W dzisiejszych czasach ludzie mają coraz większą świadomość odnośnie zdrowego stylu życia. Wymyślamy coraz to nowsze jadłospisy, sprawdzamy etykiety, próbujemy dostosować mikro i makroskładniki do swojego organizmu i dbamy o odpowiednie nawodnienie i dawkę ruchu na co dzień.

Istnieją również narzędzia, które skutecznie pomagają w liczeniu kalorii i pokazują jaki limit dzienny nam przysługuje. Aplikacja do liczenia kalorii to wspaniały sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę i zdrowy organizm. Z poniższego artykułu dowiesz się, które aplikacje są najlepsze.

Czy warto korzystać z aplikacji do liczenia kalorii?

Dopiero dokładnie przyglądając się temu, co zjadasz, jesteś w stanie określić czy jest to posiłek dobrze skomponowany. Korzystając z kalkulatora kalorii, dowiesz się, ile powinieneś zjadać w ciągu dnia, aby cieszyć się dobrą sylwetką.

Oprócz samych kalorii sprawdzisz, ile białka, węglowodanów i tłuszczu dla Ciebie jest wskazanych. Dzięki temu szybciej zredukujesz ilość tkanki tłuszczowej. Dodatkowo korzystając z takiej aplikacji, możesz zadbać o bardziej urozmaicone posiłki i zobaczysz, że życie fit wcale nie musi być nudne i nieprzyjemne.

Jakie są najważniejsze zalety aplikacji do liczenia kalorii?

Zastanawiasz się, jakie są najważniejsze zalety aplikacji do liczenia kalorii? Poniżej znajdziesz kilka odpowiedzi na to pytanie:

 • Pozwalają kontrolować ilość zjadanych kalorii i jakość posiłków, dzięki czemu możesz skutecznie redukować wagę lub utrzymać ją na dotychczasowym poziomie.
 • Aplikacje te są bardzo proste w obsłudze a wszystkie zapisywane dane przejrzyste i jasne dla użytkownika.
 • Niektóre z aplikacji pozwalają na skanowanie produktów, podpowiadają ciekawe przepisy i umożliwiają zapisywanie ulubionych dań.
 • Baza produktów dodanych do aplikacji jest bardzo szeroka, a jeśli nie znajdziesz danej pozycji, możesz ją dodać z poziomu użytkownika.
 • Oprócz posiłków możesz również zapisywać wykonane treningi.
 • Aplikacja sama wyliczy, ile kalorii powinieneś zjadać w ciągu dnia, po podaniu danych dotyczących wagi, wzrostu i wieku.
 • Skontrolujesz ilość wypitej wody.  

Po co korzystać z aplikacji do liczenia kalorii?

Żyjemy w ciągłym pędzie. Często chwytamy do ręki byle jakie jedzenie, pijemy hektolitry kawy i zapominamy o nawodnieniu. O zdrowej aktywności nawet nie wspominając. Konsekwencją jest nadwaga lub nawet otyłość, złe samopoczucie i często utrata zdrowia.

Dlatego też warto sięgać po aplikacje do liczenia kalorii, dzięki którym jesteśmy w stanie usystematyzować nasz dzienny plan posiłków i aktywności fizycznej. Narzędzie to pozwala zredukować wagę, utrzymać ją lub podwyższyć i to wszystko w bardzo szybki i prosty sposób.

Na co zwrócić uwagę wybierając aplikacje do liczenia kalorii?

Przeszukując najlepsze aplikacje do liczenia kalorii, warto zwrócić uwagę na to, czy ma ona takie funkcje jak:

 • Wyliczanie zapotrzebowania kalorycznego potrzebnego do utrzymania wagi, jej podwyższenia lub obniżenia, poprzez podawanie aktualnej wagi, wzrostu i wieku. 
 • Szeroki wybór produktów spożywczych, aby z łatwością móc dodawać je do listy zjedzonych rzeczy w ciągu dnia.
 • Możliwość skanowania kodów kreskowych na produktach, dzięki czemu jeszcze łatwiej i szybciej znajdziesz to, czego szukasz.
 • Możliwość skorzystania z wielu gramatur, aby można było dokładnie wpisać, ile czego zostało zjedzone.
 • Dodawanie treningów. Niektóre aplikacje do liczenia kalorii mają bardzo szeroką listę treningów, a niektóre nie. W takiej sytuacji można wpisać trening i spalone kalorie ręcznie.
 • Zapisywanie ilości wypitej wody w ciągu dnia. Aplikacja na podstawie Twoich danych i ilości treningów, powinna automatycznie wyliczać, jaka ilość wody jest wskazana do wypicia w ciągu dnia w Twoim przypadku.

Darmowe aplikacje do liczenia kalorii

Poniżej znajdziesz zestawienie najbardziej popularnych, darmowych aplikacji do liczenia kalorii, na które z pewnością warto zwrócić uwagę.

Fitatu

Fitatu

W ostatnim czasie jedna z najbardziej rozchwytywanych aplikacji do liczenia kalorii. Wynika to głównie z faktu, że daje dostęp do bardzo szerokiej gamy produktowej i udostępnia mnóstwo przepisów od społeczności korzystającej z Fitatu. Oprócz tego aplikacja oferuje przeprowadzanie postów, tzw. okienek żywieniowych i umożliwia wybranie dla siebie odpowiedniego menu np. bezglutenowego, ale to już za dodatkową opłatą.

Funkcja „Motywacja” umożliwia budowanie zdrowych nawyków, funkcja „Postanowienia noworoczne” pozwala na ustalenie, jakie cele chcemy osiągnąć w danym roku razem z checklistą, a także można dodać swoje zdjęcia sprzed i po odchudzaniu lub nabieraniu wagi. Wszystko po to, aby użytkownik Fitatu nie szukał aplikacji do liczenia kalorii nigdzie więcej.

Aplikacja ta jest bardzo łatwa w obsłudze i naładowana wieloma funkcjonalnościami. Produkty możesz wyszukiwać po zeskanowaniu kodu kreskowego i dodasz aktywność fizyczną z bogatej gamy ćwiczeń. Dodatkowo Fitatu pozwala na sparowanie z aplikacjami, które mierzą Twoją aktywność. Aplikacja dostępna jest dla systemu Android i iOS.

FatSecret

FatSecret

Kolejna bardzo popularna i darmowa aplikacja do liczenia kalorii. Jej interfejs jest bardzo przejrzysty i uporządkowany. Po zainstalowaniu FatSecret aplikacja poprosi Cię o podanie danych dotyczących wagi, wzrostu i wieku oraz płci, aby dobrze dobrać dzienną kalorykę.

Oczywiście możesz wybrać swój cel – utrata wagi, podwyższenie lub jej utrzymanie. Oprócz tego ważną informacją jest to, jaka jest Twoja aktywność w ciągu dnia – niska, średnia, a może wysoka?

Fitatu również posiada bardzo szeroką gamę produktową i pokazuje, ile kalorii możesz spożyć i ile zostało do spożycia np. na kolację. Masz dostęp do danych dotyczących przyjmowanych ilości węglowodanów, tłuszczy i białka, co jest bardzo ważne przynajmniej dla osób aktywnie uprawiających sport.

Aplikacja pozwala na porównywanie postępów w trybie dziennym, tygodniowym i miesięcznym. Możesz również wymieniać się nowymi przepisami ze społecznością Fitatu, aby urozmaicać swoją codzienną dietę. FatSecret jest dostępna dla smartfonów z systemem Android i iO.

MyFitnessPal

MyFitnessPal

Kolejna darmowa aplikacja do liczenia kalorii, choć nie aż tak rozbudowana jak dwie powyższe. Jednak MyFitnessPal również pozwala na liczenie kalorii w ciągu dnia, uwzględnienie celu utraty, podwyższenia lub utrzymania wagi, a także rejestrację ćwiczeń.

Zyskasz dostęp do dużej bazy produktów i uwzględnisz ilość przyjmowanej w ciągu dnia wody. Dodatkowa funkcjonalnością tej aplikacji jest możliwość budowania sieci kontaktów, aby jeszcze bardziej zmotywować się do ćwiczeń. Aplikacja dostępna jest na telefon z system iOS i Android.

Yazio

Yazio

Bezpłatna aplikacja do liczenia kalorii, dzięki której szybko i sprawnie zarządzisz swoimi posiłkami. Dzięki niej ułożysz indywidualny plan utraty lub podwyższenia wagi, a także jej podtrzymania.

Zyskasz dostęp do ponad 2 mln produktów a także będziesz mieć możliwość zapisywania posiłków i sprawdzania zawartości węglowodanów, tłuszczy i białka. Możesz kopiować posiłki z innych dni, co mocno podwyższa funkcjonalność aplikacji.

Aby szybciej wyszukiwać posiłki, możesz skorzystać ze skanera produktów. Dodasz swoją aktywność fizyczną, prześledzisz swoje kroki w ciągu dnia i synchronizujesz aplikację z innymi narzędziami do uprawiania aktywności fizycznej. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem Android i iOS.

VitaScale

VitaScale

Jedna z prostszych aplikacji do liczenia kalorii, która ułatwia utrzymanie pięknej i zdrowej sylwetki. Dzięki niej obliczysz kaloryczność dań i sprawdzisz zawartość białka, węgli i tłuszczy. Uzyskasz zalecenia żywieniowe, co mocno skróci czas, w którym przebywasz w kuchni. VitaScale nie ma tak obszernej gamy produktów do wyboru, jednak jej baza wciąż się powiększa.

Z funkcjonalności można wymienić: przypomnienia o posiłku, statystyki dzienne, tygodniowe i miesięczne, eksport list posiłków do Excela, możliwość wyszukiwania posiłków dzięki skanerowi i opcję dodawania własnych posiłków. Dodatkowo VitaScale jest aplikacją skierowaną głównie dla osób z cukrzycą, ponieważ zawiera specjalne funkcje, takie jak:

 • Dziennik diabetyka, w którym uwzględnione są pomiary glikemii.
 • Obliczanie jednostek insuliny według metody kalorycznej i w zależności od pory dnia.
 • Kalkulator wymienników białkowo-tłuszczowych i węglowodanowych.
 • Pomiar glikemii w formie wykresów. 

VitaScale jest dostępna na sprzęty z systemem Android.

Kcalmar

Kcalmar

Jedna z nowszych i darmowych aplikacji do liczenia kalorii, która została stworzona przez dietetyków. Różni się od wyżej wymienionych aplikacji nie tylko wyglądem, ale i funkcjonalnością. Pozwala wybrać jeden z 12 jadłospisów, dzięki czemu w każdym tygodniu otrzymasz całkiem darmowy jadłospis, który został wybrany na podstawie wskazanego trybu życia. Wśród diet znajdują się m.in. dieta paleo, super mózg, bezglutenowa i odchudzająca.

Istnieje możliwość zamówienia indywidualnej diety u jednego z dietetyków tworzących Kcalmar. Oprócz tego w aplikacji masz dostęp do ponad 1000 różnych przepisów, możesz zrobić listę zakupów, podsumować wartości odżywcze i zintegrować aplikację z kalendarzem iOS. Kcalmar dostępny jest na smartfony z systemem iOS i Android.

Aplikacje do liczenia kalorii – podsumowanie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób chce zadbać o swoją formę. Prawidłowo dobrana dieta i systematycznie uprawiane treningi mogą zdziałać prawdziwe cuda.

Do tego przydają się również aplikacje do liczenia kalorii, dzięki którym jesteś w stanie kontrolować ilość spożywanych kalorii i wody, ale nie tylko. Możesz zainstalować je na smartfonie i na bieżąco wpisywać dane. Dzięki kontroli jakości posiłków i ich wartości kalorycznej jeszcze szybciej osiągniesz założony sukces.

Oczywiście, że warto z nich skorzystać! Aplikacje do liczenia kalorii to często klucz do zachowania ładnej sylwetki i sprawdzenia swoich nawyków żywieniowych. Dzięki takim narzędziom można szybciej i łatwiej uzyskasz założone efekty.

WARTO PRZECZYTAĆ:

TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch TOP 5 najlepszych wirtualnych kart płatniczych do opłacania Twitch: wybór graczy i streamerów
Twitch to nie tylko platforma do streamingu gier, to prawdziwa społeczność, gdzie gracze, streamerzy i ich fani mogą wchodzić w interakcje w czasie rzeczywistym. W
YouTube Czy YouTube zablokuje VPN?
Wirtualne wycieczki do innych krajów za pomocą VPN to standard. W taki sposób można ominąć regionalne blokady treści, obejrzeć filmy dostępne tylko w innych krajach,
blokada pornhuba Blokada Pornhuba w Stanach Zjednoczonych!
Dziś czeka na nas news z gatunku tych nie do ogarnięcia. Najbardziej wolnościowe państwo świata (wg każdego filmu rodem z hollywood) postanowiło kolejny raz wspomóc
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *