Studio CD Projekt RED oficjalnie informuje o dodatku do gry Gwint: Wiedźmińska gra karciana. Jest to samodzielne DLC, które rozgrywa się poza podstawową produkcją. Gwint: Mag Renegat będzie singlową grą, polegającą na budowaniu decku. Ma ona być dostępna w dwóch wersjach – standardowej za 9,99 dolara oraz premium przy cenie 19,99 dolara. To produkcja single-player. Według przesłanek nie będzie nawet konieczne połączenie z internetem.

Czym jest nowy Gwint: Mag Renegat?

Produkcja będzie zbliżona do podstawowego Gwinta, jednak tego, który znamy z Wiedźmina 3: Dziki Gon. CD Project RED mówi o tym, że nowy tytuł to gra roguelike’owa. Można liczyć między innymi na proceduralnie generowane mapy i ciągłą konieczność rozpoczynania rozgrywki od samego początku.

Pod względem mechaniki gra jest bardziej rozbudowana, niż podstawowy Gwint. Przede wszystkim gracz porusza się tutaj po sporej mapie (rzut z góry). Początek przygody oznacza posiadanie zaledwie garstki podstawowych kart – z czasem i przebiegiem podejścia talię się rozbudowuje. To roguelike, więc niektóre elementy pozostają zmienione po śmierci gracza. Gwint: Mag Renegat oferuje opcję ulepszania kart oraz poszerzania ich puli – to ten element będzie decydujący przy każdym kolejnym podejściu.

Gwent: Rogue Mage

Producent mówi w tym przypadku o około 30 godzinach rozgrywki, by ukończyć cały tytuł. Tyle ma wystarczyć, by także zebrać osiągnięcia, których ma być stosunkowo dużo. Warto również zwrócić uwagę na to, że w grze będą dostępne modyfikatory poziomu trudności. Gwent: Rogue Mage jest nowym roguelikiem z systemem budowania decku i proceduralnie generowanymi mapami. To duża rozbudowa podstawowego tytułu. Ogromnym plusem jest bardzo niska cena za sporą zawartość. W grze mają również znaleźć się pewne wybory moralne oraz dialogi.

Czy warto sprawdzić nowy, samodzielny dodatek do Gwinta?

Gwint: Mag Renegat to produkcja, która będzie dostępna na PC oraz urządzenia mobilne (Android, iOS). Niska cena oraz ogromna zawartość – także proceduralnie generowana, zdecydowanie przyciągną nowych i powracających graczy. Ta nowość od CD Project RED zasłużyła na sprawdzenie. To mimo wszystko pewien element historii oraz lore świata Wiedźmina.

Wymagania nie będą duże – grać można nawet przy pomocy urządzenia mobilnego tak jak przy podstawowym Gwincie. Warto zwrócić uwagę na to, że produkcja pojawi się już 8 lipca. To nowość na rynku, kiedy niekoniecznie wychodzą inne gry. Uzupełnienie rynku samodzielnym dodatkiem było tutaj świetnym ruchem ze strony CD Projekt RED.

Co prezentuje fabuła w Gwent: Rogue Mage?

Jest to samodzielne rozszerzenie Gwinta, które mimo wszystko nie wnosi tak dużo do fabuły znanej z gier, serialu czy książek Sapkowskiego. Wydarzenia rozgrywają się tutaj setki lat przed narodzinami Geralta. Gracz kieruje poczynaniami maga Alzura, który próbuje stworzyć pierwszego wiedźmina w historii.

Mimo wszystko fabuła w Gwint: Mag Renegat jest umowna. Nie ma zbyt dużego znaczenia. Służy ona tylko, jako narracja podczas rozgrywki. Rozszerzenie w założeniu jest po prostu single-playerową wariacją dla gry w Gwinta. Nadanie charakteru roguelike to świetny krok, ponieważ produkcja charakteryzuje się możliwością ciągłego, ponownego rozgrywania kolejnych podejść. Gracz uczestniczy w pojedynkach Gwinta, wyborach moralnych czy znajdywaniu Miejsc Mocy.

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *