Od początku mody na battle royale wiele gier tego typu zdążyło już powstać i upaść, tymczasem Ubisoft właśnie zapowiedział, że już od dwóch lat pracuje nad swoją własną wariacją. Będzie ona nosiła nazwę Hyper Scape i już poznaliśmy garść ciekawych informacji na jej temat.

Akcja będzie rozgrywała się 2054 roku

Hyper Scape rozgrywa się w przyszłości, konkretnie w roku 2054, nic więc dziwnego, ze postawiono na stylistykę futurystyczną. Grafika jest delikatnie kreskówkowa, bardziej w stylu Fortnite niż na przykład PUBG.

Podstawowe założenie gry jest stosunkowo proste – walka będzie toczyła się w wirtualnym mieście o nazwie Neo-Arcadia, pomiędzy 100 zawodnikami, a zwycięzca może być tylko jeden. Tak zwany “wyścig o koronę” można rozgrywać solo lub drużynowo.

Będzie to tytuł free-to-play, a więc sama gra będzie darmowa, natomiast z dużym prawdopodobieństwem pojawią się w nim mikrotransakcje. Poniżej możecie zobaczyć oficjalny trailer gry.

Rozgrywka ma być dynamiczna i różnorodna

Tradycyjnie na początku każdej rozgrywki gracze zostaną zrzuceni w dowolne miejsce na mapie, a w ich posiadaniu będą tylko bronie do walki wręcz. Więcej broni i sprzętu będzie można oczywiście znaleźć w różnych budynkach i kryjówkach.

Twórcy stawiają na dynamiczną, różnorodną rozgrywkę. Duży nacisk kładą na grę w pionie, na dachach i w różnego rodzaju wysokich wieżach.

Co ciekawe, jedną z unikalnych mechanik tytułu ma być fakt, że wraz z postępem rozgrywki część miasta będzie na różne sposoby ulegać zniszczeniu, co ma sprawić, że każda walka będzie wyjątkowa i nieprzewidywalna.

Więcej szczegółów na temat gameplay’u, wraz z jego fragmentami, znajdziecie poniżej w oficjalnej prezentacji Ubisoftu.

Hyper Scape będzie zintegrowane z Twitchem

Gry typu battle royale cieszą się ogromną popularnością wśród streamerów. Jeśli dany tytuł zdoła przyciągnąć ich uwagę, droga do popularności będzie znacznie prostsza. Nic więc dziwnego, że twórcy Hyper Scape zapowiadają już na start szeroką integrację z Twitchem, najpopularniejszym portalem streamingowym.

Dzięki rozszerzeniu Hyper Scape Crowncast widzowie będą mogli poniekąd decydować o tym, co spotka streamera. Tego typu system zaimplementowano już w wielu tytułach i jest on zazwyczaj stosunkowo ciepło przyjmowany.

Data premiery, cena i inne szczegóły są jeszcze nieznane, ale wygląda na to, że nie będziemy musieli długo czekać. Już 12 lipca 2020 roku będzie miało miejsce wydarzenie Ubisoft Forward, w ramach którego poznamy więcej szczegółów. Nie sposób oprzeć się już teraz wrażeniu, że premiera tytułu jest prawdopodobnie bliżej niż dalej.

Na deser zostawiamy was z wideo, w którym twórcy Hyper Scape dzielą się swoją wizją gry. Koniecznie dajcie znać, co o tym nowym battle royale od Ubisoftu sądzicie!

WARTO PRZECZYTAĆ:

ubisoft+ Ubisoft+ wreszcie trafił na Xboxa
W dobie narastającej ilości usług subskrypcyjnych, w tym w świecie gier, niektórzy mogli nawet nie wiedzieć o istnieniu Ubisoft+ (nazywanego też Ubisoft Plus). Usługa właśnie
ubisoft pozywa apple i google Ubisoft pozwał Google i Apple z powodu “kopii” Rainbow Six: Siege
Ubisoft zdecydował się na radykalny krok i… pozwał zarówno Google, jak i Apple. O co chodzi? Dostępną w Sklepie Google Play i App Store grę
far cry 6 wymagania Jaki PC poradzi sobie z Far Cry 6? Far Cry 6 – wymagania sprzętowe
Lata mijają, a seria Far Cry dalej cieszy się dużą popularnością, chociaż oczywiście nie wszystkie odsłony są przyjmowane równie ciepło. Far Cry 6 z 2021
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *