Okazuje się, że przesunięcie premiery Cyberpunka 2077 po raz trzeci będzie miało wpływ nie tylko na ten tytuł, ale także na co najmniej jeden inny. 11 grudnia 2020 roku miało zadebiutować nowe rozszerzenie do Path of Exile, ale zostało przesunięte na styczeń, aby gracze nie musieli wybierać pomiędzy tą grą a Cyberpunkiem, który ma po zmianie terminu premiery wyjść 10 grudnia.

Jeszcze w zeszłym tygodniu data premiery rozszerzenia była pewna

Nie dalej jak w zeszłym tygodniu twórcy Path of Exile potwierdzili, że prace idą w odpowiednim tempie i z pewnością wcześniejsza data premiery, czyli 11 grudnia 2020, nie będzie musiała zostać przesunięta.

Teraz jednak doszło do zmiany daty premiery rozszerzenia 3.13, jednak nie dlatego, że nie będzie gotowe na czas, ale po to, aby nie konkurowało z Cyberpunkiem 2077. Nowa data premiery rozszerzenia 3.13 to styczeń 2021 roku.

Nie chcemy, żeby nasi gracze musieli wybierać między tymi dwoma grami, więc zdecydowaliśmy usunąć się z drogi i opóźnić wydanie Path of Exile 3.13 do października. – Chris Wilson, prezes Grinding Gear Games

Nie wszyscy są z tej decyzji zadowoleni

Część graczy wyraziła niezadowolenie z tej decyzji twórców Path of Exile, wskazując na przykład, że i tak nie planowali grać w Cyberpunka 2077 bądź, że znaleźliby czas na obie gry. Dla hardkorowych fanów może być szczególnie frustrujące, że nie będą mogli zagrać od razu w rozszerzenie mimo, że będzie już gotować, a data premiery została opóźniona sztucznie, a nie z powodu braku czasu na dokończenie dodatku. Zamiast tego twórcy będą… pracować już nad kolejnym dodatkiem.

Wciąż spodziewamy się skończyć 3.13 na początku/do połowy grudnia. Zakres tego rozszerzenia się nie zmieni. Podczas miesiąca opóźnienia przed jej premierą, zaczniemy pracę nad rozszerzeniem 3.14. – Chris Wilson, prezes Grinding Gear Games

W ramach nagrody pocieszenia twórcy planują w okresie świąteczno-noworocznym uruchomić przynajmniej jeden tygodniowy event, aby gracze mieli co wtedy robić.

Jesteście zadowoleni z tej decyzji Grinding Gear Games? Uważacie, że premiera rozszerzenia została słusznie opóźniona? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *