Chiny blokują dostęp do stron z VPN, internet w tym kraju jest mocno ograniczony. Dlatego też warto pobrać odpowiednią aplikację jeszcze przed wyjazdem. Należy zdecydować się na bezpieczny i sprawdzony program. VPN na Chiny, który jest zatwierdzony przez rząd, naraża anonimowość użytkownika. Poniżej przedstawiamy poradnik, jak wybrać najlepszą aplikację.

Jaki VPN do Chin wybrać? Najlepsze programy

Jak działa VPN? To specjalny program, który zapewnia anonimowość i bezpieczeństwo użytkownika w sieci przez wykorzystanie „tunelu” między urządzeniem a serwerem. Tej technologii używa się na komputerach oraz sprzętach mobilnych. Co to VPN na telefonie? Definicja jest dokładnie taka sama. W Chinach istnieją pewne ograniczenia, z którymi zmagają się podróżnicy. Nie można tam zainstalować bezpiecznego VPN – należy to zrobić przed wyjazdem.

Jaki VPN do Chin wybrać?

 • ExpressVPN – jeden z najlepszych VPN-ów na rynku. Oferuje przede wszystkim łatwą obsługę, bardzo dużo dostępnych lokalizacji oraz wysokie prędkości przesyłu danych. Wykorzystywana jest w tym przypadku polityka nieprzechowywania informacji o aktywności użytkownika. ExpressVPN wymaga wykupienia comiesięcznej subskrypcji. Jeśli chodzi o najtańsze VPN, warto wybrać abonament roczny – wtedy cena jest o wiele niższa.
 • NordVPN – niezawodna i szybka propozycja. Jeżeli zastanawiasz się, jaki VPN do Chin będzie najlepszy, to jeden z najlepszych wyborów. NordVPN oferuje szeroką gamę lokalizacji oraz wysokie prędkości transferu. Jedyny minus to skomplikowany interfejs w niektórych miejscach. Ta propozycja także jest płatna, wymaga wykupienia comiesięcznej subskrypcji.
 • PrivateVPN – ten program bardzo dobrze sprawdza się w Chinach. Deweloperzy zadbali o szyfrowanie klasy wojskowej. Producent gwarantuje nawet 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy. Warto zwrócić uwagę na prosty interfejs i szeroką gamę serwerów. Mimo wszystko transfer może być nierówny. To także płatna propozycja.

Jeśli chodzi o opłatę za subskrypcję, ceny VPN mocno się różnią. Wszystko zależy od wybranego dostawcy. Warto wiedzieć, że dostępne są także całkowicie darmowe propozycje.

Czym powinien wyróżniać się VPN na Chiny?

Kiedy zastanawiasz się, jaki VPN do Chin będzie najlepszy, warto zwrócić uwagę na kilka podstawowych kwestii. Poniżej przedstawiamy, co jest najważniejsze przy wyborze programu:

 • Silne szyfrowanie – VPN powinien oferować zaawansowane metody szyfrowania danych jak AES-256, by zachować anonimowość w Chinach.
 • Serwery możliwie najbliżej Chin – dzięki temu prędkości transferu będą niższe, a korzystanie z internetu przyjemniejsze.
 • Polityka prywatności bez zapisywania logów – Chiny są niestety znane z dość inwazyjnej inwigilacji. Jeżeli dostawca VPN nie zapisuje danych o użytkowniku, można czuć się bezpieczniej.
 • Obsługa streamingów VPN na Chiny powinien świetnie radzić sobie z takimi serwisami jak Netflix, Disney+ czy Amazon Prime Video. Nie wszystkie programy na rynku będą dobrym wyborem, wystarczy, że połączenie jest niestabilne.
 • Wsparcie techniczne – dzięki dobremu wsparciu wszystkie problemy nawet na terenie Chin zostaną rozwiązane w kilka chwil.

Jak korzystać z Internetu w Chinach? Trzeba uważać na prywatność i bezpieczeństwo. Dobór odpowiedniego VPN jest bardzo istotny. Należy jednak zwrócić uwagę na to, czy dany program działa w Chinach – nie wszystkie mają taką opcję.

Darmowy VPN Chiny – czy istnieje taki program?

Znalezienie dobrego VPN na Chiny jest stosunkowo trudne. Nie wszystkie programy tam działają. Jaki VPN do Chin będzie najlepszy, jeśli chodzi o darmowe propozycje?

 • ProtonVPN – jeden z najlepszych VPN-ów wśród darmowych propozycji. ProtonVPN oferuje także płatną subskrypcję, która zdejmuje ograniczenia liczby serwerów, dostępnych lokalizacji itd. Ten program charakteryzuje się przede wszystkim bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa dla użytkownika.
 • Windscribe – ten program sprawdzi się w Chinach, jednak ma spore ograniczenia w darmowej wersji. Użytkownik może wykorzystać tylko 10 GB transferu miesięcznie. VPN oferuje serwery w Hongkongu, co oznacza dostęp do treści zablokowanych regionalnie.
 • Betternet darmowy VPN na Chiny bez ograniczeń transferu danych. Problemem są tu jednak wyświetlane reklamy, które pojawiają się stosunkowo często. Dzięki temu program może być darmowy dla każdego. Parametry są dość przeciętne, ale użytkownik ma sporo serwerów i lokalizacji do wyboru.

Wybór darmowego VPN oszczędza kilkanaście do kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Okrojone możliwości programów oraz mniej wygodne użytkowanie dla wielu użytkowników skreśla tę propozycję. Płatne propozycje będą oczywiście znacznie lepsze.

Ile kosztują płatne VPN do Chin?

Zastanawiając się, jaki VPN do Chin wybrać, warto wziąć pod uwagę także cenę. Oczywiście istnieją darmowe opcje, gdzie nie ma żadnych opłat – są jednak pewne ograniczenia, które mogą być dość uciążliwe. Najtańsze VPN kosztują zaledwie kilkanaście złotych miesięcznie. Warto wiedzieć, że zakup subskrypcji na dłuższy czas gwarantuje zwykle niższą cenę.

Jaki VPN do Chin jest najbardziej opłacalny? ExpressVPN kosztuje około 6,7 euro za miesiąc, PrivateVPN to tylko 2 euro, a na przykład VyprVPN oznacza wydatek 5 euro. Ceny są bardzo różne – wiele zależy od funkcjonalności programu, liczby serwerów, wsparcia technicznego itd. Przy zakupie subskrypcji na wiele miesięcy koszt może spaść nawet o 70% w skali miesiąca. To oczywiście znacznie lepsze rozwiązanie niż comiesięczne wykupowanie VPN.

Należy wiedzieć, że są także alternatywne rozwiązania. Istnieją przeglądarki z VPN, które także sprawdzą się w Chinach. Tutaj zwykle również dostępny będzie darmowy oraz płatny plan do wyboru.

Internet w Chinach – VPN zdejmuje blokady i cenzurę

VPN na Chiny to szczególnie przydatne narzędzie. Przynosi ono wiele korzyści przez specyficzne zasady związane z internetem w tym kraju. Dlaczego warto używać VPN na Chiny?

 • Ominięcie rygorystycznej cenzury chińskiego rządu;
 • Prywatność i bezpieczeństwo użytkownika;
 • Bezpieczne łączenie się z publicznymi sieciami Wi-Fi;
 • Dostęp do globalnej sieci spoza Chin;
 • Komunikacja zagraniczna.

Wszystkie powyższe funkcje są niedostępne bez odpowiedniego programu. Jaki VPN do Chin jest najlepszy? Ten, który zapewni najwyższy poziom prywatności oraz umożliwia korzystanie z treści spoza kraju, a także Wielkiego Firewalla. Zawsze można także wyłączyć tę funkcję, by wrócić do domyślnej sieci w Chinach. Jak wyłączyć VPN? Wystarczy tylko nacisnąć przycisk odpowiedzialny za rozłączenie z serwerem.

Czy VPN w Chinach jest legalny?

Status jest w tym przypadku dość skomplikowany. Chiny zezwalają na używanie VPN do celów biznesowych lub edukacyjnych, jeżeli użytkownik posiada licencję. Inaczej łamiemy chińskie przepisy prawa. Rząd wprowadza kolejne środki w celu kontrolowania i ograniczania korzystania z VPN. Wiele usług zostało zablokowanych, a do niektórych dostęp jest bardzo trudny.

Czy VPN jest legalny w Chinach? Odpowiedź brzmi: nie. Mimo wszystko korzystanie z niego bardzo rzadko ma jakiekolwiek konsekwencje, jeśli chodzi o osoby prywatne. Jeżeli wiesz, jaki VPN do Chin wybrać, najprawdopodobniej nie stanie się nic złego. Mimo wszystko rząd ma prawo nałożyć karę finansową, ograniczenie dostępu związane z siecią czy nawet więzienie.

Warto wiedzieć, że Chiny zamierzają jedynie ścigać nielegalnych dostawców VPN, którzy uniemożliwiają inwigilację państwu. Korzystanie z tej funkcji jest ryzykowne, ale w gruncie rzeczy ciężko zostać za to ukaranym. Wystarczy odpowiednia konfiguracja VPN na Chiny i używanie dobrego programu.

Dlaczego VPN w Chinach nie działa lub ma problemy z parametrami sieci?

Powodów takiej sytuacji może być dość dużo. Jeżeli wiesz, jaki VPN do Chin wybrać, by nie został zablokowany przez rząd, wszystko powinno działać. Sporadycznie jednak zbyt duże obciążenie sieci lub szeroko zastosowane filtrowanie powoduje ograniczenie w przepustowości internetu. Często także problemem jest konfiguracja programu VPN – wtedy wystarczy przejrzeć ustawienia.

Chiny charakteryzują się dynamicznymi zmianami, jeśli chodzi o blokady regionalne i sieciowe. Dany program może z dnia na dzień zostać zablokowany. VPN powinien zawsze działać sprawnie, jednak rząd może wykryć wykorzystywanie takich programów. Wtedy dostęp zwykle zostaje zablokowany lub ograniczony.

Jeżeli VPN nie działa, warto zrestartować program, wybrać nowy serwer czy też sprawdzić ustawienia. Powody mogą być naprawdę różne. Jak zmienić VPN na inny kraj? Wystarczy wybrać serwer z listy i nacisnąć „Połącz”. To rozwiązuje bardzo wiele problemów, które napotykają użytkownicy.

Jak korzystać z internetu w Chinach, aby było to bezpieczne?

Jeśli chodzi o internet w Chinach, VPN to pewna podstawa. Używanie sprawdzonego programu zapewnia dodatkową warstwę ochrony oraz prywatność w sieci. Warto unikać publicznych punktów dostępowych Wi-Fi, ponieważ nie są one najbezpieczniejsze. Należy uważać na phishing i złośliwe oprogramowanie – również w Chinach jest wielu hakerów, którzy czekają, by wykraść dane użytkowników.

Warto chronić swoje dane osobowe, najlepiej nigdzie ich nie podawać. Trzeba także zadbać o to, by oprogramowanie zawsze było aktualne. VPN na Chiny również powinien być w najnowszej wersji. To gwarancja możliwie najskuteczniejszych zabezpieczeń oraz prywatności użytkownika.

WARTO PRZECZYTAĆ:

nordvpn specjalna oferta techpolska NordVPN nawet do 70% taniej ze specjalną ofertą dla czytelników TechPolska! Nie przepłacaj i zyskaj kupon na 3 miesiące za darmo
Nie ma w naszej działalności lepszych momentów niż te, w których możemy zaoferować naszym czytelnikom coś specjalnego. Dlatego bardzo się cieszymy, że NordVPN, lider na
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
ProtonMail - czy warto? ProtonMail – czy warto?
ProtonMail zapewne znany jest przez wiele osób, jednakże pewnie nie każdy się decyduje, by założyć tam konto. Ową skrzynkę mailową założyłam bodajże w styczniu tego
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *