Na rynku RTV stale pojawiają się nowe rozwiązania i technologie. Do popularnych, często wybieranych modeli telewizorów należą telewizory 4k UHD, a także te wykonane w technologii OLED oraz QLED. Czym one się różnią? Gdzie można znaleźć najlepsze oferty na te produkty?

Telewizory OLED, QLED i 4K UHD – czym się różnią?

  • Telewizory 4K UHD są urządzeniami o wysokiej rozdzielczości 4K, czyli Ultra High Definition. To rozdzielczość na poziomie 3840x 2160 pikseli, około czterokrotnie wyższa niż Full HD. Ich matryca może być wykonana w różnych technologiach:
  • telewizory LED, standardowe i zwykle najtańsze rozwiązanie, z matrycą LED i podświetleniem,
  • telewizory mini-LED, Full Array LED – warianty LED,
  • telewizory OLED bazują na samoświecących pikselach, które zapewniają głęboką czerń i możliwość osiągnięcia wysokiego kontrastu, dokładnego odwzorowania obrazu; telewizory te mogą być wyjątkowo cienkie, QD-OLED w najnowszych wariantach,
  • telewizory QLED cechują się technologią QLED z podświetleniem, uzupełnioną o tak zwane quantum dots, czyli kropki kwantowe, dające lepsze odwzorowanie kolorów, wyższą jasność i wyrazisty dynamiczny obraz; to technologia przede wszystkim w telewizorach samsung, TCL.

Niemal każdy nowoczesny, większy TV ma już rozdzielczość 4K UHD, a dodatkowo może być wykonany w technologii OLED albo QLED.

Które telewizory 4K UHD wybrać – OLED, QLED czy w innej technologii?

Wpływ na wybór telewizora powinny mieć przede wszystkim potrzeby użytkowników. Oprócz wielkości, technologii i rozdzielczości warto także wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje, kompatybilność sprzętową, złącza i interfejsy. Nie bez znaczenia będzie także budżet. Dobry kod rabatowy NEONET czy innej firmy mającej w ofercie telewizory dodatkowo może obniżyć koszty zakupu nowego telewizora.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na sprzęt RTV?

Niemal każdy sklep z telewizorami posiada różnorodne promocje i akcje, w których można kupić sprzęt taniej. Warto być na bieżąco z ofertami, przeglądać gazetki, dzięki którym upolujesz najlepszy sprzęt. Dodatkowo na portalu Rabatio.com możesz otrzymać najkorzystniejsze kody rabatowe dające szansę na korzystniejsze zakupy. Sprawdź kod rabatowy NEONET i inne i kup swój nowy telewizor.

WARTO PRZECZYTAĆ:

lg przezroczysty telewizor LG zaprezentowało przezroczysty telewizor podczas CES 2024 . Robi wrażenie
Czegoś takiego na pewno jeszcze nie było. Podczas trwających targów CES 2024 LG pokazało przezroczysty, bezprzewodowy telewizor. Trzeba przyznać, że robi kapitalne wrażenie! LG Signature
samsung Samsung zapowiedział 110-calowy telewizor MicroLED
Nowy telewizor zapowiedziany przez Samsunga robi wrażenie. Ma 110 cali i wykorzystuje technologię MicroLED, której większość osób może nie kojarzyć, ponieważ dotychczas dostępna była tylko
jak podłączyć soundbar do tv przez bluetooth Jak podłączyć soundbar do telewizora przez Bluetooth?
Masz nowy soundbar i chcesz połączyć go z telewizorem, aby cieszyć się wysoką jakością dźwięku m.in. podczas oglądania seriali czy filmów? W przypadku wielu nowoczesnych
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *