Słysząc “hulajnoga Razor” ciężko nie odnieść wrażenia, że może to być hulajnoga firmy Razer – tej od peryferiów komputerowych. W końcu czemu nie wcisnąć RGB do hulajnogi elektrycznej i sprzedawać jako drogi sprzęt dla modnych dzieci? Brzmi sensownie, prawda? Pod względem wielkości firmy hulajnoga Fiat miałaby konkurencję, ale tak jednak nie jest. Hulajnoga elektryczna Razor to kompletnie inny produkt.

Hulajnoga elektryczna Razor – historia

Razor to firma ze Stanów Zjednoczonych obecna na rynku już od wielu lat. Powstała w 2000 roku, co sprawia, że jest jedną z najstarszych firm produkujących hulajnogi.

Co prawda na początku tworzyli “zwykłe” hulajnogi, to jednak pierwszy elektryczny pojazd tego typu zaprezentowali już w 2003 roku, co sytuuje ich wśród protoplastów tego rodzaju sprzętu. Można śmiało powiedzieć, że hulajnoga Razor jest starsza, niż hulajnoga Kugoo! Od tego czasu firma bardzo się rozwinęła i dostała wiele nagród.

razor logo
Źródło: Razor

Razor hulajnogi – przegląd

Hulajnogi Razor to sprzęt dedykowany głównie młodszym użytkownikom.

Hulajnogi elektryczne Razor E100

Hulajnogi elektryczne Razor E100
Źródło: Razor

Hulajnoga elektryczna Razor E100 to najbardziej podstawowy model hulajnogi od firmy Razor, dla najmłodszych dzieci. Przeznaczona dla dzieci 8+ (pamiętajcie jednak, że polskie prawo zezwala na używanie hulajnóg elektrycznych dzieciom dopiero od 10. roku życia).

Konstrukcja hulajnogi utrzyma maksymalnie 54,5 kilograma, co już skutecznie ogranicza wiek dziecka. Mimo to i tak waży aż 13,15 kg! Hulajnoga elektryczna Razor E100 przyspiesza do 16 km/h i pozwala na 40 minut jazdy. Napędzana jest przez cichy motor łańcuchowy z wysokim momentem obrotowym, do przyspieszania używa się manetki gazu, a do hamowania ręcznego hamulca przedniego. Dla wygodniejszej jazdy podstawa jest dosyć szeroka, a przednie 8-calowe koło jest pneumatyczne.

Hulajnoga elektryczna Razor E100 występuje w kilku wariantach:

  • E100 Glow – dodane zostały światełka w podstawie.
  • Power Core E100 – nowy napęd, dzięki któremu prędkość wzrasta do 17 km/h, a czas jazdy do 60 minut!
  • Power Core E90 – troszkę inny design i aż 80 minut jazdy!

Hulanoga Razor E200

Hulanoga Razor E200
Źródło: Razor

Po samym zdjęciu widać, że zmieniło się niewiele względem poprzedniego modelu. Tak naprawdę jest to po prostu model dla trochę starszych dzieci. Hulajnoga Razor E200 udźwignie do 70 kg, przy wadze własnej 18,4 kg. Deck i rama są już pełnowymiarowe. Kontrola nad hulajnogą została zwiększona dzięki dołożeniu tylnego hamulca. Maksymalna prędkość rośnie do 20 km/h!

Razor hulajnogi E300

Razor hulajnogi E300
Źródło: Razor

W przypadku modeli Razor hulajnogi E300 sprawa wyglda podobnie jak z poprzednimi. Co prawda tutaj podest został wydłużony, a maksymalny udźwig to 100 kg, to wciąż bardziej model dla nastolatków, niż pełnowymiarowa hulajnoga elektryczna.

Jej cechy techniczne są te same co poprzedników, z drobnymi różnicami w postaci maksymalnej prędkości: to aż 24 km/h w tym modelu. Upewnijcie się, czy wasze dzieci będą umieć odpowiedzialnie z niej korzystać, przy tej prędkości wypadki są bardzo groźne. Koła natomiast zostały zmienione na pneumatyczne opony 9-calowe. Jest to też pierwsza hulajnoga, którą można składać.

Hulajnoga elektryczna Razor E300 ma też model wzbogacony o siodełko, dla jeszcze wygodniejszej jazdy. Wypatrujcie go pod oznaczeniem E300S.

Hulajnoga elektryczna Razor Power A2

Hulajnoga elektryczna Razor Power A2
Źródło: Razor

To tak naprawdę jedyny model o innym designie. Ten jest dużo prostszy i przypomina mocno klasyczne hulajnogi. Dzięki zmianie napędu na silnik umieszczony przy tylnym kole udało się ograniczyć wagę i rozmiar urządzenia, w zamian za polepszenie osiągów. Hulajnoga elektryczna Razor Power A2 to udźwig do 65 kg przy wadze hulajnogi tylko 4 kg! Prędkość max. to 16 km/h, a bateria starcza na 45 minut ciągłej jazdy.

Można ją również dostosować do wzrostu, a także złożyć i łatwo przenosić. Jeśli chodzi o hulajnogi elektryczne dla dzieci, ten model stawia poprzeczkę bardzo wysoko.

Hulajnoga Razor – podsumowanie

Hulajnoga Razor to prawdziwie świetny wybór, jeśli chodzi o hulajnogi elektryczne dla dzieci. Nie dość, że są dedykowane młodszym użytkownikom, to jeszcze mają kilka modeli do wyboru. Wybór to coś, czego nie da wam np. hulajnoga elektryczna Techlife.

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *