Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Windows 10 to najnowszy i najpopularniejszy system operacyjny od Microsoftu, ale nie oznacza to, że sporo osób nie wykorzystuje jeszcze poprzednich wersji. Sporą popularnością cieszy się wciąż Windows 7, chociaż nie jest już oficjalnie wspierany i nie otrzymuje żadnych aktualizacji, niektórzy wykorzystują też Windowsa 8.1. W pewnym momencie może pojawić się potrzeba jego aktualizacji. Pojawia się więc jedno kluczowe pytanie: czy Windows 10 za darmo wciąż jest dostępny?

Windows 10 za darmo jest wciąż dostępny

W momencie, kiedy Windows 10 był jeszcze stosunkowo świeżym systemem, Microsoft bardzo mocno zachęcał do przejścia na niego dotychczasowych użytkowników poprzednich wersji. Oferowano nawet możliwość darmowej aktualizacji – wystarczyło posiadać legalny system Windows 7 lub Windows 8.1.

Wynikało to z faktu, że firmie zależało na “dobiciu” do miliarda instalacji Windowsa 10 i ta taktyka była widziana jako najlepszy sposób, aby do tego doprowadzić. Chociaż oficjalnie program ten zakończono jakiś czas temu, a Windows 7 oficjalnie przestał być wspieranym systemem, to nie każdy wie, że Windows 10 za darmo jest dalej dostępny.

Wciąż można pobrać na swój komputer lub laptop z Windowsem 7 bądź 8.1. specjalny program z oficjalnej strony Microsoftu, a następnie automatycznie zaktualizować go do “dziesiątki”. Bez żadnych opłat i w pełni legalnie, niezależnie od tego, jaką wersję systemu się posiada (czy Home, czy Pro, czy Ultimate). Jak to zrobić? Przewodnik krok po kroku znajdziecie w naszym artykule omawiającym, jak zaktualizować Windows 7 do 10. Bez obaw – nie jest to trudne i każdy powinien sobie z tym poradzić.

Microsoft nie będzie ścigał za aktualizację po terminie

Microsoft nie jest małą firmą i nic, co robi, nie dzieje się przypadkowo. To, że wciąż można za darmo zaktualizować Windowsa 7 do najnowszej wersji, chociaż nie jest to rozgłaszane wszem i wobec, tak jak kiedyś, wynika z jednego kluczowego powodu. Chodzi po prostu o jak najwyższe i najlepsze statystyki Windowsa 10.

Twórcy systemu chcą, aby jak najwięcej osób z niego korzystało, więc są skłonne za darmo rozdawać licencję Windowsa 10 dotychczasowym użytkownikom poprzednich wersji, o ile rzeczone poprzednie wersje były zakupione legalnie. Tak sprawa ma się w każdym razie w przypadku użytkowników indywidualnych.

Microsoft znacznie większą wagę przykłada do licencji grupowych dla firm. W ich przypadku taka sztuczka może okazać się nieskuteczna i nie obejdzie się zazwyczaj bez wykupienia licencji Windowsa 10.

Bezpłatna aktualizacja do Windows 10 – podsumowanie

Jako że Windows 10 za darmo jest wciąż dostępny, a aktualizacja jest w pełni legalna i Microsoft nie będzie za nią ścigać, zdecydowanie warto się tym tematem zainteresować. Chociaż według niektórych Windows 7 jest znacznie lepszym systemem od “dziesiątki”, to trzeba pamiętać, że obecnie korzystanie z niego jest po prostu niebezpieczne. Microsoft nie wypuszcza już bowiem nowych łatek, w tym również aktualizacji bezpieczeństwa.

Jeśli przydał Wam się ten artykuł, to być może spodobają Wam się także inne, które poruszają podobne tematy. Wyjaśnialiśmy już między innymi, jak zainstalować Windows 10, a także, jak stworzyć bootowalny pendrive. Gdybyście mieli jakieś pomysły na kolejne poradniki, które powinny pojawić się na naszym portalu, koniecznie dajcie nam znać!

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *