Amerykański stan Illinois ma problem z coraz częstszymi kradzieżami samochodów. Członek stanowej Izby Reprezentantów zaproponował nowe prawo, które ma go rozwiązać… a mianowicie zakaz sprzedaży GTA i innych “brutalnych” gier, w których można kraść pojazdy.

Polityk chce całkowitego zakazu sprzedaży GTA i innych grier z elementami carjackingu

Nowe prawo, a właściwie zmianę w istniejącej ustawie, zaproponował Demokrata Marcus Evans Jr. Jego celem jest zmiana ustawy stanowej z 2012 roku, która wprowadzała zakaz sprzedaży niektórych “brutalnych” gier osobom nieletnim.

Jeśli zmiana zaproponowana przez tego polityka weszłaby w życie, GTA i inne gry, które przedstawiają „krzywdę psychiczną”, w tym „kradzież pojazdu silnikowego przy obecności kierowcy lub pasażera”, zostałyby całkowicie wycofane ze sprzedaży w stanie Illinois.

Ustawa zakazywałaby sprzedaży niektórych z tych gier, które promują działania, na które cierpimy w naszych społecznościach – Marcus Evans Jr.

Zdaniem Early’ego Walkera, założyciela organizacji przeciwdziałającej przemocy, który walczy z kradzieżą pojazdów w stanie Illinois, przypadki carjackingu (kradzieży samochodu, w którym w danej chwili znajduje się pasażer lub kierowca) w prawdziwym świecie przypominają działania, które można wykonywać w GTA i innych grach tego typu.

Czuję, że ta gra stała się ogromnym problemem w tym spektrum. Kiedy porównasz te dwa [grę i prawdziwe życie – dop. red.], zauważysz poważne podobieństwa w odniesieniu do tych kradzieży pojazdów. – Early Walker, założyciel organizacji I’m Telling Don’t Shoot

Polityk chce także zmienić definicję “brutalnej gry komputerowej”

Zaproponowane przez Evansa Jr. zmiany w prawie dotyczyć mają nie tylko carjackingu, ale też ogółem “brutalnych” gier komputerowych. Jeden z innych zapisów przygotowanych przez polityka zmienia także definicję tego typu gier.

Według propozycji polityka, “brutalna gra komputerowa” ma być definiowana jako taka, w której gracz możne kontrolować postać, która jest “zachęcana do popełniania przemocy między człowiekiem a człowiekiem, w której gracz zabija lub w inny sposób powoduje poważne fizyczne lub psychiczne obrażenia innego człowieka lub zwierzęcia”.

Co sądzicie o tej całej sprawie? Uważacie, że zbanowanie GTA i innych gier tego typu, jeśli rzeczywiście do tego dojdzie, może realnie wpłynąć na częstotliwość kradzieży pojazdów w Illinois? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *