Dziś projektory przenośne są powszechnie stosowane m.in. w biznesie. Często służą do przedstawiania ofert na spotkaniach z klientami oraz często wykorzystywane są podczas szkoleń. Na rynku dostępne są różne urządzenia tego typu. To sprawia, że wybór tego konkretnego nie jest wcale taki łatwy, jak mogłoby to się wydawać. Warto zatem wiedzieć, czym powinien się charakteryzować dobry projektor przenośny i na co zwrócić uwagę przy jego wyborze.

Technologia tworzenia obrazu w projektorach przenośnych

Dostępne obecnie na rynku projektory podzielić można na cztery typy ze względu na sposób tworzenia obrazu. Mowa tu o projektorach LCD, DLP, CRT oraz Light Valve. Jeśli chodzi o projektory przenośne, to powszechnie stosuje się dziś te z typem matrycy DLP. Przykładem takiego projektora może być urządzenie Samsung FreeStyleTechnologia DLP przetwarza sygnał wejściowy na sygnał cyfrowy. Ten z kolei steruje ruchem miniaturowych lusterek, gdzie każde z nich porusza się niezależnie. Dzięki temu projektor może odświeżać obraz niezwykle szybko.

Projektory przenośne z technologią DLP produkowane są w trzech wariantach, czyli jedno, dwu lub trzy procesowych. Najlepsze właściwości wyświetlanego obrazu oferują projektory trzy procesowe. Ogromną zaletą technologii DLP jest fakt, że projektory w nią wyposażone są bardzo lekkie. Dlatego to właśnie takie urządzenia wybierane są najczęściej. Decydując się na zakup projektora przenośnego, warto zatem sprawdzić czy dysponuje typem matrycy DLP.

Rozdzielczość w projektorach przenośnych

Jak można się domyślić, projektory przenośne różnią się od siebie rozdzielczością. Czym jest rozdzielność w projektorze? To ilość pikseli w obrazie, która podawana jest jako iloczyn linii pionowych i poziomych. Im rozdzielczość jest większa, tym obraz jest bardziej wyrazisty, a tym samym wszystkie detale są znacznie lepiej widoczne. Wśród różnych modeli projektorów przenośnych na pewno dobrym wyborem będzie urządzenie z rozdzielczością Full HD (1920 x 1080). Decydując się na zakup projektora z taką rozdzielczością, można być pewnym doskonałej jakości obrazu.

Współpraca projektora przenośnego z innymi urządzeniami

Dobry projektor przenośny powinien współpracować z niemal każdym źródłem obrazu. Oznacza to, że projektor powinno się móc podłączyć do każdego komputera. Oczywiście potrzeba są to tego odpowiednie kable jak np. kable Ethernet. Współpracę projektora z komputerem umożliwia inteligentna kompresja, która dodatkowo pozwala na ulepszenie kompresji obrazu przekazywanego przez komputer do projektora. Aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości projektora, warto wyposażyć się w kable telewizyjne i audio. Konkretnie chodzi tu o kable AUX, które zwiększają możliwości projektora pod względem jego współpracy z innymi urządzeniami.

Karta pamięci w projektorach przenośnych

Współczesne projektory przenośne umożliwiają prezentację obrazu bez podłączenia do komputera. To ich oczywiście ogromna zaleta, ponieważ dzięki temu nie trzeba wozić ze sobą dodatkowego sprzętu. Dlatego warto postawić na projektor wyposażony w czytnik kart pamięci. Na karcie można wcześniej zapisać plik z prezentacją, a następnie udać się na spotkanie z samym lekkim projektorem i kartą właśnie. Na spotkaniu wystarczy włożyć kartę do czytnika w projektorze i włączyć prezentację. Do takich projektorów dołączany jest pilot, który umożliwia sterowanie prezentacją.

WARTO PRZECZYTAĆ:

projektor do domu Jaki projektor do domu wybrać? Ranking 8 modeli
Telewizor nie musi być jedynym wyborem do oglądania filmów, seriali czy po prostu telewizji. Projektor do domu może być genialną alternatywą, która ma sporo ciekawych
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *