Szeroka rzesza osób na co dzień korzysta ze smartfonów, nie tylko do dzwonienia i wysyłania wiadomości, ale również do robienia zdjęć. Pamięć telefonu szybko się zapełnia i możesz usunąć jakieś zdjęcie, chcąc wykonać kolejne.

Co jednak w sytuacji, kiedy zorientujesz się, że fotografia, której właśnie się pozbyłeś, jest dla Ciebie bardzo ważna? Choć w pierwszym momencie może opanować Cię panika, to jednak musisz wiedzieć, że nie wszystko stracone! Zdjęcia da się odzyskać, a wskazówki dotyczącego tego, jak to zrobić, znajdziesz w poniższym artykule.

Jak odzyskać zdjęcia usunięte z telefonu?

Skoro już usunąłeś niechcąco zdjęcie ze swojego smartfona i chcesz je jak najszybciej odzyskać, nie możesz otwierać żadnych plików wewnętrznych, ani korzystać dalej z aplikacji. Działania te nie są wskazane, ponieważ usunięte fotografie prawdopodobnie pozostały w plikach tymczasowych lub pamięci podręcznej.

W przypadku, gdy nadal będziesz korzystać jak gdyby nigdy nic ze swojego smartfona, usunięte zdjęcia mogą zostać nadpisane, co prowadzi do komplikacji na etapie ich odzyskiwania. Im szybciej zareagujesz na usunięte zdjęcia, tym łatwiej będzie Ci je odzyskać. 

Do odzyskiwania usuniętych zdjęć z pewnością przyda Ci się dedykowany program na Android lub iOS. W internecie możesz ich znaleźć całe mnóstwo, jednak lepiej będzie jeśli skorzystasz ze sprawdzonego oprogramowania.

Czasem będziesz musiał skorzystać z komputera, ale istnieją też programy pozwalające odzyskać utracone zdjęcia tylko przy wykorzystaniu smartfona. Jak więc odzyskać usunięte zdjęcia z pamięci wewnętrznej telefonu? Zapoznaj się z dalszą częścią artykułu, w której przedstawimy jedne z lepszych programów na system Android i iOS.

jak odzyskać usunięte zdjęcia z pamięci wewnętrznej telefonu

Usunięte zdjęcia z telefonu – jak odzyskać?

Wiele aplikacji obsługujących galerię zdjęć na smartfonach, posiada funkcje przywracania usuniętych zdjęć. Cała procedura jest bardzo prosta, ponieważ gdy usuniesz zdjęcie, zostanie przeniesione do kosza, z którego możesz je odzyskać, ale tylko w konkretnie określonym czasie. Po jego upływie fotografie są usuwane na stałe.

Każdy producent smartfonów wykorzystuje inny schemat odzyskiwania usunięty zdjęć. W pierwszej kolejności skupimy się na telefonach z systemem Android.

 • Zdjęcia Google – wielu użytkowników systemów Android do przeglądania zdjęć używa aplikacji Zdjęcia Google. Aby przywrócić zdjęcia za jej pomocą, wystarczy że ją otworzysz, klikniesz ikonkę z trzema paskami znajdującymi się w górnej części ekranu, następnie przejdziesz do kosza i przytrzymasz wybrane zdjęcie palcem i wybierz opcję przywróć.
 • Telefony OnePlus – w przypadku telefonów OnePlus odzyskiwanie zdjęć jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć galerię zdjęć i zjechać na sam dół. Następnie wejść w kafel “Ostatnio usunięte”, przytrzymać wybrane zdjęcie palcem i kliknąć “Odzyskaj”.
 • Telefony Samsung – z tego modelu smartfonów korzysta naprawdę wiele osób, dlatego z pewnością warto dowiedzieć się, jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu Samsung. Otóż smartfony te również posiadają swój kosz w galerii zdjęć. Wystarczy, że ją otworzysz, klikniesz trzy kropki umieszczone w górnej części ekranu, z menu wybierzesz opcję “Kosz”. Następnie wybierz zdjęcie i ikonę przywracania (charakterystyczną strzałkę).
 • Telefony Xiaomi – coraz bardziej popularne w naszym kraju smartfony Xiaomi również umożliwiają odzyskiwanie usuniętych zdjęć. Jednak w ich przypadku istnieje kilka haczyków. Pierwszy z nich to przechowywanie usuniętych plików do 30 dni. Drugi to fakt, że usunięte zdjęcia są przechowywane w chmurze, nazywanej “Cloud Trash”. Najgorsze jest jednak to, że jeśli Twój sprzęt nie jest zsynchronizowany z chmurą Xiaomi, pliki nie mogą być odzyskane. Jednak jeśli posiadasz synchronizację z chmurą, przejdź do swojej galerii, wybierz trzy kropki, przejdź do kosza, wybierz zdjęcie i kliknij opcję “Recover”, czyli przywróć.
 • Telefony Huawei – zastanawiasz się, jak odzyskać usunięte zdjęcia z telefonu Huawei? W pierwszej kolejności możesz skorzystać z pierwszej opcji podanej w tym akapicie.

Oprócz powyższych wskazówek, warto również skorzystać z poniższych programów do odzyskiwania usuniętych zdjęć:

 • DigDeep Image Recovery – program do odzyskiwania danych na Androida, która z łatwością pozwala na przywrócenie usuniętych zdjęć. Po zainstalowaniu programu wystarczy, że uruchomisz skanowanie sprzętu i po całym procesie zyskasz dostęp do listy z usuniętymi zdjęciami.
 • DigDeep Photo Recovery – z kolei ten program jest w stanie przywrócić zdjęcia znajdujące się na karcie SD lub we wbudowanej pamięci smartfonu. Aby tego dokonać, należy posiadać uprawnienia root, co pozwala przeszukać całą pamięć telefonu, aby odzyskać nie tylko zdjęcia, ale i filmy.
 • Recuva – to aplikacja na komputer przeszukująca łącza fragmentów plików i nośniki, co pozwala uzyskać dostęp do utraconych danych. Aby z niej skorzystać, należy podłączyć telefon do komputera za pomocą kabla USB. Po przeskanowaniu plików, otrzymasz listę utraconych plików.
 • Android Data Recovery – jak sama nazwa wskazuje, program ten dedykowany jest do przywracania zdjęć na smartfonach z systemem Android. Wystarczy, że zainstalujesz go na swoim komputerze i połączysz go za pomocą kabla USB do komputera. Następnie klikniesz “Start”, co uruchomi skanowanie urządzenia. W tym miejscu musisz zatwierdzić przywrócenie usuniętych plików. Następnie kliknij zakładkę “Galeria” i wybierz pliki do przywrócenia. Po oznaczeniu zdjęć, kliknij kafel “Przywróć”.
 • Dr. Fone – dość zaawansowany program do odzyskiwania utraconych plików, który najpierw należy zainstalować na komputerze. Oprócz zdjęć, może przywrócić również muzykę, SMS-y i kontakty. Aplikacja ta dedykowana jest do użytku na systemie Android i iOS.

Jak przywrócić zdjęcia ze smartfonów Apple?

Użytkownicy smartfonów Apple również nie muszą martwić się o przypadkowo usunięte zdjęcia. Należy jednak pamiętać, że na iPhonach usunięte pliki przechowywane są do 30 dni. Jeżeli nadal masz czas na ich przywrócenie, skorzystaj z poniższych wskazówek:

 • Wejdź aplikację “Zdjęcia”.
 • Wybierz “Albumy”.
 • Otwórz folder “Ostatnio usunięte”.
 • Wybierz i stuknij wybrane zdjęcie, które chcesz odzyskać.
 • Potwierdź, że chcesz przywrócić usunięte zdjęcie. 

Oprócz powyższych wskazówek możesz również skorzystać z programów dedykowanych dla systemu iOS do przywracania usuniętych zdjęć. Najbardziej popularne oprogramowanie to Toolbox is iOS.

jak odzyskać zdjęcia usunięte z telefonu

Odzyskiwanie usuniętych zdjęć z telefonu – co w przypadku, gdy żadna z powyższych wskazówek nie działa?

Jeśli wykorzystałeś wszystkie powyższe wskazówki i Twoje starania spełzły na niczym, najlepiej zgłoś się do firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych. Oprócz zdjęć, możesz skorzystać z usługi odzyskiwania kontaktów, wiadomości czy filmów.

Należy jednak pamiętać, że nie w każdej sytuacji można odzyskać utracone pliki. Za usługę odzysku utraconych danych z pewnością zapłacisz niemało, jednak z pewnością warto się na nią zdecydować, jeśli zależy Ci na utraconych zdjęciach.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Gry na PC dla różnych typów graczy – ranking według gatunków
Istnieje wiele powodów, przez które gry na PC są tak lubiane i popularne, a jednym z nich jest mnogość gatunków, dzięki czemu każdy typ gracza
Nowoczesne technologie, które wkraczają do codziennego życia — które warto znać?
Rozwój technologii, w tym takiej, która może przydać się w codziennym życiu, nie skończył się na Internecie i smartfonach. Wciąż pojawia się wiele ciekawych, nowatorskich
Xbox S – dlaczego warto zakupić?
Zakup konsoli do gier to często niemały wydatek. Dlatego warto zdecydować się na model od cenionego producenta, który będzie gwarantował nie tylko najwyższej jakości sprzęt,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *