Windows 10 to najnowszy i najpopularniejszy system operacyjny od Microsoftu, ale nie oznacza to, że sporo osób nie wykorzystuje jeszcze poprzednich wersji. Sporą popularnością cieszy się wciąż Windows 7, chociaż nie jest już oficjalnie wspierany i nie otrzymuje żadnych aktualizacji, niektórzy wykorzystują też Windowsa 8.1. W pewnym momencie może pojawić się potrzeba jego aktualizacji. Pojawia się więc jedno kluczowe pytanie: czy Windows 10 za darmo wciąż jest dostępny?

Windows 10 za darmo jest wciąż dostępny

W momencie, kiedy Windows 10 był jeszcze stosunkowo świeżym systemem, Microsoft bardzo mocno zachęcał do przejścia na niego dotychczasowych użytkowników poprzednich wersji. Oferowano nawet możliwość darmowej aktualizacji – wystarczyło posiadać legalny system Windows 7 lub Windows 8.1.

Wynikało to z faktu, że firmie zależało na “dobiciu” do miliarda instalacji Windowsa 10 i ta taktyka była widziana jako najlepszy sposób, aby do tego doprowadzić. Chociaż oficjalnie program ten zakończono jakiś czas temu, a Windows 7 oficjalnie przestał być wspieranym systemem, to nie każdy wie, że Windows 10 za darmo jest dalej dostępny.

Wciąż można pobrać na swój komputer lub laptop z Windowsem 7 bądź 8.1. specjalny program z oficjalnej strony Microsoftu, a następnie automatycznie zaktualizować go do “dziesiątki”. Bez żadnych opłat i w pełni legalnie, niezależnie od tego, jaką wersję systemu się posiada (czy Home, czy Pro, czy Ultimate). Jak to zrobić? Przewodnik krok po kroku znajdziecie w naszym artykule omawiającym, jak zaktualizować Windows 7 do 10. Bez obaw – nie jest to trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić.

Microsoft nie będzie ścigał za aktualizację po terminie

Microsoft nie jest małą firmą i nic, co robi, nie dzieje się przypadkowo. To, że wciąż można za darmo zaktualizować Windowsa 7 do najnowszej wersji, chociaż nie jest to rozgłaszane wszem i wobec, tak jak kiedyś, wynika z jednego kluczowego powodu. Chodzi po prostu o jak najwyższe i najlepsze statystyki Windowsa 10.

Twórcy systemu chcą, aby jak najwięcej osób z niego korzystało, więc są skłonne za darmo rozdawać licencję Windowsa 10 dotychczasowym użytkownikom poprzednich wersji, o ile rzeczone poprzednie wersje były zakupione legalnie. Tak sprawa ma się w każdym razie w przypadku użytkowników indywidualnych.

Microsoft znacznie większą wagę przykłada do licencji grupowych dla firm. W ich przypadku taka sztuczka może okazać się nieskuteczna i nie obejdzie się zazwyczaj bez wykupienia licencji Windowsa 10.

Bezpłatna aktualizacja do Windows 10 – podsumowanie

Jako że Windows 10 za darmo jest wciąż dostępny, a aktualizacja jest w pełni legalna i Microsoft nie będzie za nią ścigać, zdecydowanie warto się tym tematem zainteresować. Chociaż według niektórych Windows 7 jest znacznie lepszym systemem od “dziesiątki”, to trzeba pamiętać, że obecnie korzystanie z niego jest po prostu niebezpieczne. Microsoft nie wypuszcza już bowiem nowych łatek, w tym również aktualizacji bezpieczeństwa.

Jeśli przydał Wam się ten artykuł, to być może spodobają Wam się także inne, które poruszają podobne tematy. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak zainstalować Windows 10, a także, jak stworzyć bootowalny pendrive. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne poradniki, które powinny pojawić się na naszym portalu, koniecznie dajcie nam znać!

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
Laptop z Windows Vs Macbook. Zobacz, co wybrać!
Biorąc pod uwagę konkurencyjną ofertę rynkową, wybór laptopa może być dosyć sporym wyzwaniem. Obecnie dostępne są setki modeli z różnorodnymi funkcjonalnościami, parametrami oraz systemami operacyjnymi
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *