Marvel’s Avengers miało premierę stosunkowo niedawno – 14 sierpnia 2020 roku. Od tego czasu gra straciła zdecydowaną część bazy aktywnych graczy, co jest tym bardziej problematyczne, że bardzo ważny jest w niej komponent sieciowy i kiedy nie ma osób, które mogą dołączyć do naszego zespołu, rozgrywka jest utrudniona.

Teraz firma przyznała, że do tej pory gra jeszcze nie zwróciła kosztów swojej produkcji, nie mówiąc o jakichkolwiek zyskach. Mimo to twórcy są dobrej myśli i uważają, że jeszcze może się to zmienić.

Marvel’s Avengers na siebie nie zarobiło, HD Games ma 67 milionów dolarów straty

W niedawno opublikowanym raporcie dotyczącym dochodów Square Enix, twórców Marvel’s Avengers, można znaleźć informację, że w ostatnim kwartale dywizja HD Games, zajmująca się m.in. właśnie tą grą, zanotowała stratę wynoszącą aż 7 miliardów jenów, czyli około 67 milionów dolarów.

Strata ta wynika w dużej mierze z tego, że Marvel’s Avengers, tytuł przez wielu graczy wyczekiwany, nie przyniósł oczekiwanych zysków. Ba – póki co nie przyniósł jakichkolwiek. Grze nie udało się zyskać dużej popularności z powodu m.in. powtarzalnej i mało urozmaiconej rozgrywki. Szybko zaczęli ją opuszczać dotychczasowi gracze, a nowych nie zachęcają świecące pustkami serwery.

Square Enix ma nadzieję na poprawę sytuacji

Firma obiecuje, że dalej będzie pracować nad grą i ją rozwijać, z nadzieją, że większa ilość wysokiej jakości treści zachęci byłych graczy do powrotu, a nowych do wypróbowania Marvel’s Avengers. Najbliższym nadchodzącym DLC jest dodatek, którego gwiazdą będzie Kate Bishop, na tym jednym dodatku ma się jednak nie skończyć.

Decydując się na grę typu live-service, za którą jednocześnie trzeba na starcie zapłacić pełną cenę, Square Enix postawiło wszystko na jedną kartę. Firma liczyła, że dzięki ogromnej popularności Marvela i konkretnie Avengersów uda się przyciągnąć dużą ilość graczy i utrzymać później ich uwagę. W rzeczywistości wyszło inaczej i nie jest to odosobniony przypadek. Znaczną część graczy stracił m.in. Anthem, problemy miało też Destiny.

Wciąż gracie w Marvel’s Avengers, już porzuciliście ten tytuł, a może nigdy nie mieliście chęci go wypróbować? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *