W sieci pojawił się raport Microsoftu, który ujawnia przychody za pierwszy kwartał 2024 roku fiskalnego. To rekordowy okres, jeśli chodzi o przychody z gier. Mimo wszystko odnotowano spadek sprzedaży sprzętu sięgający 7%. Opublikowany raport dotyczy okresu od 1 lipca do 30 września 2023 roku. Poznaliśmy całkowite przychody, wzrosty i spadki. Świetne wyniki są tutaj najprawdopodobniej zagwarantowane przez Game Pass oraz tytuły własne Microsoftu.

Xbox zdobył rekordowe przychody z gier za sprawą Starfielda i Game Passa

Microsoft w opublikowanym raporcie przedstawia podział swoich przychodów oraz porównania z poprzednimi latami. Widać, że Xbox osiągnął przez okres od 1 lipca do 30 września aż 3,9 miliarda dolarów przychodów z gier. Oznacza to wzrost sięgający 9% względem poprzedniego roku.

Całkowite przychody Microsoftu wzrosły natomiast aż o 13%. Tak genialne wyniki są skutkiem między innymi premiery Starfielda od Bethesdy, który jest exclusivem Xboxa. Tytuł zebrał ponad 10 milionów graczy po pierwszych 2 tygodniach od premiery. Sam dyrektor generalny Microsoftu, Satya Nadella powiedział, że gra była impulsem do zakupu Game Passa. Oczywiście usługa subskrypcyjna także odegrała bardzo istotną rolę dla Xboxa i Microsoftu.

Dzięki Starfieldowi pobito rekord zakupów subskrypcji Game Pass jednego dnia. Początek 2024 roku fiskalnego jest bardzo dobry dla Microsoftu. To głównie zasługa Starfielda i Game Passa. Możemy spodziewać się, że abonament będzie w najbliższych miesiącach jeszcze bardziej rozwijany, by nie zwalniać tempa.

Xbox zyskuje na grach, lecz traci w sprzęcie

Raport jednoznacznie wskazuje, że wyniki sprzedażowe związane ze sprzętem są o 7% gorsze niż w poprzednim roku. To oczywiście skutek zmniejszonego popytu na konsole i akcesoria Xbox. Prawdopodobnie niektórzy gracze czekają z zakupem do odświeżonych wersji Xbox Series X/S, które jakiś czas temu wyciekły.

W dokumencie Microsoftu nie zawarto informacji o przejęciu Activision Blizzard za 69 miliardów dolarów. Zapewne skutki tej transakcji zobaczymy dopiero przez najbliższe miesiące.

Źródło obrazka wyróżniającego: Xbox

WARTO PRZECZYTAĆ:

microsoft surface book 3 Recenzja Microsoft Surface Booka 3 15” – hybrydowego laptopa za ponad 10 tysięcy złotych
Już wcześniej mieliśmy okazję recenzować dla Was produkty z rodziny Microsoft Surface, w tym m.in. Microsoft Surface Laptopa 3. Teraz kontynuujemy tę serię, prezentując Wam
telewizor do ps5 Jaki telewizor do PS5 lub Xbox Series wybrać? Ranking telewizorów do konsoli
Wraz z zakupem konsoli nowej generacji, często myślimy również o zmianie telewizora. W końcu dzięki nowemu wyświetlaczowi będziemy mogli w pełni wykorzystać możliwości dopiero co
xbox toster Toster Xbox Series S już w sprzedaży. Gracze będą zachwyceni
Pod koniec grudnia 2021 roku pierwsi zainteresowani otrzymali niewielkie lodówki przypominające wyglądem Xboxa Series X. Najwyraźniej społeczności Microsoftu bardzo spodobał się ten gadżet, ponieważ na
Udostępnij

Jako duchowy przewodnik portalu TechPolska, oddaję się z pasją światu technologii i gamingu. Moje serce bije szczególnie mocno dla gier RPG, gdzie zanurzam się w skomplikowane światy i rozbudowane fabuły, ale równie chętnie oddaję się strategii, planując, manewrując i zdobywając wirtualne imperia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *