Zmywarka to urządzenie, bez którego większość rodzin nie wyobraża sobie życia. Jest jak samochód – po prostu trzeb ją mieć, żeby prowadzić wygodne życie i nie marnować czasu na niepotrzebne dodatkowe czynności, czyli w tym przypadku czasochłonne zmywanie. Dlatego, jeśli ktoś jeszcze jakimś cudem nie ma tego urządzenia lub po prostu wymienia starszy model na coś nowszego, to powinien sprawdzić internetowe zestawienie – najlepsze produkty pod lupą: zmywarka do naczyń.

To podstawowe urządzenie wyposażenia niemal każdej polskiej kuchni jest w Polsce dystrybuowane przez kilkanaście topowych światowych firm, z których każda stara się wyprzedzić konkurencję, poprzez regularne wprowadzanie nowości, zapewniających coraz lepsze możliwości zmywania naczyń. Jak wiadomo – tam, gdzie duża konkurencyjność, najbardziej korzysta użytkownik. Pozostaje jedynie wybrać optymalny produkt pod względem stosunku cena/jakość.

Na co warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności?

Zmywarki w Polsce występują w dwóch podstawowych wariantach: pod zabudowę i wolnostojące. To już zależy od kuchni, w jakiej urządzenie ma docelowo stać. Różnica w cenach jest raczej minimalna, więc nie należy się nad tym głębiej zastanawiać, tylko wybrać takie urządzenie, które będzie lepiej dostosowane do kuchni.

Innym istotnym czynnikiem będzie wielkość urządzenia, co najczęściej określa ładowność. Jeśli ktoś nie mieszka z rodziną i nie ma dzieci, to z pewnością wystarczy mu zmywarka o szerokości 45 cm, która pomieści do 10 kompletów najpopularniejszych rodzajów talerzy, kubów, szklanek i sztućców. W przypadku domów, gdzie regularnie organizowane są spotkania i mieszka przynajmniej cztery osoby, warto rozważyć zmywarkę o szerokości, wynoszącej do 60 cm, która pomieści aż 13 kompletów. To nie tylko większa wygoda, ale także oszczędność energii, co w ostatnich latach jest coraz bardziej istotne.

Skoro mowa o energooszczędności, to warto zwrócić uwagę, że nie ma tutaj mowy o wysokiej klasie. Standard E lub F to najczęściej występujące urządzenia. Jeśli ktoś celuje w D, to często trzeba dopłacić tyle pieniędzy, że inwestycja może zwracać się latami. Mimo wszystko około 70-80 kWh za 100 cykli to bardzo dobry wynik, a to zapewnia praktycznie każda standardowa zmywarka.

Pozostałe istotne właściwości zmywarki

Zmywarka to nie jest już wyłącznie urządzenie, które ma dobrze umyć naczynia – aktualnie praktycznie każdy produkt tego typu doskonale radzi sobie z tym zadaniem. Najlepsze urządzenie będzie oferowało także kilka dodatkowych rozwiązań i cech. Oto najważniejsze z nich:

  • Hałas – niezwykle istotny czynnik, który w nowoczesnych, połączony ze strefą dzienną kuchniach, ma kluczowe znaczenie. Cicha zmywarka zapewnia poziom emisji hałasu na poziomie około 45 dB. Standardowe modele mają około 50 dB.
  • Zużycie wody – oszczędna zmywarka zużyje około 10 litrów wody na jednym cyklu. Warto tutaj jednak zaznaczyć, ze wartość ta może być większa w przypadku urządzeń o większym potencjale zmywania.
  • Trzecia szuflada/koszyk – warto zwrócić uwagę, czy zmywarka ma osobną szufladę na sztućce. Dzięki temu wkładanie, segregowanie oraz mycie sztućców będzie o wiele wygodniejsze.
  • Sterowanie smartfonem – producenci coraz częściej wprowadzają do swoich urządzeń funkcje inteligentnego sterowania. W tym przypadku ma to jednak marginalne znaczenie, bo przed uruchomieniem zmywarki i tak zawsze warto upewnić się, że została odpowiednio załadowana.

Na sam koniec należy wszystko podsumować i wybrać ten produkt, który zaproponuje najlepszą cenę.

Kupować w Internecie czy stacjonarnie?

Ostatecznym warunkiem definiującym zakup powinna być cena. W końcu wszystko ostatnio drożeje i warto odpowiednio przygotować się na każdy zakup. W tym przypadku nie da się jednoznacznie określić, że taniej będzie w Internecie lub stacjonarnie. Najlepiej sprawdzić ceny i kilku różnych dystrybutorów i wybrać tę, która będzie najniższa. Najczęściej produkt i tak jest dostarczany przez sklep, więc czy zamówiło się przez Internet, czy w lokalu, to i tak ktoś musi dowieźć zmywarkę. Warto jedynie zawsze wziąć poprawkę na to, że sprzedawca nie koniecznie będzie chciał doradzić najlepszy produkt, a jedynie ten, który mu najbardziej odpowiada. Dlatego warto zasięgnąć rady, ale ostateczna decyzja powinna zawsze zależeć od głębszej analizy zmywarek w danym przedziale cenowym.

WARTO PRZECZYTAĆ:

Talos Principle 2 DLC Talos Principle 2 niespodziewanie otrzymał DLC!
Kurz nie zdążył jeszcze porządnie opaść po premierze drugiej części tej gry logicznej, a Croteam już ponownie zaskoczył! Już od piątku możemy rozwiązywać nowe zagadki.
Automatyzacja pracy projektowej z SOLIDWORKS API
Projektowanie 3D to złożony proces, który często wymaga powtarzania tych samych sekwencji poleceń. Jednak dzięki narzędziu SOLIDWORKS API, możesz znacznie usprawnić swoją pracę poprzez automatyzację
AgilePM AgilePM® – zwinne zarządzanie projektami w dynamicznych środowiskach
Planując jakiekolwiek przedsięwzięcie, chcielibyśmy, by można je było zrealizować możliwie najtaniej, najszybciej i bez przeszkód. W większości przypadków to niemożliwe. Na szczęście istnieją podejścia takie
Udostępnij

Administrator

Nasza redakcja składa się z zapalonych pasjonatów gamingu i technologii. Każdy ma swoją niszę, dzięki czemu razem możemy zaproponować Wam szeroki przekrój eksperckich materiałów. Dzielimy się najświeższymi wiadomościami, recenzjami i poradami, aby nasi czytelnicy byli na bieżąco z tym, co najważniejsze w świecie techu i gier.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *