Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Od premiery Samsunga Galaxy S23 minął miesiąc, co pozwoliło niektórym użytkownikom osobiście przekonać się o jego możliwościach. Co zatem przemawia za zakupem tego flagowego modelu koreańskiego producenta smartfonów? Odpowiadamy.

Samsung Galaxy S23 – wydajność i długie działanie

Samsung Galaxy S23 jako flagowy model koreańskiego producenta został wyposażony w 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, czyli najmocniejszy chipset w historii tej serii. Zdecydowano bowiem wreszcie o rezygnacji z dotychczas stosowanego procesora Exynos, co zdecydowanie zwiększyło wydajność sprzętu, zarówno w trakcie grania w gry, jak i codziennego użytkowania smartfona. Proces doskonale współpracuje z 8 lub 12 GB pamięcią operacyjną LPDDR5 (w zależności od modelu i wariantu), co zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

W zależności od modelu różni się także pojemność akumulatora, co również przekłada się na wydajność Samsunga Galaxy S23. W wersji standardowej wykorzystano baterię o pojemności 3700 mAh, co wydaje się standardem w obecnych czasach. W droższych wersjach, czyli Plus oraz Ultra zastosowano natomiast akumulatory o pojemności odpowiednio 4700 oraz 5000 mAh. Obsługują je przewodowe i bezprzewodowe ładowarki o mocy 45 W (w standardowej wersji zastosowano ładowarkę o mocy 25 W), co gwarantuje szybkie ładowanie. Długie działanie sprzęty wspierają natomiast energooszczędne rdzenie procesora Snapdragon.

Aparaty w Samsungu Galaxy S23

Wielu użytkowników oczekiwało na premierę Samsunga Galaxy S23 ze względu na doskonałą jakość aparatów, z której słynie koreańska marka. Główny aparat w wersji Ultra został w tym przypadku wyposażony w matrycę posiadającą aż 200 Mpix, co w połączeniu z technologią Adaptive Pixel gwarantuje wprost niespotykaną szczegółowość zdjęć. Standardowy Samsung Galaxy S23 oraz w wersji Plus wyposażony został natomiast w aparat główny z matrycą posiadającą 50 Mpix. W każdym modelu zastosowano również optyczną stabilizację obrazu oraz wsparcie ze strony sztucznej inteligencji. W efekcie zdjęcia wyglądają doskonale niezależnie od tego, w jakich warunkach zostały zrobione. Podkreślić warto także kilka ciekawych funkcji, czego przykładem może być Astro Photo dedykowana do fotografowania nocnego nieba czy Astro Hyperlapse umożliwiająca stworzenie filmu poklatkowego gwiazd.

Samsung Galaxy S23 – design

W przypadku Samsunga Galaxy S23 istotną rolę odgrywa również nowoczesny design, ponieważ smartfon wygląda znacznie lepiej niż jego poprzednik, czyli wersja S22. Podstawową zmianą jest rezygnacja z wyspy obiektywów, co mam miejsce we wszystkich wariantach Samsunga Galaxy S23. Modele Ultra posiadają cztery tylne obiektywy (w tym 2 teleobiektywy), a w wersji standardowej oraz Plus zastosowano o jeden obiektyw mniej.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Istotne może być to, że standardowy Samsung Galaxy S23 oraz S23 Plus posiadają minimalne ramki wokół ekranu. Wersja Ultra jest natomiast bezramkowa, ponieważ ekran zachodzi na boki telefonu. Smartfon wyróżnia wyświetlacz o przekątnej aż 6,8 cala, który może być obsługiwany przy użyciu rysika S Pen.

Podsumowując należy stwierdzić, że Samsung Galaxy S23 to smartfon o naprawdę dużych możliwościach. Śmiało może zatem konkurować z flagowymi modelami innych producentów.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *