To już oficjalnie: zmodyfikowany, modułowy Mac Pro od Apple pojawi się w 2019 roku. Informacje te do sieci przekazał redaktor TechCrunch Matthew Panzarino, który niedawno odbył wycieczkę do kampusu Apple w Cupertino.

Tom Boger, starszy dyrektor ds. Marketingu sprzętu Mac, powiedział Panzarino, że modułowy projekt Mac’a Pro wciąż jest w fazie rozwoju. Zapewnił go również o terminie premiery mówiąc: “chcemy być transparentni i komunikować się otwarcie z naszą społecznością, chcemy więc aby wiedzieli, że Mac Pro to produkt [planowany – red.] na 2019, to nie jest coś na ten rok.

Wiemy, że dzisiaj jest wielu klientów, którzy chcieliby zakupić  iMac’a Pro i nie wiedzą czy powinni poczekać na nowego Mac’a Pro” – dodał.

Planowana data premiery nie wydaje się przypadkowa. Według przecieków zarówno standardy Thunderbolt 4, jak i PCI Express 4.0 powinny być gotowe w przyszłym roku, a te technologie z pewnością idealnie pasują do profesjonalnego komputera Apple.

Dodatkową informacją jaką udało się uzyskać jest fakt utworzenia przez Apple nowego zespłu o nazwie “Pro Workflow”. Prowadzony przez Johna Ternusa, wiceprezesa ds. Inżynierii sprzętu w firmie Apple, ściśle współpracuje z działem inżynieryjnym produktów Apple przeznaczonych dla profesjonalnych użytkowników.  Dobrą wiadomością niewątpliwie jest to, że “z definicji” nowy Mac Pro będzie systemem modułowym, umożliwiającym klientom łatwą wymianę procesora, GPU, SSD czy pamięci RAM.

Modularna koncepcja Mac Pro została przygotowana przez serwis Curved.de

WARTO PRZECZYTAĆ:

whatsapp app store Koniec z WhatsAppem i Threads w chińskim App Store. Chodzi o “bezpieczeństwo narodowe”
Dotychczas czystki w chińskim Internecie nie obejmowały WhatsAppa i Threads, jednak właśnie się to zmieniło. Apple poinformowało, że dostało polecenie usunięcia tych aplikacji z chińskiego
apple wyniki Apple nie jest już najpopularniejszym producentem smartfonów na świecie
Pierwszy kwartał 2024 roku był świetny dla producentów smartfonów z Androidem. Apple nie ma za to powodów do radości. Sprzedaż iPhone’ów znacząco spadła, a tym
akcesoria do smartfona Jakie akcesoria przydadzą się do smartfona?
Smartfony zaczęły pełnić rolę podręcznych asystentów. To także kompaktowe biura, które za pomocą kilku kliknięć pomagają załatwić najważniejsze rzeczy. Funkcjonalność i wydajność tych urządzeń są
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *