Niedawno na świat przyszło nowe dziecko Epic Games’a oraz People Can Fly, mowa tutaj oczywiście o Fortnite, tytule, który ma trafić w serca fanów Minecrafta i gier o tematyce Tower Defence. Ja jestem fanem wyżej wspomnianego Minecrafta, dlatego bardzo szybko odnalazłem się w uniwersum Fortnite’a i na pewno długo nie zapomnę tego co przeżyłem w tym pięknym i bajkowym świecie.

Mimo iż Fortnite jest obecnie we wczesnym dostępie (Early Access), to nie przeszkadza mu to w zbieraniu wokół siebie wielu fanów. Co prawda developerzy z Epic Games oczekują od nas, że aby móc uzyskać dostęp do ich niegotowego dzieła zapłacimy i to nie mało, bo najtańsza wersja kosztuje 130zł, a najdroższa 500zł. Ja zakupiłem wersję za 200zł i wcale tego nie żałuję. W tym artykule postaram się zachęcić Was do kupna gry i przekonacie się, że niegotowa gra wcale nie jest taka zła.

SandBox’owy świat

Jak wspomniałem, gra jest w Early Access’ie, ale dla twórców nie stanowiło to przeszkody, aby już na tym etapie produkcji wzbogacić swój tytuł o ogromny świat, który wypełniony jest dziesiątkami misji do wykonania i milionem itemów do zdobycia i stworzenia, więc nie ma tutaj mowy o braku rzeczy do robienia, ponieważ co chwila otrzymujemy nowe zadania i zlecenia, przez co codziennie mamy pełne ręce roboty i po dłuższym czasie trudno jest się od tego oderwać.

Po wejściu w zakładkę „zadania” zobaczymy ich przytłaczającą ilość, co oceniam na plus, ponieważ gra nie daje nam się nudzić, ba – dba o to byśmy się świetnie bawili!

Po wykonaniu każdego zadania otrzymujemy zasłużoną nagrodę, którą później możemy wykorzystać w ulepszaniu bohaterów, broni, czy też ocaleńców.

Po wejściu na mapę zobaczymy pięknie i wyglądające jak z bajki miasta, bądź mroczne, ale równie pięknie i wielkie lasy rodem z Kubusia Puchatka (zależy to od umiejscowienia misji, w której bierzemy udział).

Na mapie możemy niszczyć dosłownie wszystko — począwszy od małych kwiatków, idąc poprzez drzewa i kamienie, aż po samochody, skończywszy na budynkach. Ze wszystkiego, co zostanie przez nas zniszczone, wypadają różnego rodzaju surowce, których potrzebujemy do budowy fortów, pułapek, tworzenia amunicji i craftowania broni. Wszystko to niszczymy za pomocą naszego potężnego i niezniszczalnego kilofa.

Rewolucyjna Mechanika Budowania

Fortnite — czyli w głównej mierze budowanie fortyfikacji i umocnień, które pomagają nam bronić się przed przeciwnikami. Twórcy również tutaj miło zaskakują, ponieważ opracowali bardzo prosty i przejrzysty system budowania, z którym nikt nie powinien mieć problemu. Mamy w nim 5 kategorii: ściany, podłogi, schody, stożki, pułapki.

Przed wybudowaniem w bardzo łatwy sposób możemy edytować naszą ścianę, podłogę, czy też schody i stworzyć np: okno lub drzwi. Dzięki temu systemowi możemy w bardzo łatwy sposób tworzyć bardzo dobrze prezentujące się fortyfikacje.

Nasze zadania w grze opierają się na jednym aspekcie, którym jest obrona. W trakcie misji bronimy: atlas, furgonetkę, balon, ocaleńców lub bazę innego gracza. Oczywiście w obronie mają nam pomóc stworzone przez nas forty i pułapki. Jednakże na początku gry nie jest to potrzebne, ponieważ przeciwnicy, z którymi mamy do czynienia nie sprawiają dużych problemów i nie udaje im się podejść nawet w pobliże bronionego przez nas obiektu. Każda misja ma swoją ikonę, która obrazuje, co dokładnie będziemy robić, więc nie ma mowy o bezradności przy tak dużej ilości zadań.

Jednak czymże byłoby ratowanie świata bez swojej bazy?! O ten element deweloperzy również zadbali i dzięki nim mamy do dyspozycji bazę główną, która otoczona jest osłoną i dzięki niej zombie nie będą nas denerwowały. Z czasem powiększamy osłonę wokół naszego centrum dowodzenia i dzięki temu odkrywamy coraz to nowsze zakątki świata oraz otrzymujemy nowe, trudniejsze misje.

Różnorodność uzbrojenia i pułapek

Tutaj nie ma co opisywać, trzeba to zobaczyć. W Fortnite mamy do dyspozycji multum różnych rodzajów broni: pistolety, karabiny, snajperki, miecze, topory, różnego rodzaju pułapki i wiele więcej…!

Umiejętności

Drzewka umiejętności są kolejną rzeczą, która przyprawia o ból głowy swoim rozmiarem. Umiejętności, które możemy odblokować, są setki, a same drzewka są tak rozbudowane, że nie mieszczą się na jednym zdjęciu!

Umiejętności kupujemy za punkty umiejętności. Owe punkty zdobywamy poprzez otrzymane po każdej misji PD (ich ilość zależy od tego jak bardzo zaangażowaliśmy się w danej misji). Każda umiejętność kosztuje 1 punkt umiejętności, więc odblokowywanie coraz to nowszych umiejętności jest stosunkowo szybkie.

System nagród

Po każdej wypełnionej misji nie tylko otrzymujemy nagrodę za wypełnione zadanie, ale również otrzymujemy wynagrodzenie w postaci skrzyni (poziom od 1-5). Poziom skrzyni zależy od tego jak dużo odznak za wyzwania otrzymaliśmy (przykładowe wyzwania: nie wolno przekroczyć limitu budowli, zbudować wieże na radar, znaleźć ocaleńców itp…). W skrzyniach możemy znaleźć różne przydatne przedmioty do craftingu lub PD bohatera/schematów.

Łupy

Twórcy chcieli w specjalny sposób wynagrodzić fundatorów, czyli nas graczy za to, że kupiliśmy grę i pomagamy im w dalszym rozwoju. Dlatego po kupnie gry i w jej trakcie otrzymujemy “lamy”, czyli swego rodzaju skrzynki takie jak na przykład występują w grach: CS:GO lub Overwatch. Otwierając “lamę” możemy natrafić na różne schematy broni, karty ocaleńców, czy też bohaterów. Przysłowiowe skrzynki możemy kupić również za walutę w grze “V-Dolce”.

Podsumowując — Fortnite to bardzo dobra gra, która przypadnie do gusty nie tylko fanom Minecrafta, ale każdemu, kto lubi pobawić się w kolorowym i bajkowym świecie. Ma w sobie wielki potencjał, który był i będzie (mam taką nadzieję) dobrze wykorzystywany przez Epic Games. Jest to pierwsza taka gra na rynku, dlatego też osiągnęła ona taki, a nie inny sukces. Ze spokojem mogę polecić ją każdemu, kto ma akurat w portfelu wolne 130zł, nie pożałujecie!

Przypomnę jeszcze raz, mamy styczność z Wczesnym Dostępem, co oznacza, że prawdopodobnie w finalnej wersji gry ujrzymy jeszcze więcej rzeczy!

Fortnite będzie miało swoją oficjalną premierę w 2018 roku i wtedy to też przejdzie na model Free To Play z mikropłatnościami w grze. (V-Dolce)

* Fragmenty wyżej wykorzystane tj.: zdjęcia należą do ich prawnych właścicieli i zostały wykorzystane wg. prawa cytatu (art.29 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

Źródło: www.epicgames.com

WARTO PRZECZYTAĆ:

epic games store Darmowe gry z Epic Games Store będą wymagać uwierzytelnienia dwuetapowego
Epic Games Store jest dość kontrowersyjną platformą. Wiele graczy ma do niej urazę z powodu wykupywania czasowej ekskluzywności niektórych PC-towych premier, pojawiały się też pewne
Jaka jest najpopularniejsza gra na świecie? Sprawdźmy!
Jeśli miałbym powiedzieć, co jako gracz cenię sobie w życiu najbardziej, to fakt, że “granie w grę” stało się już pełnoprawnym hobby. Ta branża rozrywki
spotify Spotify pojawiło się w Epic Games Store, będą też kolejne aplikacje
Epic Games Store większość osób kojarzy zapewne z grami – w końcu to o nich mowa nawet w samej nazwie sklepu. Twórcy ewidentnie jednak chcą
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *