Na rynku RTV stale pojawiają się nowe rozwiązania i technologie. Do popularnych, często wybieranych modeli telewizorów należą telewizory 4k UHD, a także te wykonane w technologii OLED oraz QLED. Czym one się różnią? Gdzie można znaleźć najlepsze oferty na te produkty?

Telewizory OLED, QLED i 4K UHD – czym się różnią?

  • Telewizory 4K UHD są urządzeniami o wysokiej rozdzielczości 4K, czyli Ultra High Definition. To rozdzielczość na poziomie 3840x 2160 pikseli, około czterokrotnie wyższa niż Full HD. Ich matryca może być wykonana w różnych technologiach:
  • telewizory LED, standardowe i zwykle najtańsze rozwiązanie, z matrycą LED i podświetleniem,
  • telewizory mini-LED, Full Array LED – warianty LED,
  • telewizory OLED bazują na samoświecących pikselach, które zapewniają głęboką czerń i możliwość osiągnięcia wysokiego kontrastu, dokładnego odwzorowania obrazu; telewizory te mogą być wyjątkowo cienkie, QD-OLED w najnowszych wariantach,
  • telewizory QLED cechują się technologią QLED z podświetleniem, uzupełnioną o tak zwane quantum dots, czyli kropki kwantowe, dające lepsze odwzorowanie kolorów, wyższą jasność i wyrazisty dynamiczny obraz; to technologia przede wszystkim w telewizorach samsung, TCL.

Niemal każdy nowoczesny, większy TV ma już rozdzielczość 4K UHD, a dodatkowo może być wykonany w technologii OLED albo QLED.

Które telewizory 4K UHD wybrać – OLED, QLED czy w innej technologii?

Wpływ na wybór telewizora powinny mieć przede wszystkim potrzeby użytkowników. Oprócz wielkości, technologii i rozdzielczości warto także wziąć pod uwagę dodatkowe funkcje, kompatybilność sprzętową, złącza i interfejsy. Nie bez znaczenia będzie także budżet. Dobry kod rabatowy NEONET czy innej firmy mającej w ofercie telewizory dodatkowo może obniżyć koszty zakupu nowego telewizora.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty na sprzęt RTV?

Niemal każdy sklep z telewizorami posiada różnorodne promocje i akcje, w których można kupić sprzęt taniej. Warto być na bieżąco z ofertami, przeglądać gazetki, dzięki którym upolujesz najlepszy sprzęt. Dodatkowo na portalu Rabatio.com możesz otrzymać najkorzystniejsze kody rabatowe dające szansę na korzystniejsze zakupy. Sprawdź kod rabatowy NEONET i inne i kup swój nowy telewizor.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *