W Messengerze nadchodzą ogromne zmiany. Chociaż z aplikacji aktywnie korzysta mnóstwo użytkowników na całym świecie, ma ona pewne niedoskonałości, które sprawiają, że używanie jej bywa problematyczne. Chodzi tutaj zwłaszcza o wysyłanie zdjęć w Messengerze i ich kiepską jakość. Teraz Meta zapowiedziała zmiany w tej kwestii, które już niebawem wejdą w życie.

Zdjęcia HD w Messengerze? Proszę bardzo!

Podejrzewamy, że pewnie nieraz chcieliście wysłać zdjęcia do swoich bliskich za pośrednictwem Messengera, ale martwiło Was to, że aplikacja psuje jakość fotografii.

Niestety jakość zdjęć w Messengerze naprawdę jest niezadowalająca, dlatego nie dziwi fakt, że wiele osób kombinuje i wysyła fotografie np. za pośrednictwem e-maila tylko po to, aby było one w lepszej jakości. To utrudnienie, bo przecież wiadomo, że Messenger zastąpił wiadomości SMS, dlatego zmiany w tej kwestii były potrzebne już dawno.

Jednak dopiero teraz Meta zdecydowała się wprowadzić możliwość wysyłania na Messengerze zdjęć HD, czyli w wysokiej rozdzielności i wyższej jakości. Jeśli będziecie chcieli z niej skorzystać, wystarczy, że zaznaczycie opcję HD w prawym górnym rogu przed wysłaniem fotografii. Przy okazji warto dodać, że dodając tę opcję, Messenger dogonił WhatsAppa, którego użytkownicy mogą dzielić się fotografiami w oryginalnej jakości już od końcówki zeszłego roku.

Meta
Źródło: Meta

Pojawi się możliwość tworzenia albumów w konwersacjach

Kolejną ciekawą zmianą w Messengerze jest opcja grupowania zdjęć, choć ta, póki co będzie dostępna jedynie w konwersacjach grupowych.

Tę możliwość docenicie szczególne po spotkaniach w większym gronie. Dzięki niej odnalezienie fotografii z konkretnej imprezy będzie banalnie proste. Z łatwością pobierzecie również takie albumy na swoje urządzenia.

Jeśli będziecie chcieli skorzystać z tej nowości, wystarczy, że wybierzecie kilka zdjęć lub filmów z galerii, a następnie kliknięcie opcję ,,Utwórz album”. Najprawdopodobniej taka możliwość pojawi się w aplikacji w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Meta
Źródło: Meta

Od razu warto wspomnieć o kolejnej zmianie w Messengerze związanej z multimediami/plikami. Użytkownicy będą mogli wysyłać pliki o wadze nawet 100 MB. Co istotne, możliwe będzie przesyłanie różnych formatów plików takich jak Word, Excel, PDF czy ZIP.

Teraz znacznie łatwiej będzie można połączyć się z nowymi osobami

Dotychczas dodawanie nowych znajomych na Messengerze nie było zbyt proste. Zajmowało przede wszystkim dużo czasu i wymagało podania pełnych danych takich jak imię i nazwisko. Teraz pojawi się nowa opcja – będzie można zapraszać znajomych przez kod QR. Jedyne co trzeba zrobić to zeskanować go, aby móc zacząć rozmawiać z daną osobą.

Meta
Źródło: Meta

Meta stopniowo wprowadza zmiany – niektórzy mogą się już nimi cieszyć, ale jeśli Wy jeszcze ich nie macie, musicie uzbroić się w cierpliwość. Niebawem będą one dostępne dla wszystkich. Co myślicie o nowościach? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

messenger Messenger dostał szyfrowanie E2E w rozmowach audio i wideo
Jak pisaliśmy już w naszym artykule dotyczącym tego, jaki szyfrowany komunikator wybrać, Messenger dotychczas nie wybijał się na przód stawki pod względem prywatności i bezpieczeństwa.
facebook 3 miliardy uzytkownikow Meta przekroczyła 3 miliardy aktywnych użytkowników
Tydzień zaczęliśmy dosyć odważnym pytaniem: czy to już koniec Threads? Gigantyczny spadek liczby użytkowników nasuwa wprost negatywne myśli. Od tego czasu Meta opublikowała swój raport
szyfrowany komunikator Szyfrowany komunikator – który wybrać?
Szyfrowany komunikator to narzędzie nie (tylko) dla przestępców, osób o szemranych zamiarach i takich, które mają coś złego do ukrycia. Służy przede wszystkim do ochrony
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *