
Na rynku istnieje obecnie wielu dostawców usług VPN. Betternet jest jednym z nich i zapewnia oczywiście podstawową funkcjonalność tego rodzaju programów. Ukrywa aktywność użytkownika w sieci oraz gwarantuje bezpieczeństwo. Na rynku jest jednak wiele znacznie lepszych propozycji. Dlaczego więc Betternet VPN ma bazę ponad 39 milionów użytkowników?
Betternet VPN – recenzja programu, z którego możemy korzystać za darmo
To właśnie najważniejsza cecha, która wyróżnia Betternet VPN. Dostawca udostępnia usługę całkowicie za darmo. Taki plan oczywiście wiąże się z pewnymi ograniczeniami – jest dostępna również wersja Premium. Mimo wszystko darmowych VPN-ów, które działają satysfakcjonująco, znajdziemy naprawdę niewiele. Dlatego też Betternet VPN idealnie zapełnia rynek w tym konkretnym miejscu.
Niestety program spotyka się także ze sporą krytyką ze względu na narzucanie reklam użytkownikom. Ten proceder odkryła organizacja CSIRO, więc można z całą pewnością potwierdzić, że w pewnym stopniu Betternet VPN jest inwazyjny. Wyświetlane reklamy są formą “opłaty” za korzystanie bez dodatkowych kosztów.
Warto także zwrócić uwagę na kwestię prywatności. Betternet VPN ma siedzibę w Kanadzie, czyli kraju, który jest sygnatariuszem porozumienia Five Eyes – dotyczy ono inwigilacji. Wiarygodność programu pozostawiamy pod znakiem zapytania. Na żądanie rząd lub władze mogą otrzymać wszystkie rejestry połączeń danego użytkownika. Inni dostawcy wykluczają taką możliwość, ponieważ logi w ogóle nie są przechowywane.
Mimo wszystko Betternet VPN radzi sobie z blokadami regionalnymi, serwisami streamingowymi czy torrentowaniem. Inni dostawcy zapewniają jednak znacznie wyższą jakość usług. Cena planu Premium nie jest wygórowana, co także zapewne przyciąga wielu użytkowników. Warto zauważyć, że konfiguracja VPN oraz jego używanie będzie w tym przypadku bardzo proste – sprowadza się najczęściej do jednego lub dwóch kliknięć.
Prędkość transferu w Betternet VPN pozostawia wiele do życzenia
Niestety prędkości transferu podczas używania Betternet VPN są bardzo nierównomierne. W wersji darmowej mamy ograniczone zużycie pasma na każdy dzień. Wystarczy więc wyłącznie do sporadycznego używania. W przypadku planu Premium to ograniczenie oczywiście znika.


Betternet VPN automatycznie łączy użytkownika z losowym serwerem. Sprawia to, że często prędkości mogą być znacząco ograniczone. Standardowe spadki wynoszą od 20 do nawet 50%. Dotyczy to wszystkich serwerów, które oferuje Betternet VPN. Warto zauważyć, że często napotkamy dlatego spore problemy. Pobieranie będzie bardzo wolne oraz najpewniej zobaczymy buforowanie podczas korzystania z serwisów streamingowych.
Oczywiście Betternet VPN nie jest najlepszym wyborem także dla graczy. Ogromne spadki prędkości i opóźnienia zdecydowanie uniemożliwią komfortową rozgrywkę. Dotyczy to wersji darmowej oraz płatnej.
Kiedy korzystamy z Betternet VPN bezpłatnie, istnieje dzienne ograniczenie przesyłu. Wtedy używanie serwisów streamingowych jak YouTube, Netflix, Hulu czy Amazon Prime Video będzie niemożliwe. Limit zostanie wykorzystany bardzo szybko podczas oglądania oraz zobaczymy wielokrotnie ekran buforowania. Prędkości programu Betternet VPN są natomiast w zupełności wystarczające do standardowego korzystania z internetu.
Betternet VPN oferuje sporo serwerów, ale często nie może ominąć blokady regionalnej
Niestety Betternet VPN nawet jeżeli nie kupimy planu Premium, oferuje niewiele serwerów. Nie możemy zmienić protokołu VPN, co jest standardową funkcją w przypadku aplikacji większości innych dostawców. Jakie lokalizacje zapewnia ten program? Możemy wybierać spośród około 90 różnych krajów. Oferta jest dość szeroka.
Serwerów niestety nie ma zbyt wiele. Zabrakło także istotnych funkcji związanych z połączeniem. Niestety dla niektórych użytkowników całkowicie wyklucza to opcję używania Betternet VPN. Nie ma tutaj przede wszystkim systemu maskowania, ukrywania aktywności użytkownika oraz możliwości przekierowywania portów. Są to funkcje, które znajdziemy u niemal dowolnego innego dostawcy usług VPN premium.
Mimo wszystko program ma także pewne zalety. Możemy na przykład przełączać się między serwerami bez konieczności rozłączania. Betternet VPN radzi sobie także z “lżejszymi” blokadami regionalnymi – mp. ABC lub NBC ze Stanów Zjednoczonych czy też BBC iPlayer. Niestety dostęp do amerykańskiego Netflixa lub innych serwisów jest sporadycznie niemożliwy. Czy VPN jest legalny, jeżeli tak często różne portale go blokują? Tak, banowanie to kwestia wyłącznie wewnętrznej polityki.
Betternet VPN zapewnia wygodną aplikację oraz obsługuje aż 10 urządzeń
Rozpoczęcie korzystania z Betternet VPN jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową i pobrać program w darmowej wersji. Jeżeli zdecydujemy, że potrzebujemy planu Premium – możemy go wykupić również przez serwis dostawcy. Betternet VPN oferuje tygodniowy okres, przez który przetestujemy płatną wersję bez opłat.
Jak włączyć VPN? Po uruchomieniu programu wystarczy tylko wybrać dowolną lokalizację i kliknąć “połącz”. Betternet VPN w wersji Premium obsługuje aż 10 urządzeń jednocześnie. Tutaj również warto wspomnieć, że konkurencyjne propozycje oferują najczęściej znacznie lepsze warunki – nawet nieograniczoną liczbę użytkowników w ramach jednej subskrypcji.
Betternet VPN jest dostępny dla Windowsa, Maca, Androida oraz iOS. Można również korzystać ze wtyczek do Chrome i Firefoxa. Niestety same rozszerzenia zawierają nieco błędów. Oddzielna aplikacja sprawdza się znacznie lepiej – to rozwiązanie zalecamy. Jeżeli wcześniej korzystaliśmy z innego programu i myślimy, jak zmienić VPN, wystarczy odinstalować poprzednią aplikację oraz zainstalować Betternet.
Możemy korzystać z internetu dość dowolnie. Większość blokad regionalnych uda się bez problemu ominąć. Niestety Betternet VPN również w wersji premium nie omija ograniczeń w Chinach, Iranie czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Kraje, gdzie obowiązuje zaawansowany firewall, pozostają niedostępne dla tego programu.
Wsparcie techniczne Betternet VPN nie ułatwia znacząco rozwiązywania problemów
Do pomocy technicznej dostęp można uzyskać przez stronę internetową dostawcy. Nie ma tutaj niestety funkcji czatu na żywo 24/7. Dotyczy to oczywiście płatnego planu Premium. Proces przechodzenia do Centrum Pomocy jest dość skomplikowany. Odpowiednie opcje są niezbyt widoczne i mało rozbudowane. Niestety w porównaniu do innych płatnych programów Betternet VPN pod względem pomocy technicznej nie wypada najlepiej. Mimo wszystko szybko znajdziemy odpowiedzi na podstawowe pytania, np. jak ustawić VPN w telefonie czy zmienić konkretne ustawienia.


Centrum Pomocy zawiera odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Wystarczy wyszukać konkretny problem i znaleźć rozwiązanie. Możemy również oczywiście zgłosić swój problem. Po wysłaniu opisu sytuacji możemy śledzić stan procesowania za pośrednictwem strony internetowej. Niestety czas reakcji nie jest tutaj zbyt satysfakcjonujący.
Betternet VPN wciąż obiecuje, że szybkość obsługi zostanie zwiększona. Mimo wszystko te zmiany nadal nie następują. Często na odpowiedź czekamy dzień lub dłużej. Mimo wszystko wysyłane informacje są dość ogólne i ciężko uzyskać szczegóły dotyczące samej usługi lub działania konkretnych funkcji. Nie musimy jednak pytać na przykład, jak używać VPN czy opisywać podstawowych kwestii. Centrum Pomocy jest dość obszerne.
Ile kosztuje plan Premium w Betternet VPN?
Obecnie cena pakietu Premium wynosi 12,99 dolara w przypadku comiesięcznych płatności. Wtedy otrzymujemy 7-dniowy okres próbny. Możemy jednak obniżyć tę cenę, jeżeli zdecydujemy się na roczny abonament. Wtedy cena w przeliczeniu wynosi 7,99 dolara miesięcznie. Oczywiście dostawca dość często oferuje różne promocje i rabaty, dzięki czemu możemy zdobyć subskrypcję taniej. Gdzie kupić VPN? Wystarczy wejść na stronę internetową dostawcy.
Warto zauważyć, że Betternet VPN w istocie zapewnia aż 45-dniowy okres zwrotu pieniędzy. Możemy więc to wykorzystać, testując usługę przez ten okres. Porównując cennik do innych dostawców, nie mamy tutaj najgorszych warunków. Możemy również pozostać przy darmowym planie z ograniczeniami. Jeżeli jednak zamierzamy używać VPN regularnie – warto przed zakupem rozważyć również inne opcje.


Niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy ze zwrotem pieniędzy. Oznacza to, że najlepiej skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego, by nie narażać się na zamrożenie środków. Betternet VPN może narzucać pewne limity transferu, po których przekroczeniu zwrot nie przysługuje. Należy szczegółowo zwracać uwagę na regulamin, co świadczy o pewnej nierzetelności dostawcy.
Dla kogo Betternet VPN będzie dobrym rozwiązaniem?
Betternet VPN umożliwia korzystanie z darmowego planu. Będzie to więc świetne rozwiązanie, jeżeli chcemy przetestować, czym w ogóle jest ta technologia. Możemy sprawdzić, czy będziemy korzystać z VPN-a częściej. Wersja Premium spełnia swoje zadanie, jednak na rynku jest ogrom lepszych propozycji. Dlatego też warto zastanowić się przed zakupem subskrypcji.
Nie możemy oczywiście wykluczać Betternet VPN. Przy wielu serwisach streamingowych radzi sobie dobrze mimo sporadycznego buforowania. Omija on blokady regionalne i umożliwia wybór kilku lokalizacji w 90 krajach. Aplikacja jest łatwa w użytku, zyskujemy anonimowość oraz możemy korzystać z zasobów sieci, które są dostępne tylko dla innych państw.
Warto zauważyć, że Betternet VPN oferuje także sporo dodatkowych funkcji. Dostępne jest między innymi blokowanie reklam, Gaming Mode (nie sprawdza się niestety najlepiej), Split tunneling, anti-phishing, Tor czy też Always-on VPN. Dzięki temu program można uznać za bardziej uniwersalny. Jeżeli zastanawiasz się, jaki VPN w telefonie będzie najlepszy – także warto rozważyć Betternet.
Czy warto korzystać z Betternet VPN?
Wiele zależy od osobistych preferencji i wymagań. Poniżej podajemy najważniejsze zalety i wady Betternet VPN. Na wielu polach program będzie dobrym wyborem. Często jednak znajdziemy znacznie lepsze oraz często tańsze alternatywy. Darmowy plan jest czymś, co wyróżnia aplikację. Mimo wszystko kiedy zastanawiamy się, jaki VPN wybrać, zwykle Betternet nie będzie pierwszą czy drugą myślą.


Plusy
- łatwe pobieranie, instalacja i użytkowanie;
- kompatybilność z wieloma systemami;
- nie trzeba się rejestrować do instalacji;
- można omijać blokady regionalne;
- program szyfruje dane użytkownika;
- ukrywanie IP, lokalizacji i zapewnianie prywatności;
- blokowanie reklam oraz wiele innych dodatkowych funkcji;
- darmowy plan.
Minusy
- brak automatycznego rozłączania;
- program często pokazuje reklamy i promocje w wersji darmowej;
- dane osobowe nie są odpowiednio zabezpieczone w wersji darmowej;
- program nie zawsze sprawdza się przy omijaniu blokad serwisów streamingowych;
- sporadycznie występują spore spadki prędkości;
- cena jest stosunkowo wysoka.
To nie najlepszy wybór dla każdego. Mimo wszystko powinien spełnić swoje zadanie w większości przypadków. Jeżeli potrzebujemy programu, który obsłużymy bardzo łatwo i ominiemy cenzurę internetu – Betternet VPN będzie dobrym wyborem. Nie jest to zaawansowana oraz rozbudowana aplikacja. Dla wymagających można znaleźć wiele lepszych propozycji. Betternet będzie idealny w przypadku podstawowych zastosowań – wtedy ot świetny VPN na Mac, Windows czy urządzenie mobilne.
WARTO PRZECZYTAĆ:





