Bitcoin Cash (BCH) to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kryptowalut na światowym rynku. Wielu początkujących inwestorów zastanawia się, czy Bitcoin Cash to dobra inwestycja i czy warto dodać tę walutę cyfrową do swojego portfolio.

W tym artykule przedstawimy wszystkie najważniejsze informacje, jakie powinien znać każdy, kogo interesuje inwestowanie w Bitcoin Cash. Zaczniemy jednak od podstawowej i najważniejszej kwestii – skuteczne inwestowanie opiera się na kupowaniu kryptowalut na zaufanych platformach transakcyjnych, takich jak Binance, 1K Daily profit, Coinbase.

Wróćmy jednak do Bitcoin Cash, jednego z bardziej kontrowersyjnych aktywów cyfrowych w sektorze inwestowania w kryptowaluty.

Co to jest Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash (BCH) jest jedną z wielu odgałęzień Bitcoina, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat. Bitcoin Cash nie jest tak popularny jak sam Bitcoin, jednak pozycja lidera, jaką plasuje od początku powstania jest bezkonkurencyjna dla wszystkich innych kryptowalut.

Bitcoin Cash powstał w 2017 roku i jest uważany za jeden z najlepszych hard forków Bitcoina. Hard fork to inaczej radykalna zmiana w protokole platformy blockchain, z którą powinny być zgodne wszystkie węzły. Bitcoin Cash został stworzony, aby poprawić skalowalność Bitcoina i ułatwić codzienne transakcje i inwestycje.

Bloki Bitcoin Cash są znacznie większe niż bloki Bitcoin i jest to jedna z wielu mocnych zalet BCH. Rozmiar bloków Bitcoin jest ograniczony do 1 MB, blok Bitcoin Cash to już 32 MB. Bitcoin Cash działa jednak w bardzo podobny sposób do Bitcoina. Oba używają tego samego algorytmu, są ograniczone do 21 milionów monet i wykorzystują proof of work.

Do czego służy Bitcoin Cash?

Celem Bitcoin Cash jest spełnienie planu twórcy Bitcoina dotyczącego tego, w jaki sposób ma działać ta kryptowaluta. Wszystko ma się opierać na zdecentralizowanej cyfrowej walucie działającej na zasadzie P2P. Obecnie Bitcoin Cash ma możliwości obsługiwania  inteligentnych kontraktów i rozwijającą się społeczność DeFi.

Czy Bitcoin Cash to dobra inwestycja?

Inwestowanie w kryptowaluty zawsze wiąże się z dużym ryzykiem i nie inaczej jest z Bitcoin Cash. Mimo to, wielu inwestorów uważa tę walutę cyfrową za ciekawe urozmaicenie swojego portfolio i zasób, który może przynieść zadowalające zwroty w przyszłości.

  •     Aktualna kapitalizacja rynkowa Bitcoin Cash (na dzień 16.10.2021) wynosi ponad 47 miliardów złotych. Jest to inaczej wartość wszystkich aktywów na rynku.
  •     Za 1 BCH trzeba obecnie zapłacić 641 dolarów amerykańskich.
  •     Bitcoin Cash jest jedną z 20 najczęściej sprzedawanych kryptowalut.

Na to, czy inwestowanie w Bitcoin Cash okaże się sukcesem może wpływać wiele czynników, w tym popyt i podaż, spekulacje rynkowe, newsy i innowacje technologiczne. Bitcoin Cash jest wciąż aktywnie rozwijany, a programiści nadal zwiększają możliwości, jakie ma BCH. Jednym z głównych obszarów, w którym BCH nadal się rozwija, jest rozmiar bloku. Wszystko odbywa się jeszcze w fazie eksperymentalnej, jednak otwiera to możliwość jeszcze większych bloków w przyszłości. Z pewnością zwiększy to szybkość i koszty transakcji.

Mocne strony Bitcoin Cash

 

  1. Wiele zastosowań – BCH ma w założeniu być przydatną do codziennego użytku. Zwiększony rozmiar bloku ma gwarantować możliwość przetwarzania większej ilości transakcji i robienia tego znacznie szybciej. Sieć BCH może teraz przetwarzać ponad 25 tysięcy na każdy blok znacznie lepiej niż sieć Bitcoin, która obsługuje tylko 1000 do 1500 transakcji dla tego samego bloku.
  2. Bezpieczeństwo – Bitcoin Cash jest uważany za bardzo bezpieczną kryptowalutę, co sprzyja inwestowaniu. Pomimo tego, że twórcy BCH zwiększyli rozmiar bloków, kryptowaluta pozostała stabilna.
  3. Stabilny wzrost – Bitcoin Cash stale rośnie od momentu powstania i wykazuje zdrową stabilność, która jest nietypowa dla większości kryptowalut. W momencie powstania, wartość tej monety wynosiła około 290 USD, obecnie jest to ponad 641 USD.
  4. Uznawany w sklepach – Bitcoin Cash jest akceptowany przez wielu sprzedawców detalicznych. Im więcej sprzedawców detalicznych, tym większa popularność monety i tym bardziej zyskuje ona na wartości.
  5. Niskie koszty – Bitcoin Cash, dzięki swoim większym blokom, znacznie obniżył koszty przetwarzania transakcji. Dzięki temu jest lepszą opcją niż wiele konwencjonalnych opcji płatności, takich jak karty płatnicze i banki.

Podsumowanie

Bitcoin Cash to interesująca kryptowaluta, której zakupienie powinni rozważyć inwestorzy niebojący się ryzyka, którzy chcą zróżnicować swoje portfolio o markową walutę cyfrową. Warto jednak pamiętać, że wysoce dochodowe aktywa nie są całkowicie bezpieczne, a kryptowaluty w żadnym wypadku nie są wyjątkiem od tej zasady.

Bitcoin Cash stale się rozwija i ma coraz szersze zastosowanie, w tym łatwość kupowania i sprzedawania. Można więc przypuszczać, że inwestowanie w Bitcoin Cash jest bezpieczniejsze niż inwestowanie w większość innych kryptowalut, choć nie jest wolne od ryzyka.

 

WARTO PRZECZYTAĆ:

p2p co to Sieć P2P – co to znaczy i jakie ma zastosowanie?
Sieć peer to peer służy przede wszystkim do przesyłania plików pomiędzy użytkownikami przy użyciu wybranego programu. Takie rozwiązanie ma wiele zalet i znacząco ułatwia proces
Dekodowanie Kryptowalut: Kluczowi Gracze na Rynku
W dzisiejszym cyfrowym świecie kryptowaluty stanowią rewolucję w globalnym krajobrazie finansowym. Kryptowaluty nie tylko umożliwiają globalne transakcje w zupełnie nowy sposób, ale również zmuszają do
Bybit – recenzja giełdy kryptowalut
Nie ma nic cenniejszego niż wiedza – to słowa, które idealnie wprowadzają nas w temat dzisiejszego artykułu. W dobie cyfryzacji i rosnącej popularności kryptowalut, coraz
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *