Niewiele jest w grach sieciowych równie irytujących rzeczy, jak serwery zalane oszustami, z którymi po prostu nie da się wygrać. Twórcy oczywiście starają się z nimi walczyć, ale w wielu przypadkach z miernymi wynikami. Teraz oficjalny profil jednej z najpopularniejszych produkcji pochwalił się świeżą falą banów, związanych zapewne z nadchodzącym nowym sezonem rozgrywek.

Activision staje w szranki z cheaterami

2021 rok przyniósł światu gier sieciowych znaczącą zmianę. Activision, w ramach swojej strategii walki z nieuczciwymi praktykami, uruchomiło system Ricochet. System ten, skierowany przeciwko oszustom w grach wieloosobowych z serii Call of Duty, miał być odpowiedzią na plagę uciążliwych cheaterów.

Twórcy regularnie chwalą się skutecznością opracowanego narzędzia. Jak poinformował oficjalny profil Call of Duty na X (Twitterze), w ramach swojej stałej polityki wykrywania i karania graczy korzystających z nieuczciwych narzędzi, Activision zbanowało kolejną grupę użytkowników w COD: Modern Warfare 2 i Warzone.

Tym razem ruch ten dotknął ponad 14 000 kont, które zostały wyeliminowane w ciągu zaledwie jednego dnia. Niewykluczone, że twórcy intensyfikują swoje działania anty-cheatowe w związku z nadchodzącym, piątym już sezonem w MW2 oraz Warzone, w ramach którego m.in. pojawi się nowa operatorka — Nicki Minaj (do gry dołączą także Snoop Dogg i 21 Savage).

Twórcy COD-a mają nowe sposoby na oszustów

Ciekawym aspektem Ricocheta jest to, że system niekoniecznie od razu banuje podejrzane osoby, a reaguje na działania cheaterów poprzez mechanizmy utrudniające korzystanie z nieuczciwych narzędzi. Chodzi tu o takie rozwiązania, jak tarcze neutralizujące obrażenia krytyczne zadawane przez oszustów, czy funkcje generowania fałszywych celów, które mają na celu dezorientować oszustów, a tym samym ograniczyć ich zdolności do manipulowania grą.

W ten sposób system jest w stanie chronić przeciwników cheatera przed jego nieuczciwym działaniem jeszcze na etapie zbierania danych, gdy jest zbyt wcześnie, aby wlepić danej osobie permanentną blokadę. Co również dość ważne, działania Ricocheta nie ograniczają się tylko do sfery oprogramowania. Rozwiązanie to jest w stanie wykrywać także oszustwa sprzętowe, takie jak użycie urządzeń Cronus ZEN czy XIM.

Co o tym wszystkim sądzicie? Jeśli gracie w COD-a, koniecznie dajcie znać, jak postrzegacie aktualnie problemy z cheaterami w grze i czy zauważyliście, aby w ostatnim czasie ich liczba zmalała!

WARTO PRZECZYTAĆ:

3 sezon diablo 4 3. sezon Diablo 4 już niebawem – zbliża się zapowiedź
Trwają przygotowania do zapowiedzi 3. sezonu zmagań w Diablo 4. W tym tygodniu ma pojawić się zwiastun, a oprócz tego również transmisja na żywo, w
diablo 4 ray tracing Niebawem Diablo 4 będzie jeszcze piękniejsze? To możliwe!
Diablo 4 pojawiło się na rynku w zeszłym roku, ale dopiero teraz wiadomo, że doczeka się pełnego wsparcia dla ray tracingu. To informacja, którą potwierdziła
bobby kotick Bobby Kotick odchodzi z Activision Blizzard. Teraz pełną kontrolę ma Microsoft
Dwa miesiące temu doszło do zakupu Activision Blizzard przez Microsoft. Już wtedy mówiono, że Bobby Kotick pozostanie na stanowisku prezesa firmy tylko tymczasowo. Teraz wiadomo
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *