Rangi w Valorant

Valorant tak jak każda współczesna gra online posiada system rankingowy. System rankingowy służy temu, aby rozdzielać graczy według ich umiejętności, tak aby każdy mógł rozgrywać wyrównane mecze z sojusznikami i przeciwnikami na zbliżonym poziomie. Ma to na celu zapobiegnięcie sytuacji, kiedy doświadczony gracz z wysokim skillem, mógł w pojedynkę wygrywać mecze. Taka gra nie sprawiała frajdy ani temu graczowi, który nie miał zdrowej konkurencji, ani jego przeciwnikom, którzy nie byli w stanie nic zdziałać. Domyślnie dwie drużyny o tej samej randze powinny wygrywać taką samą ilość meczów.

Rangi w Valorant - nowa ranga Ascendant!

Jak zdobyć rangę w Valorant?

Gdy zaczynasz rozgrywkę w Valorant, gra nie zna poziomu twoich umiejętności i potrzebuje czasu, aby je zmierzyć. Developerzy wyszli z założenia, że aby skalibrować po raz pierwszy twoją rangę, musisz grać, aż zagrasz łącznie pięć meczów. Taki materiał pozwala algorytmom gry przeanalizować twoje umiejętności, żebyś w następnych meczach trafiał na graczy o zbliżonych umiejętnościach.

Poprzednio, aby zdobyć rangę było potrzebne osiągnąć dziesięć zwycięstw. Od odcinka 4 zostało to zmienione na powyższy system.

Jak odblokować grę rankingową w Valorant?

Aby odblokować możliwość gry rankingowej w Valorant, musisz osiągnąć 20 level konta. Jak to zrobić? Np. grając w trybach nierankingowych. Jeśli grałeś w Valorant przed zmianą, wciąż będziesz mógł uczestniczyć w grze rankingowej, nawet przed osiągnięciem 20 levelu konta.

Gdzie widać moją rangę w grze?

Jeżeli masz przypisaną rangę, zobaczysz ją wyświetlaną w menu głównym, w poczekalniach dla zespołów oraz w tabeli wyników podczas meczu. Jeśli któryś z graczy nie ma wyświetlanej przy swoim nicku rangi, najpewniej jest właśnie w trakcie swoich gier, które mają ją określić.

Czym się różni moja ranga od poziomu gracza?

Twoja ranga określa tylko i wyłącznie twój poziom w grze rankingowej. Twój poziom gracza to właściwie twój level konta. Rośnie wraz ze zdobywanym doświadczeniem w grze – im więcej grasz, tym wyższy twój poziom konta. Na każdy kolejny poziom potrzebujesz 5000 punktów konta (PK).  Stopień profilu, tak jak i medal za służbę nie ma żadnego wpływu na twoją rangę.

Czym się różni moja ranga od rangi aktu?

Ranga aktu mierzy wasze umiejętności podczas całego aktu. Akt to jedna z trzech części odcinka – każdy odcinek składa się z trzech aktów. Akt w innych grach jest znany jako sezon rankingowy.

Co jeśli nie potrafię dobrze grać w Valorant?

Valorant to gra dla wszystkich i nie musisz być w stanie konkurować z najlepszymi, aby czerpać radość z rozgrywki. Po to właśnie jest system rankingowy, który zawsze będzie się starał dobierać przeciwników o podobnych umiejętnościach. Nie potrafisz (jeszcze!) dobrze grać? Spokojnie. W twoich meczach będą równie niedoświadczeni gracze. A gdy już nabierzesz wprawy i zaczniesz wygrywać więcej meczów, niż przegrywać – twoja ranga zacznie się podnosić, a dopasowani gracze zaczną to odzwierciedlać.

Jakie są rangi w Valorant?

W Valorant jest dwadzieścia pięć rang, które zaczynają się od żelaza 1, a kończą na Promienistym. Oto one:

 • Żelazo 1 (Iron 1)
 • Żelazo 2 (Iron 2)
 • Żelazo 3 (Iron 3)
 • Brąz 1 (Bronze 1)
 • Brąz 2 (Bronze 2)
 • Brąz 3 (Bronze 3)
 • Srebro 1 (Silver 1)
 • Srebro 2 (Silver 2)
 • Srebro 3 (Silver 3)
 • Złoto 1 (Gold 1)
 • Złoto 2 (Gold 2)
 • Złoto 3 (Gold 3)
 • Platyna 1 (Platinum 1)
 • Platyna 2 (Platinum 2)
 • Platyna 3 (Platinum 3)
 • Diament 1 (Diamond 1)
 • Diament 2 (Diamond 2)
 • Diament 3 (Diamond 3)
 • Wschodzący 1 (Ascendant 1)
 • Wschodzący  2 (Ascendant 2)
 • Wschodzący  3 (Ascendant 3)
 • Nieśmiertelny 1 (Immortal 1)
 • Nieśmiertelny 2 (Immortal 2)
 • Nieśmiertelny 3 (Immortal 3)
 • Promienisty (Radiant – poprzednio Valorant)

Rangi w Valorant - nowa ranga Ascendant!
Źródło: https://playvalorant.com/pl-pl/news/dev/rangi-i-dobieranie-przeciwnikow-w-valorant/

Różnice w działaniu rankingu od żelaza do wschodzącego i nieśmiertelnego do promienistego

Rangi żelazo – wschodzący w Valorant

Gdy będziecie się znajdować w tych rangach, zasady są proste: za każde zwycięstwo zyskujecie punkty i odpowiednio za każdą przegraną je tracicie. Jeśli osiągniecie 100 punktów w danej randze, awansujecie do następnej i dostaniecie 10 punktów zapasu. Jeśli wasze punkty spadną do zera i przegracie jeszcze jeden mecz – spadacie rangę niżej, a wasze punkty zostaną ustawione na 70.

Rangi nieśmiertelny – promienisty w Valorant

W tych rangach system działa inaczej. W randze nieśmiertelny punkty zdobywa się bez końca, a przejście na wyższe poziomy rangi zależy od ilości waszych punktów OR (Ocena Rankingowa).

Do następnych poziomów nieśmiertelnego potrzeba:

 • Nieśmiertelny 2 – 100 punktów OR
 • Nieśmiertelny 3 – 200 punktów OR

Ilość potrzebnych punktów jest różna w zależności od regionu. Powyższe punkty są prawidłowe dla Europy. Szczegóły dla innych regionów są dostępne na stronie gry.

Jak awansować do rangi promienistej? Tutaj potrzebne są nie tylko punkty OR, chociaż tych trzeba mieć aż 550! Aby awansować do rangi promienistej, musicie też znaleźć się wśród najlepszych 500 graczy w swoim regionie. Inaczej nie wyjdziecie z nieśmiertelnego.

Czy mogę grać w trybie rankingowym ze znajomymi?

Tak! Co prawda ze względu na jakość gry dla wszystkich graczy są wprowadzone pewne ograniczenia. Grupy pięcioosobowe nie mają takich ograniczeń: jeśli jest duża różnica rangi między najsłabszym, a najlepszym graczem, to będą miały obniżoną OR.

Wśród grup dwu-i trzyosobowych wygląda to tak jak poniżej:


Źródło: https://support-valorant.riotgames.com/hc/pl/articles/360047937633-VALORANT-FAQ-trybu-rankingowego

Jak szybko awansować w Valorant?

Dużo wygrywać. Nie ma tu żadnej filozofii, nie da się tego przeskoczyć. Pamiętajcie, że nie wystarczy trenować z botami. Gra z żywym przeciwnikiem to zupełnie inne doświadczenie, które jest potrzebne, aby nabrać wprawy. Czy tego chcecie, czy nie, będziecie musieli poświęcić czas na trening.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Jak grać jungle w LOLu? Jak grać jungle w LOL-u? Poradnik i najlepsze wskazówki
Znacie LOL-a? Kto nie zna! Jeśli jednak jakimś cudem pominęliście istnienie tej gry, szybko zerknijcie do naszego rankingu najlepszych darmowych gier na PC i to
nintendo direct Nowe gry na Nintendo Switch zapowiedziane!
Co prawda do premiery każdego poniższego tytułu zostało jeszcze trochę czasu, to przynajmniej nie musieliśmy długo czekać na same zapowiedzi. Podczas wczorajszego 40-minutowego streamu, nowe
nintendo direct Kolejne Nintendo Direct już dziś!
Jeśli jest coś, czego gracze nie lubią, to jest to czekanie. Nikt nie lubi czekać, aż wczyta się kolejny level, na ściągnięcie nowej gry, a
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *