Niezależnie od tego, czy jesteś amatorem, czy doświadczonym graczem, prawdopodobnie próbowałeś lub chcesz tworzyć wysokiej jakości treści za pomocą swoich nagrań z gier. Jeśli już nagrałeś swoją rozgrywkę, nie śpiesz się z wysłaniem jej do znajomych lub udostępnianiem w mediach społecznościowych – najpierw ulepsz swój filmik! Na szczęście na rynku dostępnych jest mnóstwo opcji dostępnych na komputerach, urządzeniach mobilnych i w sieci. Ale nie musisz samodzielnie ich szukać – w tym artykule przedstawimy Ci najlepsze 3 programy do edycji wideo dla graczy. Zobaczmy więc, jakie są i które z nich będą najlepsze dla Ciebie.

  1. WeVideo

WeVideo to edytor wideo online, który oferuje mnóstwo przydatnych funkcji do edycji nagrań. Pozwala na dodawanie napisów, stosowanie przejść, łączenie klipów, edycję dźwięku, dodawanie lektora, tworzenie efektu zwolnionego tempa i wiele innych. WeVideo oferuje ogromną kolekcję zdjęć, filmów i muzyki stockowej. Ten edytor wideo dla graczy jest kompatybilny z systemami Windows, Mac i Chromebook, a także posiada aplikacje mobilne dla urządzeń z systemem Android i iOS. Istnieje również wersja oparta na chmurze dla tych, którzy nie chcą pobierać i instalować niczego na swoich komputerach.

Jednak niektóre funkcje można odblokować tylko za pomocą płatnej subskrypcji – takie jak nieograniczony czas przechowywania i publikowania, rozdzielczość wideo powyżej 480p i wiele innych. Ponadto, WeVideo w wersji darmowej pozostawia znak wodny na twoich plikach. Dostępne są dwa płatne plany – Creator za 19,99$/miesięcznie oraz Business za 73,99$/miesięcznie. Oprócz tego, może być trudny do opanowania jeśli jesteś całkowicie początkujący.

  1. Clipify 

Clipify to idealna opcja zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów – jego intuicyjny interfejs wraz z napędzanymi przez sztuczną inteligencję narzędziami na poziomie profesjonalnym pozwala uzyskać oszałamiające rezultaty. Dzięki oprogramowaniu do edycji filmików z gier możesz zmienić tło swoich klipów, ustabilizować roztrzęsione wideo, przyspieszyć lub spowolnić nagranie, dodać komentarze głosowe lub muzykę w tle, wyciszyć niektóre części wideo, zastosować przejścia, a nawet nagrać wideo na swojej kamerze internetowej bezpośrednio w programie. W Clipify możesz również dodawać do swoich klipów slajdy tytułowe i napisy w różnych stylach. Przede wszystkim, możesz go zainstalować całkowicie za darmo.

Ponadto dostępnych jest ponad 50 efektów, które w sekundę wystylizują fragmenty Twojej gry, np. filtry dynamiczne, czarno-białe, filtry w starym stylu, a nawet efekty kinematograficzne, dzięki którym Twoje klipy będą wyglądały jak z Twojego ulubionego filmu. Poza tym Clipify pozwala zapisać plik jako HD, DVD, AVI, MP4, MOV, a nawet jako wideo dla YouTube, Vimeo i Facebooka, dzięki czemu możesz od razu przesłać swój film z gry – to takie proste! Niestety, to oprogramowanie do edycji wideo jest dostępne tylko dla systemu Windows.

  1. Kdenlive 

Kdenlive to kolejny program do obróbki filmików z gier, który warto rozważyć. Program oparty jest na MLT Framework, KDE i Qt i jest kompatybilny z Windows, Linux, Mac i FreeBSD. Program pozwala na przycinanie, przesuwanie, obracanie i powiększanie materiału filmowego, ustawianie regulacji głośności, dodawanie tytułów 2D i wiele innych. Narzędzia do rozmycia, maskowania i niebieskiego ekranu mogą również przydać się podczas tworzenia materiałów z gry.

Mimo, że Kdenlive posiada wszystkie profesjonalne narzędzia, może okazać się zbyt trudny do opanowania przy pierwszym użyciu. Więc jeśli tworzenie montażu rozgrywki jest dla ciebie nowe i nie jesteś gotowy, aby zainwestować dużo czasu i wysiłku w edycję wideo – możesz spróbować użyć programów z bardziej przyjaznym dla początkujących interfejsem.

To właśnie trzy najlepsze programy do edycji wideo dla graczy. Jak widać, narzędzia, interfejs i przepływ pracy różnią się w każdym oprogramowaniu. Aby zdecydować się na odpowiedni edytor wideo, będziesz musiał je przetestować i zobaczyć, czy odpowiadają Twoim potrzebom, czy nie. Najpierw ustal, do czego potrzebujesz oprogramowania – podstawowej edycji, takiej jak kadrowanie i konwertowanie, lub bardziej zaawansowanego montażu z zaawansowanymi narzędziami, takimi jak stabilizacja wideo, efektami spowolnionego tempa i tym podobne.

Na przykład, Kdenlive to dobry wybór dla tych, którzy chcą edytować swoje rozgrywki jak profesjonalista. Dla łatwiejszego montażu możesz spróbować WeVideo, jednak pamiętaj, że większość funkcji jest dostępna tylko w płatnych wersjach programu. Jeśli chcesz korzystać z zaawansowanych narzędzi bez problemów, to pobierz Clipify za darmo. Narzędzia do edycji wideo w Clipify są bardzo łatwe w użyciu, obsługują wszystkie popularne formaty plików, a co najważniejsze, program pozwala błyskawicznie tworzyć profesjonalnie wyglądające filmiki z gier. Więc do dzieła i wypróbuj je sam!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *