Według analityków tendencja wzrostowa udziału VPN w rynku aplikacji będzie tylko wzrastać. Nie ma w tym na dobrą sprawę nic zaskakującego. Internet wciąż ewoluuje, a wraz z nim niebezpieczeństwa, które tam na nas czekają. VPN to odpowiedź na najnowsze z nich: wykradanie naszych danych. Jeszcze do niedawna ludziom się wydawało, że wystarczy mieć antywirusa.

Ewentualnie, że smartfony są bezpieczne same z siebie. To nieprawda, tyczy się to w szczególności telefonów. Wielu z nas kompletnie nie docenia zagrożeń, tymczasem „mały internet” w kieszeni jest wyjątkowo podatny na kradzież danych. VPN pomaga nas chronić. Jaki więc darmowy VPN na telefon wybrać? Czy taki w ogóle istnieje?

Darmowe VPN na telefon – Ranking

Kilka słów wstępu: bardzo uważajcie, szukając darmowego VPN na telefon na własną rękę. Darmowe VPN bywają niebezpieczne i mogą nas kosztować wiele więcej niż kupno VPN premium. Niestety sklepy z aplikacjami (szczególnie Google Play) są bardzo zaśmiecone pułapkami, które można przyrównać do chodzenia po metaforycznym polu minowym.

O niebezpieczeństwach związanych z darmowymi VPN powiemy w dalszej części, tymczasem zapraszam do rankingu darmowych VPN na telefon.

Windscribe

Logo Windscribe

Windscribe to darmowy VPN na telefon z opcją premium. Co prawda można też zgodnie z prawdą powiedzieć, że to pełnopłatny VPN z darmową opcją trial, która nie jest limitowana czasowo. W takim razie, jaki jest limit? Limit to 15 GB transferu miesięcznie. Czy to wystarczy na miesiąc korzystania z telefonu? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami. Podpowiem, że na telefonie łatwo określić swoje zużycie transferu po tym, jak ubywa wam pakietu.

Windscribe spodoba się wielbicielom pełnej anonimowości. Jeśli się zdecydujecie na zakup, możecie zapłacić bitcoinami, bez potrzeby tworzenia konta! Podanie maile co prawda może się przydać na wypadek, gdybyście zapomnieli hasła. Sami wiecie, że tak się zdarza.

Plusy

 • Darmowy VPN na telefon.
 • Nielimitowany trial.

Minusy

 • 15 GB transferu może być niewystarczające dla aktywnych użytkowników.

Hotspot Shield

Logo Hotspot Shield

Hotspot Shield to kolejny płatny VPN z nielimitowanym darmowym trialem. Niestety w zamian dostaniecie wyświetlane reklamy, co – nie wiem jak was – ale mnie odstrasza. W każdym razie: do ochrony może wystarczyć, a na pewno do zapoznania się z działaniem. Szczególnie że niewiele jest darmowych VPN na telefon, którym można zaufać.

Plusy

 • Nielimitowany trial.
 • Ochrona jakości militarnej.

Minusy

 • Reklamy w darmowej wersji.

NordVPN

Logo NordVPN

Jeśli potrzebujecie bardziej kompleksowego rozwiązania, do sprawdzenia poleca się NordVPN. Ma on chyba najbogatszą ofertę, jeśli chodzi o wybór chronionych urządzeń, jednocześnie pozwalając na ochronę aż sześciu na jednej licencji! Czemu mówię o licencji?

Ponieważ NordVPN darmowy jest tylko przez miesiąc. Niestety oferta bezpłatnych sieci VPN na telefon, którym można zaufać, nie jest zbyt duża, dlatego warto skierować się w stronę porządnego programu i właściwie go przetestować. NordVPN to zapewnia. 

Plusy

 • Kompleksowe rozwiązanie.
 • Całodobowy support.

Minusy

 • Darmowy tylko przez miesiąc.

Darmowy VPN na telefon: najczęściej zadawane pytania

W kwestiach darmowych VPN na telefon wciąż przewija się wiele pytań, dlatego postanowiliśmy zebrać je w jednym miejscu i na nie odpowiedzieć. Jeśli masz jakieś pytanie, którego nie ma w tekście, napisz do nas w komentarzach!

Darmowe VPN na telefon – z którym systemem będzie kompatybilny?

Wszystkie wymienione w naszym rankingu darmowe VPN na telefon są dostępne zarówno na telefony z systemem operacyjnym Android, jak i iPhony. Nie ma więc problemu, jaki VPN wybrać. Nawet jeśli jakimś cudem chcielibyście wybrać VPN niedostępny na wasz telefon, nie dacie rady go zainstalować.

Inna sprawa, że przedstawione oprogramowanie to profesjonalne aplikacje, przez co lista w dużej mierze wygląda tak, jak darmowy VPN na komputer. Profesjonaliści tworzą aplikacje na wszystkie platformy.

Darmowe VPN na telefon – czy rzeczywiście nic nie kosztuje?

Z tym bywa bardzo różnie. Oczywiście zdążyliście już zauważyć, że żaden z przedstawionych w rankingu VPN nie jest rzeczywiście darmowy, a jedynie ma bezpłatną opcję. Tak to już bywa: VPN jeśli skutecznie działa, wymaga opłaty. Zawsze macie jednak jasno określone, co dostaniecie za swoje pieniądze.

Inaczej ma się sprawa z „w pełni darmowymi” VPN na telefon. Celowo ująłem ich cenę w cudzysłowie, ponieważ jeśli coś jest za darmo, to my jesteśmy produktem. Każdy chce zarobić jakieś pieniądze, a szczególnie VPN: infrastruktura serwerów kosztuje. Z tego powodu będziecie „karmieni” reklamami bądź VPN będzie się karmił waszymi danymi i sam na nich zarabiał pod płaszczykiem ochrony.

Nawet jeśli jakimś cudem trafi się w pełni darmowy i bezpieczny VPN, to przez to, że ktoś musi dopłacać do interesu, może nie działać lub działać wolno. W takiej sytuacji tak naprawdę płacicie swoim czasem. Nie jest to kwestia tego, czy VPN jest legalny. Raczej kwestia tego, że osoby, które chcą wam ukraść dane, nie będą patrzyły, co jest legalne, a co nie.

Jakie korzyści daje darmowy VPN na telefon?

Zakładam oczywiście, że pod terminem „darmowy VPN na telefon” kryje się jednocześnie „bezpieczny VPN na telefon”. W takiej sytuacji lista zalet jest całkiem spora, także tych mniej oczywistych. Przyjrzyjmy się im:

 • Większe bezpieczeństwo. To trochę masło maślane. Jednak warto wiedzieć, że VPN podnosi poziom bezpieczeństwa przez szyfrowanie danych i ukrywanie twojego IP. Dane zostają zaszyfrowane, przechodząc przez specjalny serwer. A to się przekłada na…
 • Zmianę lokalizacji. Możesz wybrać, w jakim kraju ma być serwer, przez który przejdzie twoje połączenie. To sprawi, że będziesz mógł „wirtualnie” zmienić lokalizację i przedstawiać się odwiedzanym stronom internetowym jako mieszkaniec innego miejsca na Ziemi niż w rzeczywistości.
 • Optymalizacja przepływu danych. To się może wydawać błahą sprawą, jednakże optymalizacja po pierwsze przekłada się na zwiększenie przepustowości łącza, a po drugie na mniejsze wykorzystanie transferu. To drugie szczególnie spodoba się ludziom z małymi pakietami.

Jak skonfigurować darmowy VPN na telefon?

Darmowy VPN na telefon nie różni się w tej kwestii od płatnych odpowiedników. Co to oznacza? Konfiguracja nastąpi automatycznie po instalacji, a wam zostanie jedynie wybrać serwer, przez który się połączycie.

Dla kogo darmowy VPN na telefon? Podsumowanie

Darmowy VPN na telefon to przede wszystkim świetne narzędzie, a to oznacza, że można go polecić naprawdę każdemu. Ostatecznie nikt nikogo nie zmusza do używania. Warto mieć jednak na uwadze płynące z jego używania korzyści. Należy też pamiętać, że najlepsze darmowe aplikacje VPN na androida czy IOS nie istnieją. Każdy musi wybrać zakres usługi VPN, która będzie mu odpowiadać.

Udostępnij

Właściciel portalu TechPolska. Entuzjasta gier RPG, choć nie pogardzi dobrą strategią. Z portalem jest związany od 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *