzystać z niego całodobowo. Ale może być świetnym sposobem na sprawdzenie, jak działa lub na krótkie wypady, jeśli VPN jest wam potrzebny tylko do zmiany lokalizacji.

Plusy

 • W pełni darmowy plan.

Minusy

 • Niestety tylko 15 GB transferu w tym darmowym planie.

RiseupVPN

Logo RiseupVPN
Źródło: RiseupVPN

Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę, może nie ma potrzeby od razu wydawać pieniędzy na VPN? Wtedy odpowiedzią jest RiseupVPN. W pełni darmowy i w pełni bezpieczny program do zmiany VPN. Z czego się w takim razie utrzymuje? Z donacji od środowiska fanów skupionych wokół tego projektu open-source.

Skoro za darmo, to pewnie zastanawiacie się, gdzie jest kruczek. Otóż jako projekt open-source, brakuje mu środków na porządny interfejs i niedoświadczonemu użytkownikowi może być trudno się w nim odnaleźć. W tym przypadku konfiguracja VPN to nie bułka z masłem… w związku z czym to jednak niekoniecznie dobra opcja dla początkujących.

Plusy

 • W pełni darmowy i bezpieczny.
 • Open-source.

Minusy

 • Trudny w obsłudze.
 • Nie ma tyle funkcji, co płatne programy.

Zmiana lokalizacji VPN – czy zawsze jest możliwa?

Należy rozróżnić w tej sprawie dwie kwestie:

 • Kwestia wyboru kraju docelowego.
 • Legalność zmiany VPN w kontekście obowiązującego prawa.
 1. Wybór kraju. Zmiana lokalizacji nie zawsze będzie możliwa. Do zmiany lokalizacji potrzebny jest serwer w konkretnym kraju, który chcecie wybrać. Nie jest możliwe utrzymanie serwerów we wszystkich krajach. Nawet najtańsze VPN spokojnie będą mieć ponad 60 krajów do wyboru, podczas gdy najlepsi dobijają do 80. Może się wydawać, że sporo brakuje, ale w rzeczywistości to naprawdę olbrzymi wybór. Inną kwestią jest, że nie każdy VPN da wam ten wybór. Dają go zwykle płatne VPN. Nieodpłatne wersje często będą ograniczone do jednej lokalizacji lub będą wymagały opłat. A skoro trzeba zapłacić, to lepiej od początku postawić na produkt premium
 2. A czy VPN jest legalny? Tak, jest, chociaż nie wszędzie i nie do wszystkich zastosowań. Wiele krajów, szczególnie tych objętych sankcjami międzynarodowymi, nie zezwala na używanie VPN lub je mocno ogranicza. Jeśli jedziecie na wycieczkę w takim kierunku, koniecznie się najpierw zorientujcie, jak wygląda sytuacja!

Ile kosztuje zmiana lokalizacji VPN?

Cóż, VPN ceny ma różne, ale da się to odpowiednio pogrupować. Większość sieci VPN stara się was przekonać do dłuższego zobowiązania, odpowiednio obniżając cenę za miesiąc. Przy planach rocznych (a czasem także dwuletnich) cena za jeden miesiąc może być na poziomie około czterech, może pięciu dolarów. To niewiele.

Oczywiście, jeśli interesuje was tylko kwestia, jak zmienić lokalizację serwera VPN na inny kraj, może się to wciąż wydawać duża kwota. Od siebie możemy powiedzieć tylko tyle: warto zapłacić za dodatkową ochronę. Jednak darmowy VPN może być problematyczny w użyciu i niekoniecznie gwarantować zmiany na kraj, którego oczekujecie. To generuje dodatkowe problemy, a nawet konieczność dopłat. A skoro płacić, to lepiej od razu za coś porządnego.

Zalety zmiany VPN na inny kraj

Podstawową zaletą jest oczywiście sam fakt zmiany. Dzięki wirtualnej wizycie w innym kraju możecie omijać blokady regionalne i robić zakupy za ceny przeznaczone dla innych krajów. Omijanie blokad regionalnych ma wielkie znaczenie dla ludzi żyjących w krajach, które nie szanują praw człowieka. Jeśli będziecie tam jechać, pamiętajcie jednak, żeby dokładnie sprawdzić, jakie tam panuje prawo. To, co jest słuszne z punktu widzenia praw człowieka, może was przyprawić o spore kłopoty.

Możliwość zmiany kraju to raczej skutek uboczny wszystkich pozytywnych procesów, które dbają o wasze bezpieczeństwo. W to wchodzą:

 • Większa przepustowość sieci. VPN przy okazji szyfrowania danych, optymalizują ich przesył, a to wpływa na zwiększenie przepustowości.
 • Mniejsze zużycie danych. Skoro zwiększamy przepustowość poprzez optymalizację danych, to jednocześnie zmniejszamy zużycie danych. Super sprawa dla ludzi, którzy niestety wciąż muszą używać internetu ograniczonego pakietami.
 • Szyfrowanie danych. Od tego powinniśmy na dobrą sprawę zacząć. Szyfrowanie danych sprawia, że te są bezpieczne. To oczywiście trochę masło maślane, ale czy wiecie, jak działa VPN? Szyfrowanie danych nie oznacza dosłownie, że te nie zostaną wykradzione. Oznacza, że jeśli zajdzie taka przykra sytuacja i utracicie dane, nikt nie będzie w stanie ich odczytać.
 • Ukrycie twojego IP. To idzie na dobrą sprawę w parze ze zmianą lokalizacji VPN na inny kraj.

Jak zmienić VPN na inny kraj? Podsumowanie

Pytanie „jak zmienić VPN na inny kraj?” to najpewniej pierwsze pytanie, od którego ludzie zaczynają swoją przygodę z tym rodzajem oprogramowania. Nie ma w tym nic dziwnego. Zawsze to ciekawość popychała człowieka do nowych odkryć, nawet jeśli dzisiaj te odkrycia są na dużo mniejszą skalę niż kiedyś.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
vpn na telewizor lg Jaki VPN na telewizor LG warto wybrać i dlaczego?
Dla osób, które chcą cieszyć się swobodą przeglądania treści oraz korzystania z internetowych serwisów VOD bez ograniczeń na telewizorze LG, najlepszym rozwiązaniem będzie VPN. Dzięki
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *