Paintowi daleko do zaawansowanych edytorów graficznych, ale nie znaczy to, że w ogóle nie idzie z duchem czasu. Microsoft udostępnił testerom nową funkcję, którą można spotkać między innymi w PhotoShopie od Adobe.

Użytkownicy Painta dostaną coś, co jest zwykle za paywallem

Z nowej funkcji mogą już skorzystać uczestnicy programu Windows Insiders. Jest ona dostępna w kanałach Canary i Dev, w wersji 11.2306.30.0. To nic innego, jak opcja usuwania tła jednym kliknięciem myszy. Jest ona dostępna także w innych programach do edycji obrazów, ale w większości albo jest płatna (PhotoShop, Canva), albo wymaga rejestracji (Adobe Express).

Żeby skorzystać narzędzia, wystarczy wybrać je z paska narzędzi. Oprócz usuwania tła z całego obrazka, jest także opcja wybrania jedynie określonego obszaru, z którego chcemy się go pozbyć. Pogram automatycznie wykrywa “główny” obiekt w zaznaczeniu lub obrazie i usuwa tło.

Ciężko powiedzieć, jak długo będą trwały testy, a więc jak długo na dostęp do tej funkcjonalności będą musieli czekać użytkownicy spoza programu testowego Windowsa.

Microsoft rzekomo chce dodać do aplikacji też generator obrazów

Jak w sierpniu 2023 donosił portal Windows Central, powołując się na anonimowe źródła, Microsoft pracuje także nad wzbogaceniem Painta o inną rozchwytywaną ostatnio funkcję: generowanie obrazu na podstawie tekstu. Ma to działać na tej samej zasadzie, jak narzędzie do tworzenia grafik przez AI zintegrowane z Bingiem.

Na Paincie ma się nie skończyć. Rzekomo Microsoft planuje dodać narzędzia oparte na sztucznej inteligencji do Zdjęć (identyfikowanie, wycinanie i wklejanie postaci i obiektów w obrazach), Aparatu i narzędzia Wycinanie (identyfikowanie i kopiowanie tekstu na zdjęciach).

Microsoft pracuje także nad ulepszaniem innych aplikacji systemowych o nowe funkcje niezwiązane ze sztuczną inteligencją. Jak ostatnio donosiliśmy, Notatnik dostanie autozapis, co pozwoli wyeliminować irytujące okienko pojawiające się przy zamykaniu systemu.

Dajcie znać, co o tym sądzicie i czy planujecie korzystać z nowych rozwiązań w aplikacjach wbudowanych w Windowsa, czy też wolicie komercyjne rozwiązania!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer Wyścig o Al nabiera coraz szybszego tempa. Elon Musk chce stworzyć superkomputer
Startup xAl Elona Muska, który specjalizuje się w sztucznej inteligencji, nie zwalnia tempa i stawia na nieustanny rozwój. Wiadomo, że w najbliższym czasie chce stworzyć
xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *