Wczoraj poznaliśmy bliżej trzy najnowsze modele od Samsunga: Galaxy S24, Galaxy S24+ i Galaxy S24 Ultra. Nie da się ukryć, że są one znacznie lepsze od poprzedników, a to wszystko dzięki Al. Sprawdź, co do nowości wniesie sztuczna inteligencja!

Możliwe będzie ekspresowe tłumaczenie rozmów telefonicznych

Z punktu widzenia użytkownika ta nowość najbardziej okaże się przydatna. Samsung postanowił wprowadzić przede wszystkim tłumaczenie na żywo. Co to oznacza?

Wyobraź sobie, że jesteś w innym kraju i chcesz telefonicznie zamówić obiad z dowozem, aczkolwiek nie znasz języka. Wystarczy, że zadzwonisz do restauracji i przekażesz zamówienie w swoim języku, a tłumacz Samsunga ekspresowo przekaże rozmówcy Twoją myśl w drugim języku.

Ma to zająć zaledwie kilka sekund, dzięki czemu tego typu rozmowy mają przebiegać płynnie. Aktualnie wiadomo, że Samsung obsługuje takie języki jak: polski, angielski, niemiecki, francuski, chiński, hiszpański, hindi, japoński, koreański, portugalski, włoski, tajski, wietnamski. Czyli całkiem nieźle!

Co więcej, możliwe będzie również tłumaczenie czatów (obejmie to także aplikacje firm zewnętrznych, np. Instagram).

Wyszukiwanie będzie dużo łatwiejsze

Inną nowością, jaką pokazał Samsung podczas wczorajszego eventu, jest interaktywne wyszukiwanie. Ta funkcja została zaprezentowana na Galaxy S24 Ultra, lecz pojawi się w każdym modelu z najnowszej serii. Jak działa? Umożliwia zaznaczenie interesującego nas elementu, który chcemy wyszukać w sieci.

Aby to zrobić, wystarczy przytrzymać przycisk powrotu do ekranu głównego. Circle To Search z pewnością okaże się przydatne. Wyobraź sobie, że scrollujesz social media i nagle dostrzegasz na zdjęciu piękny sweter, lecz nie ma nigdzie oznaczenia, jakiej marki to ubranie. Wystarczą zaledwie dwa kliknięcia i już wiesz, skąd jest ten ciuch. Proste, prawda?

Nowy flagowiec przygotuje podsumowanie artykułu

Często zdarza Ci się poszukiwać różnych informacji w sieci, ale niezbyt lubisz czytać i analizować długie teksty zawarte na stronach internetowych? Samsung zadbał o to, abyś nie musiał dłużej tego robić: stworzył zestaw funkcji o nazwie Podsumowanie Al.

Czytanie całych artykułów weźmie na siebie sztuczna inteligencja i przygotuje coś w rodzaju streszczenia, zawierającego najważniejsze informacje w danym artykule. Mając przed sobą takie podsumowanie, łatwo będziesz mógł stwierdzić, czy dany materiał zawiera to, co może być dla Ciebie interesujące.

Edycja zdjęć jeszcze nigdy nie była tak prosta

Sporo nowości pojawiło się również w galerii – nowe flagowce umożliwiają korzystanie z inteligentnej edycji. Narzędzie oparte na sztucznej inteligencji sprawnie może usunąć odbicia, pewne obiekty czy nawet ulepszyć fotografię i przeprowadzić podstawową edycję. Użytkownicy najnowszych smartfonów będą mogli również poszerzyć kadr zdjęcia. Świetną opcją ma być również możliwość powiększania czy zmniejszania wybranych elementów.

Al może również wygenerować niestandardowe tapety

Ciekawą nowością w Samsungach Galaxy S24 jest również funkcja pozwalająca na tworzenie niestandardowych tapet, które są generowane na podstawie danych podanych przez użytkownika. Wystarczy podać główny temat tapety, trzy podpowiedzi i słowa kluczowe, a do tego przeważające kolory, a sztuczna inteligencja raz-dwa przygotuje kilka propozycji.

Pozostałe nowości

Nowe flagowce od Samsunga otrzymały również inne funkcje takie jak np. automatyczna transkrypcja z nagrań z dyktafonu, czy Asystenta notatek. Smartfony południowokoreańskiego giganta zyskały naprawdę wiele i te wszystkie nowości związane z Galaxy Al to ogromny atut całej linii Galaxy S24. Co więcej, można się spodziewać, że wciąż będą rozwijane kwestie związane ze sztuczną inteligencją.

Co myślicie o tych wszystkich nowościach w Samsungach Galaxy S24? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Źródło obrazka wyróżniającego: Samsung

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer Wyścig o Al nabiera coraz szybszego tempa. Elon Musk chce stworzyć superkomputer
Startup xAl Elona Muska, który specjalizuje się w sztucznej inteligencji, nie zwalnia tempa i stawia na nieustanny rozwój. Wiadomo, że w najbliższym czasie chce stworzyć
xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Humane na sprzedaż Humane Al Pin to duży niewypał. Marka idzie na sprzedaż
A miało być tak pięknie! Humane, czyli startup, który miał ogromne plany i chciał mocno zaznaczyć swoją obecność na rynku urządzeń Al, niestety poniósł porażkę.
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *