Sposób aktualizowania gry Minecraft przez firmę Mojang jest dość… oryginalny. Oprócz klasyczny poprawek błędów i dodawania świeżej zawartości firma raz do roku urządza też publiczne głosowanie na nowego moba/zwierzaka, który zawita do klockowego świata. Okazuje się, że ten czas znowu nadszedł, bo poznaliśmy trzech konkurentów oraz datę głosowania w 2023 roku.

Pingwin, krab, czy pancernik? Oto jest pytanie

Identycznie jak w latach poprzednich, w głosowaniu możemy wybrać jednego z trzech stworków. W 2023 są to:

  • Pingwin — żyje na kamiennych wybrzeżach i w oceanach. Jest bardzo przyjazny, dlatego nie zaatakuje gracza. Na lądzie będzie nieco niezdarny, ale w morzu ma grację wprawnego łyżwiarza. Jego specjalną umiejętnością jest przyspieszanie naszej łódki.
  • Pancernik — spotkamy go w ciepłych miejscach (np. na biomie sawanny). Pozostawia on po sobie pancerz, który możemy wykorzystać do zrobienia zbroi dla wilka/psa. W ten sposób nasz pupil będzie nieco bezpieczniejszy przy potyczkach z potworami.
  • Krab — żyje na biomie bagiennym. Krab będzie bardzo dobrym przyjacielem graczy lubiących budować, jego szczypce mają bowiem specjalne właściwości wydłużające zasięg stawiania bloków.

Na razie nie wiemy, jak moby miałyby prezentować się w samej grze, ale Mojang udostępniło krótkie filmiki opisujące właściwości, zachowania i biomy dla każdego zwierzaka.

Film z udziałem pingwinów możecie zobaczyć poniżej:

Kiedy i jak można zagłosować na zwierzaka w Minecraft?

Głosowanie na nowego moba w Minecrafcie w Polsce rozpocznie się już 13 października o godzinie 19:00. Konkurs skończy się dokładnie dwa dni później, czyli wieczorem 15 października.

Na naszego faworyta będziemy mogli zagłosować w oficjalnym launcherze Minecrafta, na stronie internetowej Minecraft.Net oraz na specjalny eventowym serwerze przygotowanym dla graczy wersji Bedrock. Na tym ostatnim poza samym głosowaniem mają być dostępne mini gry i zabawy dla wszystkich graczy. Eventowy serwer zostanie wyłączony 24 godziny po zakończeniu głosowania.

glosowanie na nowego moba minecraft
Źródło: Mojang

Napiszcie w komentarzu, na którego moba wy będziecie głosować i dlaczego właśnie to on Wam się spodobał!

Źródło obrazka wyróżniającego: Mojang

WARTO PRZECZYTAĆ:

wyprzedaz black friday konsole xbox series x Szef Xboxa: „Myślę, że też powinniśmy mieć handhelda”
Popularność przenośnych konsol w ostatnich latach jest niezaprzeczalna. Sukcesy takich urządzeń jak Nintendo Switch, Steam Deck czy nowe propozycje od Lenovo i Asusa przyciągnęły uwagę
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
apple passwords Apple wystartuje z własnym menadżerem haseł?
Zgodnie z informacjami, które ujawnił Bloomberg, Apple przygotowuje się do wprowadzenia nowej aplikacji o nazwie Passwords (Hasła). Jej zadanie? Uproszczenie zarządzania danymi logowania na urządzeniach
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *