Podczas pokazu w Korei Południowej Samsung zaprezentował lodówkę z dotykowym wyświetlaczem o przekątnej, której nie powstydziłby się monitor gamingowy. Zapowiedział także kompatybilność z usługami Amazona i aplikacjami Google.

Na lodówce można… pooglądać sobie TikToki

Sporych rozmiarów dotykowe wyświetlacze w lodówkach to nie zupełna nowość, jednak mimo wszystko rozmiar zainstalowanego w lodówce Bespoke Refrigerator Family Hub Plus wyświetlacza jest pewną rewolucją.

Dotychczas rekordem w serii Samsung Family Plus było 21,5 cali, natomiast tym razem mamy do czynienia z 32-calowym ekranem. Ta przekątna może imponować – niektórzy nie mają przecież nawet tak dużych monitorów podłączonych do komputera.

Samsung-Bespoke-Refrigerator-Family-Hub-Plus
Źródło: Samsung

Do czego można wykorzystać ten ogromny wyświetlacz? Z uwagi na pionowy format, chociażby do oglądania filmików na TikTok-u czy YouTube Shorts. Można rozciągnąć je na całość ekranu lub wyświetlać jako pływający kafelek, aby przy okazji robić inne rzeczy.

Przykładowo tworzyć listy zakupów (a w Stanach Zjednoczonych także błyskawicznie składać zamówienia na Amazonie), wyświetlać fotki ze Zdjęć Google (lub obrazy i grafiki z aplikacji Bespoke Atelier), a także sterować innymi urządzeniami smart home kompatybilnymi z technologią SmartThings.

Do tego dochodzi możliwość oglądania na lodówce 190 (w USA) lub 80 (w Korei Południowej) kanałów telewizji w ramach darmowej usługi Samsung TV Plus.

Tanio na pewno nie będzie

Nie wiadomo jeszcze, ile Samsung Bespoke Refrigerator Family Hub Plus będzie kosztować (ani kiedy trafi do sklepów), ale można domyślać się, że niemało. Dla porównania, za starszy model z 21-calowym ekranem trzeba aktualnie zapłacić w Polsce kilkanaście tysięcy złotych.

Ponadto nie podano jeszcze dokładnych parametrów technicznych wyświetlacza (rozdzielczości, częstotliwości odświeżania). Więcej na ten temat dowiemy się zapewne  podczas targów CES, które odbędą się 5 stycznia 2023 roku.

Co sądzicie o nowej generacji lodówek Samsunga? Widzicie sens w tak dużym wyświetlaczu na lodówce, czy uważacie, że to jednak przerost formy nad treścią? Dajcie koniecznie znać w komentarzach!

WARTO PRZECZYTAĆ:

Żabka naprawa telefonów Od teraz naprawisz telefon w Żabce i uzyskasz… model zastępczy!
Niedawno Twoje urządzenie elektroniczne uległo uszkodzeniu, a Tobie brakowało czasu, aby zanieść je do serwisu? Teraz będzie to bezproblemowe, ponieważ od 13 marca możliwa stała
recenzja nanoleaf essentials smart gu10 Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10 — inteligentnych żarówek dla każdego
Recenzja Nanoleaf Essentials Smart GU10, z którą do Was dzisiaj przychodzimy, to, jak sama nazwa wskazuje, test inteligentnych żarówki z serii „podstawowej”. Na pierwszy rzut
pierścień Samsung Pierścień z funkcjami smart, czyli Samsung Ring. Znamy szczegóły
Ostatnimi czasy możemy zaobserwować, że na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów przeznaczonych do noszenia. Chętnie kupujemy wszelkiego rodzaju inteligentne opaski czy smartwatche. Już od
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *