Rozbudowa sklepu na PrestaShop nie wymaga aż tak dużych inwestycji, jak w przypadku Magento, jednak wciąż mogą to być zbyt duże koszty dla przedsiębiorców, którzy nie odnotowują dużych zysków. Nie trzeba jednak czekać, aż sklep internetowy zacznie przynosić więcej pieniędzy, bo można wykorzystać zaletę, jaką wyróżnia się oprogramowanie PrestaShop: możliwość instalowania gotowych modułów i korzystania z integracji.

  1. Polecane moduły PrestaShop do prowadzenia sklepu internetowego
  2. Jak prowadzić sklep internetowy?
  3. Co wyróżnia oprogramowanie PrestaShop?
  4. Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać?

W tym celu najlepiej jest nawiązać współpracę z firmą, której przekaże się dostęp do panelu administracyjnego i serwera, a ona zajmie się resztą. Dostęp do gotowych szablonów i dodatkowych zwiększających możliwości sklepu sprawia, że zamiast wydawać kilkanaście tysięcy na zmiany w oprogramowaniu, można zmieścić się w kwocie kilkuset złotych. Dodatkowo oferta modułów jest na tyle różnorodna, że można znaleźć rozwiązania do zwiększenia sprzedaży online dla małych, średnich i dużych sklepów.

Polecane moduły PrestaShop do prowadzenia sklepu internetowego

Do prowadzenia sklepu internetowego wielu osobom wystarczą podstawowe funkcje tego oprogramowania open source, jednak taka strona www będzie bardzo ograniczona. Lepiej więc zainwestować pieniądze w to, aby sklep PrestaShop został ulepszony, co pozwoli łatwiej zarządzać sprzedawanymi produktami. Dzięki temu platforma stanie się bardziej przystępna nie tylko dla osób, które odpowiadają za prowadzenie sklepu, ale również dla wszystkich klientów. Popularne moduły do twojego sklepu to między innymi gotowe regulacje związane z RODO, rozszerzenia pozwalające promować wybrane produkty, okienka popup oraz uproszczone płatności.

Jak prowadzić sklep internetowy?

Sprzedaż w internecie można rozpocząć w kilka godzin, zwłaszcza jeżeli od razu zacznie się ze sklepem typu PrestaShop. Sprawdzi się on zarówno przy kilku, jak i kilku tysiącach produktów. Należy tylko pamiętać, aby co jakiś czas sprawdzać, czy kopia bezpieczeństwa została prawidłowo wykonana. Ułatwią to rozwiązania dostępne na PrestaShop, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości sklepu ecommerce. Firma, która zajmuje się sprzedażą i instalacją wtyczek, zatrudnia własnych programistów, więc możesz tu zamówić rozwiązania usprawniające przesyłki, kupić gotowe szablony, znaleźć rozwiązania poszerzające funkcjonalność lub po prostu zlecić serwis sklepu. Najczęściej wymaga to tylko kilku kliknięć w panelu presta, a kategorie usług (modułów, rozszerzeń i integracji) są bardzo różnorodne.

Jakie oprogramowanie sklepu internetowego wybrać?

Trudno więc wskazać lepsze oprogramowanie, jeżeli komuś zależy, aby sklep był wydajny, a dodatkowe narzędzia można było kupić w dobrej cenie. Korzystając z nich, ma się pewność, że poprawi się obsługa, co docenią zadowoleni klienci. Dzięki temu ponownie odwiedzą stronę, a shop wygeneruje wyższe zyski. W przypadku innych platform ecommerce jest to bardziej skomplikowane i nowe funkcjonalności są trudniejsze w konfiguracji, przez co rosną koszty związane z ich wdrożeniem w sklepie. Wymaga to również inwestowania w lepsze serwery.

Co wyróżnia oprogramowanie PrestaShop?

Nie ma więc znaczenia, czy chodzi o osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzedażą, czy mają stary sklep, w którym każdego dnia jest wiele zamówień. Darmowe PrestaShop z płatnymi dodatkami pozwoli zaoferować klientom najlepszą platformę. To oprogramowanie jest jednym z najlepszych w e commerce, zapewnia ochronę na dane klientów i może być dostosowane do indywidualnych potrzeb, a przy tym nie wyczerpuje limitu serwery. Wszystko jest łatwo dostępne w panelu administracyjnym, który można wyświetlić w swojej przeglądarce.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *