Już w zeszłym roku Google informowało, że planuje wprowadzić funkcję wiadomości głosowych w Google Chat. Teraz wiadomo, że to nastąpi lada chwila. Jeśli korzystacie w pracy z tej aplikacji, nowość może okazać się naprawdę przydatna, np. gdy będziecie się śpieszyli, a jednocześnie będziecie mieli do przekazania jakąś ważną wiadomość dla szefa. Przekonajcie się, kiedy dokładnie zostanie wdrożona ta opcja.

Niedługo pojawią się głosówki w Google Chat

Niedawno informowaliśmy, że Google Chat się zmienia. Wówczas doszło do zmian głównie w obrębie menu. Teraz natomiast mamy zyskać dostęp do nowej funkcji, dzięki której utrzymywanie kontaktu ze znajomymi czy współpracownikami będzie dużo łatwiejsze i wygodniejsze. Do Google Chat trafią wiadomości głosowe, czyli narzędzie, które dobrze znamy już z takich aplikacji jak np. Messenger czy WhatsApp. Google Chat zyska obsługę wiadomości głosowych dokładnie po 11 latach po udostępnieniu tej funkcji przez WhatsApp.

Wiadomości głosowe w Google Chat
Źródło: Google

Jak nagrywać wiadomości głosowe w Google Chat?

Już niedługo obok przycisku galerii zobaczycie przycisk mikrofonu, który należy kliknąć, aby nagrać wiadomość. Jeśli będziecie chcieli zatrzymać nagrywanie, ponownie musicie stuknąć ikonę mikrofonu. Następnie pojawi się możliwość odtworzenia nagranej wiadomości, jej wysłania bądź usunięcia.

Warto podkreślić, że zgodnie z zapowiedzią Google funkcja początkowo pojawi się tylko na urządzeniach mobilnych z obsługą Androida i iOS (firma pracuje nad wersją na komputery stacjonarne).

Zgodnie z tym co zapowiada Google wysyłanie głosówek ma być możliwe w wiadomościach bezpośrednich, czatach grupowych oraz w Spaces. Bez problemu będzie można na nie reagować, cytować, czy odpowiadać na nie – zupełnie tak samo jak na zwykłą wiadomość tekstową na czacie.

Co więcej, w planach jest już aktualizacja tej funkcji, która ma sprawić, że będzie ona dużo lepsza od tej oferowanej przez konkurencję. Google twierdzi, że w najbliższych miesiącach pojawi się możliwość transkrypcji wiadomości głosowych.

Kiedy pojawią się głosówki w Google Chat?

Kiedy będzie można wysłać pierwsze wiadomości głosowe do współpracowników? Najprawdopodobniej ta funkcja pojawi się u wszystkich administratorów do połowy kwietnia 2024 roku. Ma być domyślnie włączona na konwersacjach grupowych, ale jeśli administrator uzna, że jest ona zupełnie niepotrzebna, będzie można zwyczajnie ją wyłączyć.

Chociaż Google zajęło trochę czasu wprowadzenie tej mało zaskakującej opcji, może okazać się naprawdę przydatna. Planujecie z niej korzystać? Dajcie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
chromebooki plus Chromebook Plus — lepsze, tanie laptopy od Google z darmowym Photoshopem
Chromebooki, czyli laptopy i urządzenia 2 w 1 z systemem operacyjnym Chrome OS mają być z założenia: tanie, bezpieczne i szybkie. Niestety to ostatnie nie
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *