Uchwyt rowerowy to niezwykle przydatny i praktyczny gadżet. Pozwala choćby na śledzenie trasy na telefonie podczas jazdy. Poza tym umożliwia kontrolowanie parametrów treningowych. Nie może zatem dziwić, że uchwyty na telefon cieszą się coraz większą popularnością wśród rowerzystów. Warto zatem wiedzieć czym kierować się wybierając konkretny model.

Praktyczne wykorzystanie uchwytu rowerowego na telefon

Jak wspomniano, uchwyt rowerowy na telefon to niezwykle praktyczny gadżet. Pozwala na kontrolę trasy czy parametrów treningowy podczas jazdy na rowerze. Dzięki temu w trakcie wycieczki nie ma potrzeby zatrzymywania się bez potrzeby. Jazda na rowerze staje się wygodna, ale i bezpieczna. Co ważne, uchwyt rowerowy to sprzęt, który przyda się nie tylko osobom, które na rowerze jeżdżą niemal codziennie, ale także i tym, którzy wsiadają na niego dość sporadycznie. Ważne jednak, aby uchwyt był dopasowany do konkretnych potrzeb. Mowa tu choćby o stylu jazdy, jaki się preferuje. Dodatkowo uchwyt rowerowy powinien być wytrzymały, trwały i najlepiej wodoodporny. Dzięki tej ostatniej właściwości będzie można go używać także w deszczowe dni.

Jaki uchwyt rowerowy na telefon wybrać?

Na rynku dostępne są różne modele uchwytów rowerowych na telefon. Przy wyborze tego konkretnego warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Pierwszym z nich jest wodoodporność. Rowerem można jeździć zarówno w słoneczne dni, jak i w te deszczowe. Kiedy pogoda nie dopisuje, zadbaj o to, aby deszcz nie uszkodził naszego smartfona. Drugim ważnym elementem jest sposób mocowania. Powinien być solidny i stabilny. Wszystko po to, aby telefon nie wypadł podczas jazdy, zwłaszcza na nierównym terenie. Dobrze jeśli montaż i demontaż uchwytu będzie prosty i intuicyjny. Nie powinien w żaden sposób ingerować w powłokę ramy roweru. Po trzecie, rowerowy uchwyt na telefon musi być także uniwersalny, aby pasował do różnych modeli. Co jakiś czas posiadany smartfon wymienia się na nowy. Niezależnie od przekątnej ekranu, powinien zawsze bez problemu zmieścić się w uchwycie.

Zastanawiając się nad tym, jaki uchwyt rowerowy wybrać, nie można zapomnieć o jego funkcjonalności. Dobory uchwyt rowerowy to taki, który pozwala na swobodne korzystanie ze smartfona podczas jazdy. Przy wyborze sprzętu istotna jest także jego osłona. Jeśli przejrzy się ofertę sprawdzonego sklepu z gadżetami do smartfonów Etuo, to szybko można się przekonać, że dostępne są dwa warianty. Zakupić można uchwyt, który posiada jedynie szczęki trzymające telefon lub taki ze specjalną osłoną silikonową. Taka dodatkowa ochrona idealnie sprawdza się podczas jazdy na rowerze przy padającym deszczu czy śniegu. To także skuteczne zabezpieczenie przed ewentualnym wysunięciem się telefonu z uchwytu. Wybierając rowerowy uchwyt na smartfon, nie można zapomnieć także o jego regulacji. Ta powinna pozwalać na łatwą zmianę kąta nachylenia telefonu oraz jego orientacji z pionowej na poziomą i odwrotnie. Taka funkcja przyda się w słoneczne dni, kiedy to promienie mogą utrudniać odczytywanie komunikatów. Zmiana ułożenia pomoże w takim przypadku zwiększyć komfort jazdy.

Uchwyt na telefon na rozmiar kierownicy

Wiele osób wybierając uchwyt rowerowy na smartfon, zapomina, że ten musi być dokładnie dopasowany do rozmiaru kierownicy. Dlatego dobrze jest przed zakupem zmierzyć jej średnicę. Jeśli będzie zbyt szeroka lub wąska, to dopasowanie uchwytu na telefon może być dość problematyczne. Oczywiście nie jest to niemożliwe. W takim przypadku należy po prostu wybrać taki model, który swoim rozmiarem i systemem mocowania pasować będzie do kierowcy w posiadanym rowerze. Możliwy jest także zakup uniwersalnego wariantu, który sprawdzi się w niemal każdym rowerze.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Czy można zainstalować podsłuch na telefon?
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co robią Twoi bliscy na telefonie komórkowym? Masz przeczucie, że coś przed Tobą ukrywają lub prowadzą tajemnicze rozmowy? Jeśli pojawia się
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *