The Simpsons Arcade Game (nazywana też po prostu The Simpsons) to automat do gier z 1991 roku, stworzony przez Konami i inspirowany oczywiście kultowym serialem Foxa. Arcade1Up, firma zajmująca się między innymi tworzeniem bardziej współczesnych wersji popularnych automatów do gier, zapowiedziała Arcade1Up The Simpsons, czyli wariację właśnie na temat tej bijatyki z ’91.

Zamówienia przedpremierowe można składać już od 16 sierpnia

Zamówienia przedpremierowe na Arcade1Up The Simpson będzie można składać od 16 sierpnia 2021 roku na oficjalnej stronie producenta. Poniżej możecie zobaczyć, jak będzie wyglądał:

the simpsons arcade
Źródło: Arcade1Up

W skład zestawu wchodzi nie tylko sam automat, ale też stołek. Główną atrakcją jest oczywiście popularna bijatyka z 1991 roku, w której gracz wciela się w Homera, Barta, Marge lub Lisę (jest to tytuł dla czterech graczy, a automat będzie wyposażony w sieciowego co-opa), aby uratować porwaną przez Burnsa Maggie.

Warto wspomnieć, że na Arcade1Up The Simpsons pojawi się nie tylko klasyczny beat-em-up z 1991 roku, ale też jedna inna gra z tego uniwersum. Na razie producent ujawnił tylko, że jest to automat typu “2 w 1”. Jednak kulka umieszczona w panelu sterującym sugeruje, że mogłoby to być The Simpsons Bowling, czyli arcade’owy symulator kręgli z 2000 roku.

arcade1up przod
Źródło: Arcade1Up

Sprzęt będzie łączył się z Internetem za pomocą Wi-Fi. Wyposażono go w 17-calowy ekran LCD o proporcjach 4:3. Będzie on ważył nieco ponad 47 kilogramów i miał 11,25 cala (około 28,57 centymetrów) szerokości, 24 cale (60,96 centymetra) długości i 48 cali (121 centymetrów) wysokości. W praktyce oznacza to wymiary równe 3/4 oryginału.

Cena nieznana, ale można spodziewać się, że wyniesie około 650 dolarów

Do momentu rozpoczęcia zbierania zamówień nie zostanie ujawniona cena urządzenia, ale bazując na poprzednich produktach tej firmy, można się spodziewać, że wyniesie ona między 649,99 a 699,99 dolarów. Chociaż dla zachowania zgodności z oryginałem automat będzie miał otwór na monety, to oczywiście nie będzie trzeba ich wrzucać, aby móc grać.

Wśród dotychczasowych dokonać Arcade1Up można wymienić automaty do gier inspirowane takimi markami, jak Wojownicze Żółwie Ninja, Pac-Man czy X-Meni. Nie zabrakło też uwspółcześnionych wersji automatów do Ponga czy Space Invaders.

Zainteresował Was ten automat? Może on być nie lada gratką dla fanów tej klasycznej bijatyki, biorąc pod uwagę, że teraz dostęp do niej jest utrudniony. Swego czasu jej port był dostępny na PS3 i Xboxa 360, ale aktualnie został usunięty ze sklepów na tych platformach.

Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *