Chcesz wiedzieć, gdzie przebywa bliska Ci osoba? Z mobilną aplikacją IKOL X, która zmienia telefon w przenośny lokalizator GPS, to niezwykle proste. Przeczytaj ten tekst i dowiedz się więcej.

Żyjemy w niespokojnych czasach – nic więc dziwnego, że niepokoimy się o swoich bliskich, gdy ci długo nie odbierają telefonu. Jeżeli w dodatku ważna dla nas osoba ciągle znika i przedstawia nam kolejne wymówki, łatwo jest nabrać podejrzeń co do jej uczciwości i wierności.

Jak zatem sprawdzić, gdzie przebywa nasz partner, dziecko czy będący już na emeryturze rodzic, o którego bezpieczeństwo się martwimy? Kiedyś monitorowanie poczynań drugiej osoby wymagało wiele wysiłku i nerwów. Dziś z pomocą przychodzą nam nowe technologie.

Jeżeli więc zależy Ci na całodobowej ochronie kogoś, kto jest dla Ciebie ważny – dobrym pomysłem będzie zainstalowanie na jego smartfonie darmowej mobilnej aplikacji do lokalizacji telefonu IKOL X.

Jak działa mobilna aplikacja IKOL X?

Aplikacja IKOL X jest narzędziem, które zmienia telefon w przenośny lokalizator GPS, umożliwiając monitorowanie jego pozycji. Wystarczy, że:

  • zainstalujesz IKOL X na smartfonie, którego lokalizację chcesz obserwować,
  • włączysz na telefonie z IKOL X dane lokalizacyjne i połączysz go z Wi-Fi/uruchomisz komórkową transmisję danych,
  • ściągniesz na swoją komórkę aplikację IKOL Tracker, stworzoną do zarządzania lokalizatorami lub zalogujesz się na stronie system.ikol.pl.

Uwaga – obecna lokalizacja smartfona może być namierzona wyłącznie wtedy, gdy jest on połączony z Internetem i ma włączoną lokalizację. Jeśli użytkownik wyłączy dane lokalizacyjne, nie będzie mieć dostępu do sieci lub po prostu rozładuje mu się bateria w komórce – w systemie zobaczysz ostatnie zarejestrowane położenie telefonu.

Co istotne, aplikację IKOL X można zainstalować na każdym mobilnym urządzeniu, które ma dostęp do sklepu Google Play.

Monitoruj swoje lokalizatory z IKOL Trackerem

IKOL Tracker to aplikacja, która umożliwia:

  • zmienianie ustawień lokalizatorów,
  • sprawdzanie na mapie obecnego położenia lokalizatorów,
  • szybkie zgłaszanie kradzieży pojazdu – wystarczy jedno kliknięcie, by zadzwonić do Centrum Operacyjnego IKOL,
  • wyłączanie przesyłania danych do e-TOLL po zjechaniu z płatnego odcinka drogi,
  • przeglądanie historii podróży właściciela telefonu,
  • zarządzanie alertami,
  • zdalne uzbrajanie alarmu w pojeździe.

Wybierając IKOL Trackera, zyskasz dostęp do wszelkich potrzebnych informacji o lokalizatorach. Nie będziesz już musiał logować się na stronie systemowej IKOL – wszystkie interesujące Cię dane będziesz mieć zawsze pod ręką. Prawda, że to wygodne?

Warto także zauważyć, że aplikacja IKOL Tracker jest dostępna zarówno w sklepie Google Play, jak i w App Store.

Pomoc w nagłych wypadkach – przycisk SOS

Chcesz zyskać pewność, że w razie jakichkolwiek kłopotów, Twoje dziecko poda Ci swoją dokładną lokalizację, byś mógł pośpieszyć na pomoc? A może jesteś opiekunem seniora i chcesz zadbać o jego bezpieczeństwo także wtedy, gdy znajdujesz się poza domem?

W tych i zbliżonych okolicznościach nieocenioną pomocą będzie przycisk SOS, który został umieszczony w aplikacji IKOL X. Właściciel smartfona zobaczy go od razu po jej uruchomieniu – nie musi zatem przeglądać kolejnych zakładek, tracąc na to czas i nerwy w momencie, gdy trzeba działać szybko. Wystarczy jedno kliknięcie, by poinformować określoną wcześniej grupę odbiorców o nietypowym zdarzeniu.

Alert SOS może przyjść do dowolnej, wybranej przez Ciebie w systemie, liczby osób – i, co ważne, zajmie mu to mniej niż minutę. Warto przy tym zauważyć, że istnieją 3 sposoby komunikacji z adresatami – powiadomienie z linkiem do mapy, na której oznaczona jest dokładna lokalizacja zdarzenia, może przyjść jako wiadomość e-mail lub SMS bądź poprzez aplikację mobilną IKOL Tracker. Ty decydujesz, które rozwiązanie jest dla Ciebie najwłaściwsze.

Bezpieczeństwo Twoich najbliższych

IKOL X to aplikacja, która zagwarantuje Ci możliwość monitorowania pozycji bliskiej osoby w czasie rzeczywistym. Dzięki niej zawsze będziesz mógł sprawdzić miejsce pobytu męża, córki lub jeszcze innego członka rodziny – niezależnie od pory doby czy dnia tygodnia.

Decydując się na wybór IKOL X zyskasz pewność, że Twoi najbliżsi są bezpieczni i przebywają dokładnie tam, gdzie powinni. Będziesz też mógł natychmiastowo zareagować, jeśli bliskiej Ci osobie przydarzy się coś  nieoczekiwanego.

Kolejnym zastosowaniem aplikacji IKOL X może być lokalizacja zgubionego telefonu. To naprawdę przydatne – zwłaszcza w lecie, gdy  większość ludzi spędza dużo czasu poza domem. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by znajdujący się w kieszeni smartfon wypadł z niej i bezpowrotnie zaginął.

Podsumowując: korzystanie z IKOL X niesie ze sobą zatem szereg korzyści i jest możliwe praktycznie za darmo (płatne są jedynie oferowane przez IKOL funkcje dodatkowe).

WARTO PRZECZYTAĆ:

Wilgotność powietrza w magazynie – na co wpływa?
W coraz większej liczbie magazynów utrzymuje się określony stopień wilgotności i temperaturę poprzez zastosowanie systemów nawilżających, osuszających, grzewczych i chłodzących. Dzięki niej w magazynie przez
Technologiczne zabawki dla dzieci – na które warto zwrócić uwagę?
Letnie dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu, jednak niektóre dzieci nie przepadają za typowymi aktywnościami w ogrodzie. Dotyczy to w szczególności dzieci i nastolatków
Procesory, czyli poradnik pomagający przy komputerowym zawrocie głowy
Procesory – serce komputera? Witajcie w fascynującym świecie procesorów, serca każdego komputera! W tym artykule zgłębimy tajniki tych niepozornych, ale niezwykle istotnych elementów, które sprawiają,
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *