Polski rynek został w końcu zauważony przez Google, czego rezultatem jest uruchomienie w naszym kraju sklepu online Google Store, w którym Polacy mogą kupić wyczekiwane smartfony Google Pixel 8, Pixel 8 Pro i Pixel a8. Czy warto? Sprawdź!

Specyfikacja nowych smartfonów Google Pixel

O premierze nowych smartfonów Google Pixel 8 informowaliśmy już kilka miesięcy temu, ale Polacy dopiero teraz mogą je nabyć. Warto podkreślić, że to niejedyne nowości dostępne w oficjalnym sklepie Google Store. Zainteresowani mogą zdecydować się także na zakup słuchawek Pixel Buds czy oficjalnych etui na telefony.

Zajrzyjmy w specyfikację nowych smartfonów Google Pixel – 8, 8 Pro i 8a. Otóż są to telefony, które napędza Google Tensor G3, który zapewnia sensowną wydajność i jest właściwie przystosowany pod sztuczną inteligencję. Jeśli chodzi o wyświetlacz, to są to dość małe, ale jednocześnie kompaktowe sprzęty: Google Pixel 8 ma wyświetlacz 6.2 cala, Pixel Pro – 6.7 cala, z kolei Pixel 8a – 6.1 cala. Przy okazji przypominamy, że Google ma dostarczać części do tych smartfonów aż do 2030 roku!

Nowe smartfony Google Pixel mają wiele przydatnych funkcji

Przejdźmy jednak do najważniejszego: czy Google Pixel 8 jest warty zakupu? Można się spotkać z opiniami, że jest to jeden z najciekawszych smartfonów na rynku w 2024. W przypadku rodziny telefonów Pixel zadbano m.in. o wydłużenie żywotności baterii, czy chociażby o estetyczny, nowoczesny design smartfonów.

Duże zmiany zaszły również w aparacie. Nowością jest m.in. Magiczny Edytor, czyli narzędzie, które pozwala edytować zdjęcia. Zostało ono oparte na sztucznej inteligencji i umożliwia m.in. zmianę miejsca położenia i rozmiaru obiektów.

Ciekawą opcją jest także Najlepsze Ujęcia, dzięki której użytkownicy mogą zamieniać twarze z różnych zdjęć grupowych, co z kolei usunie konieczność kilkukrotnego powtarzania tego samego ujęcia. Interesującą nowością jest również Magiczna gumka do dźwięków, która poprzez usunięcie rozpraszających dźwięków (np. odgłosy tłumu) ulepszy filmy.

Oczywiście w smartfonach Google Pixel znajdziemy również liczne funkcje, które znamy już z innych urządzeń. Jedną z takich jest, chociażby Circle to Search, czyli funkcja, która umożliwia zakreślenie obiektu lub tekstu widocznego na ekranie w celu ekspresowego znalezienie informacji na jego temat w Internecie. Jak natomiast kształtują się ceny smartfonów Google Pixel w Polsce? Czytaj dalej.

Ceny smartfonów Google Pixel zaskakują, ale… czy pozytywnie?

Rozważając zakup nowego smartfona, bierzemy pod uwagę przede wszystkim cenę. Ten czynnik decyzyjny jest dla nas niezmiernie ważny, zatem pewnie jesteście ciekawi, jak on się prezentuje w przypadku telefonów Google Pixel. Można się spotkać z opiniami, że stosunek jakości do ceny jest naprawdę atrakcyjny, ale przejdźmy do konkretów. Oto ceny smartfonów Google Pixel w Polsce:

  • Cena Google Pixel 8 to 3599 zł (128 GB) lub 3899 zł (256 GB).
  • Za Google Piksel 8 Pro trzeba zapłacić 4999 zł (128 GB), 5299 zł (256 GB) lub 5899 zł (512 GB).
  • Google Pixel 8a to wydatek w wysokości 2449 zł (128 GB) lub 2749 zł (256 GB).

Powyższe smartfony, za wyjątkiem modelu Pixel 8a, są już dostępne w sprzedaży. Z kolei jeśli chodzi o wspomniany model budżetowy, to ten aktualnie jest w przedsprzedaży. 

Co myślicie o tych nowościach w Polsce? Czekaliście na pojawienie się rodziny smartfonów Pixel w naszym kraju? Dajcie znać, co myślicie na ten temat!

Źródło obrazka wyróżniającego: Google Store

WARTO PRZECZYTAĆ:

Googerteller Googerteller zapika za każdym razem, kiedy Twój PC przesyła dane do Google
Pewien deweloper postanowił stworzyć na pozór bardzo prostą aplikację – narzędzie, które wyda dźwięk za każdym razem, kiedy wykryje, że komputer łączy się z serwerami
google meet Google Meet z zestawem nowych funkcji. Przydatne?
Korzystacie z Google Meet? To jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Właśnie otrzymał zestaw nowych funkcji. Sprawdźcie, co nowego! Nowy interfejs i możliwość użycia kilku
chromebooki plus Chromebook Plus — lepsze, tanie laptopy od Google z darmowym Photoshopem
Chromebooki, czyli laptopy i urządzenia 2 w 1 z systemem operacyjnym Chrome OS mają być z założenia: tanie, bezpieczne i szybkie. Niestety to ostatnie nie
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *