Switch to przenośna konsolka japońskiego giganta, którą w prosty sposób można przekształcić w Nintendo do ćwiczeń. Dzięki specjalnym akcesoriom i dedykowanej grze urządzenie zachęci nas do ruchu i wykonywania prostych czynności wzmacniających cały organizm. Czym dokładnie jest koło do ćwiczeń do Nintendo Switcha? Oto wszystko, co warto wiedzieć o tym gadżecie.

Czy można wykorzystać Nintendo Switch do ćwiczeń?

Switch kojarzony jest głównie z siedzeniem na kanapie i graniem w statyczne gry. Podobnie jednak, jak chociażby Nintendo Wii, może być przekształcony w maszynę do ćwiczeń. Może więc pełnić ważną rolę w naszym codziennym planie treningowym.

Aby jednak było to możliwe, należy się zaopatrzyć w dodatkowy gadżet – Nintendo Switch Ring Fit Adventure, zwane też po prostu kółkiem do ćwiczeń do Nintendo Switch. To dodatkowy kontroler o kształcie koła, dzięki któremu możliwe jest wykonywanie ponad 40 różnych ruchów i przenoszenie ich do wirtualnej gry.

Koło do ćwiczeń do Nintendo Switch – co je cechuje?

Ring Fit Nintendo to zaawansowane urządzenie fitness, zaprojektowane w taki sposób, aby łączyć przyjemność grania w gry wideo z aktywnością fizyczną. Składa się z dwóch głównych elementów: Ring-Cona, czyli elastycznej obręczy z dwoma uchwytami oraz miejscem, w którym umieszcza się Joy-Cona z konsoli. Drugim wymaganym akcesorium jest przyczepiany do nogi Leg-Strap, w który również wkłada się Joy-Cona.

Taki zestaw wystarczy, by dokładnie śledzić fizyczne ruchy gracza w czasie rzeczywistym i zacząć swoją przygodę w fabularnej grze Nintendo Switch Ring Fit Adventure. Aby przechodzić kolejne etapy, system wymaga od nas wykonywania określonych ruchów za pomocą wspomnianej już obręczy Nintendo.

nintendo switch kółko do ćwiczeń
Źródło: Nintendo

Obręcz Nintendo – jak z nią ćwiczyć?

Obręcz Nintendo, czyli ring do Nintendo Switch służący do ćwiczeń, została zaprojektowana w taki sposób, aby umożliwiać różnorodne ćwiczenia. Projektanci przygotowali dla graczy aż 40 różnych ruchów wzmacniających większość partii mięśniowych człowieka. Główne ruchy wykorzystujące obręcz Nintendo obejmują:

  • Ściskanie i rozciąganie obręczy: można wykonać ruchy, ściskając lub rozciągając obręcz.
  • Pchanie obręczy: ćwiczenie to wymaga od nas pchania obręczy w różnych kierunkach.
  • Skakanie: poprzez wykonywanie skoków, można aktywować nogi i mięśnie pośladkowe.
  • Pompowanie obręczy: wymaga to szybkich i powtarzających się ruchów obręczą, aby poprawić wytrzymałość.

Gra Nintendo Switch Ring Fit Adventure – opis gry fitness

Nintendo Ring Fit Adventure to interaktywna gra na Nintendo Switch i Nintendo Switch Mini (Lite), która wykorzystuje specjalne koło do ćwiczeń, aby zachęcić nas do aktywności fizycznej (sprawdź oferowane przez Nintendo Switch gry ruchowe, aby dowiedzieć się więcej). Tytuł jest fabularną grą zręcznościową, w której czeka na nas ponad 100 poziomów do przejścia podzielonych na 20 różnorodnych światów.

W grze pokonujemy przeszkody, przemieszczamy się z punktu A do punktu B np. za pomocą kajaku, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Każdy z tych elementów wymaga od nas aktywności fizycznej z wykorzystaniem ringa do Nintendo Switch. Dostępne są też minigry, które świetnie sprawdzą się podczas zabawy w więcej osób.

nintendo switch koło do ćwiczeń
Źródło: Nintendo

Nintendo Switch koło do ćwiczeń – dla dzieci czy dorosłych?

Nintendo Switch dla dzieci to oczywisty wybór. Kółko od Nintendo i gra Ring Fit Adventure na Switcha są jednak odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. System dostosowuje poziom trudności i intensywności ćwiczeń do indywidualnych potrzeb, co czyni tę grę odpowiednią dla różnych grup wiekowych i poziomów kondycji. Dla dzieci może być świetnym sposobem na aktywną zabawę, podczas gdy dorośli mogą wykorzystać ją jako część swojego planu treningowego.

Ring Fit Nintendo – cena

Fit Adventure Ring sprzedawany jest zazwyczaj w zestawie z dodatkowymi kontrolerami i wspomnianą grą. W zależności od sklepu i oferty Ring Fit, cena wynosi zazwyczaj około 300-400 złotych. Przed zakupem warto jednak sprawdzić recenzje innych osób o tym gadżecie, np. wpisując w wyszukiwarkę hasło opinie o Nintendo Ring Fit. Nie ulega jednak wątpliwości, że to obecnie jedna z najlepszych gier na Nintendo do ćwiczeń.

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *