Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Nie jest tajemnicą, że osłony wyświetlaczy smartfonów zginanych nie są najbardziej wytrzymałe. Samsung i inne topowe marki miały już na koncie sporo kontrowersji z wyraźnymi śladami pojawiającymi się na nich już po krótkim czasie użytkowania. LG stworzyło nowy materiał, który ma być “twardy jak szkło i elastyczny jak plastik”, tym samym eliminując ten problem.

Real Folding Window od LG Chem ma być rewolucją

LG Chem, wydział LG zajmujący się tworzeniem nowych materiałów, pochwalił się swoim nowym wynalazkiem o nazwie Real Folding Window.

Nie zdradzono wiele szczegółów, a jedynie to, że jest to kawałek plastiku PET pokryty z dwóch stron właśnie nowym, bardzo cienkim materiałem, mającym zapewnić elastyczność plastiku (pozwalającą na wyginanie smartfona) przy jednoczesnym zachowaniu odporności na poziomie szkła.

Jednocześnie trzeba wskazać, że LG porównuje się do szkła hartowanego, a nie do szkła Gorilla Glass, które występuje zazwyczaj w nowoczesnych smartfonach i które charakteryzuje się wyższą wytrzymałością.

Dla wyjaśnienia, Real Folding Window to ta część ekranu, której dotykamy – osłania ona wyświetlacz (w przypadku zginanych smartfonów zazwyczaj elastyczny panel OLED) znajdujący się pod spodem.

Według LG, ma ona wytrzymać aż 200 000 zgięć, zanim pojawią się pierwsze oznaki zużycia. W teorii powinno to zapewnić co najmniej kilka lat bezawaryjnego użytkowania nawet osobom, które otwierają telefon dziesiątki lub nawet setki razy dziennie.

W dalszej perspektywie technologia ma być zastosowana nie tylko w smartfonach

LG aktualnie planuje pozyskać środki do masowej produkcji nowej technologii w przyszłym roku, a sprzedaż na dużą skalę rozpocząć w 2023. Ciężko jednak powiedzieć, kiedy w praktyce urządzenia wykorzystujące tego typu osłonę ekranu trafią do konsumentów, jeśli w ogóle.

Dzięki nowo opracowanemu Real Folding Window byliśmy w stanie zbliżyć się o krok do rozwiązania problemów konsumentów i otrzymaliśmy już propozycje wspólnych projektów od wielu klientów – Chang Do Ki, LG

Warto wspomnieć, że firma widzi możliwość zastosowania Real Folding Window nie tylko w smartfonach, ale także w wielu innych urządzeniach elektronicznych.

Zacieśnimy naszą współpracę z wiodącymi firmami z branży smartfonów i rozszerzymy nasz rynek, zaczynając od telefonów komórkowych, a kończąc na nowych składanych aplikacjach, takich jak laptopy i tablety – Chang Do Ki

Co Wy o tym wszystkim sądzicie? Wierzycie, że dzięki nowej technologii LG ekrany zginanych smartfonów będą bardziej wytrzymałe? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *