Netflix większości osób kojarzy się zapewne z serialami i filmami, ale od pewnego czasu platforma coraz śmielej działa też na rynku gamingowym. Właśnie ogłoszono, że trafią na nią trzy kolejne gry – w tym jeden FPS! Jednak zanim zaczniecie się nadmiernie ekscytować, weźcie pod uwagę, że będą to kolejne gry mobilne.

Dwie gry są już dostępne, trzecia “nadejdzie wkrótce”

Żeby uzyskać dostęp do gier, wymagana będzie jedynie standardowa subskrypcja Netflixa. Tytuły mają być dostępne zarówno na iOS-ie, jak i Androidzie. Pierwszy z nich to This Is A True Story – edukacyjna gra fabularna. Netflix wskazuje, że stworzył ją, aby „podzielić się prawdziwą historią codziennych zmagań kobiety z Afryki Subsaharyjskiej związanych z pozyskiwaniem wody dla swojej rodziny.

Za This Is A True Story odpowiada studio Frosty Pop, które wcześniej stworzyło dla Netflixa już m.in. Bowling Ballers, Krispee Street i Shooting Hoops. Tym razem przy pracach nad grą współpracowało z organizacją non-profit Charity: Water, zajmującą się dostarczaniem wody pitnej ludziom z krajów, w której jest ona trudno dostępna.

this is a true story
This Is A True Story | Źródło: Netflix

Shatter Remastered to z kolei, jak sama nazwa wskazuje, remaster gry Shatter z 2009 roku, która to była klonem klasycznego Breakout. Rozgrywka polega na rozbijaniu “cegiełek”. zaktualizowana wersja przebojowej gry, która po raz pierwszy została wydana na PS3 w 2009 roku. Zarówno This Is A True Story, jak i Shatter Remastered są już dostępne. Na trzeci tytuł z listy będzie trzeba jeszcze trochę poczekać.

shatter remastered
Shatter Remastered | Źródło: Netflix

Into The Dead 2: Unleashed to zaś pierwszoosobowa strzelanka, w której zadaniem gracza będzie odpieranie kolejnych fal morderczych zombie. Na pierwszy rzut oka nie wygląda ona szczególnie przyciągająco, ale trzeba pamiętać, że mówimy tutaj o grze mobilnej.

Unleashed | Źródło: Netflix

Netflix powoli, ale konsekwentnie poszerza bibliotekę gier

Netflix uruchomił swój program udostępniania w ramach subskrypcji gier mobilnych w listopadzie 2021. Od tego czasu biblioteka dostępnych tytułów jest cały czas rozszerzana. W większości są to dość proste, typowo mobilne tytuły, ale jest też kilka pozycji, które zdecydowanie się wyróżniają.

Można wśród nich wymienić chociażby Hextech Mayhem (grę rytmiczną z postaciami z League of Legends), wyścigówkę Asphalt Xtreme oraz Stranger Things: The Game. Co ważne, gry mobilne Netflixa nie mają żadnych reklam i można również za darmo pobrać je, aby grać offline (bez dostępu do Internetu). Potrzebna jest jedynie subskrypcja samego Netflixa.

A Wy graliście już w jakieś gry mobilne Netflixa? 🤔 Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *