Co musi mieć gra, żeby podbić Steama? Ogromny budżet? Rozbujaną kampanię marketingową, hype’ującą tytuł na długie miesiące przed premierą? Okazuje się, że czasem wystarczy oryginalny pomysł. “The Murder of Sonic the Hedgegog”, czyli “Morderstwo Sonica”, bez wątpienia to kryterium spełnia.

“Morderstwo Sonica” to nie typowy żart prima-aprilisowy

“The Murder of Sonic the Hedgehog” to nie fanowski projekt ani żart, a oficjalna gra wypuszczona przez SEGĘ (chociaż faktycznie stworzono ją z myślą o Prima Aprilis).

Tytuł pojawił się na Steamie 31 marca 2023 i szybko zaczął zyskiwać ogromną popularność. Nie bez znaczenia jest tu zapewne fakt, że można pobrać go całkowicie za darmo. Jest dostępny na Windowsa i macOS-a.

To krótka, ale pełnoprawna gra typu visual novel/point and click, w której, jak sama nazwa wskazuje, zadaniem gracza jest rozwiązanie zagadki tajemniczej śmierci znanego jeżozwierza.

Social Media Managerka Sonica pochwaliła się na Twitterze informacją, że w niespełna tydzień od premiery przekroczono już granicę okrągłego 1 000 000 pobrań. Wcześniej, przy okazji premiery tytułu przekazała też, że projekt zaczął powstawać już nieco ponad rok temu, więc nie był to szybki prima-aprilisowy żart sklejony w kilka dni.

Gra zbiera świetne recenzje

Na moment tworzenia tego materiału “The Murder of Sonic the Hedgehog” ma ponad 11 tysięcy recenzji na Steamie – i są one “przytłaczająco pozytywne”. Gracze chwalą w nich m.in. poczucie humoru twórców, a także fakt, że jak na grę darmową “Morderstwo Sonica” jest bardzo dopracowane.

Z kolei na Metacriticu gra otrzymała ocenę na poziomie 89/100 od krytyków i 9.6/10 od fanów.

Dajcie znać, czy Wy już graliście w nową grę SEGI i jakie zrobiła na Was wrażenie! A jeśli jeszcze nie mieliście takiej okazji, możecie pobrać “Murder of Sonic the Hedgehog” za darmo tutaj.

WARTO PRZECZYTAĆ:

playstation studios Gry PlayStation Studios na Steam – jak się sprzedają? Lider jest zaskakujący!
Insomniac Games ma poważne problemy ze względu na atak hakerski, jakiego doświadczyło. Hakerzy wypuścili do sieci mnóstwo dokumentów, a wśród nich znalazły się dane dotyczące
steam awards 2023 Steam Awards 2023: poznaliśmy wszystkie nominacje!
Tradycyjnie jak co roku gracze, mający aktywne konta na Steamie, mogą wziąć udział w plebiscycie, w ramach którego oddadzą głos na gry, które zasługują na
diablo 4-za darmo Diablo 4 z darmowym tygodniem na Steamie. Po prostu trzeba zagrać!
Od premiery Diablo 4 minęło już nieco czasu, a całkiem niedawno gra otrzymała nową aktualizację, wprowadzającą istotne zmiany w punktach mistrzostw i Sezonie Krwi. Wszystko
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *