Among Us 2 zostało zapowiedziane zaledwie miesiąc temu i już gra została anulowana. Niewykluczone, że kiedyś jej temat powróci, ale póki co studio ma inne priorytety – przede wszystkim naprawienie pierwszej części.

Among Us eksplodowało w popularności

Among Us w ostatnim czasie zyskało ogromną popularność. To stosunkowo prosta gra, która czerpie inspirację z gier imprezowych typu Mafia. Wśród graczy znajduje się jeden zabójca, który po kolei eliminuje uczestników, a reszta musi wykonywać różne zadania i poprawnie zgadnąć, kto jest mordercą.

W momencie pisania tego artykułu jednocześnie grało 325,317, a w szczytowym momencie w tym samym czasie Among Us miało 388,385 użytkowników. Nie jest to gra najmłodsza, ale dotychczas była raczej niszowa. Tylko w ciągu ostatniego miesiąca jej średnia ilość aktywnych graczy podskoczyła o +473.06%.

Anulowanie sequela spowodowane obawami o rozdrobnienie bazy użytkowników

Twórcy chcieli stworzyć część 2, ponieważ silnik Among Us 1 jest przestarzały i trudny do usprawnienia. Jednak, biorąc pod uwagę popularność pierwszej części, postanowili ostatecznie zaimplementować w niej całą zawartość, jaką planowali dla kontynuacji.

Dzięki temu unikną podziału użytkowników między poszczególnymi częściami, a skupią całą uwagę na tej, która już zdobyła dużą bazę użytkowników. Póki co w planach jest wprowadzenie wsparcia dla osób z daltonizmem, a także wprowadzenie systemu przyjaciół. Problemem dla twórców są także serwery, które nie były przygotowane na tak dużą ilość graczy i nie dają sobie miejscami rady.

Zdecydowaliśmy się anulować Among Us 2 i zamiast tego skupić całą naszą uwagę na poprawianiu Among Us 1. Cała zawartość, którą planowaliśmy dla Among Us 2, zamiast tego przejdzie do Among Us 1. To jest prawdopodobnie trudniejszy wybór, ponieważ oznacza on wejście głęboko w kod gry i przerabianie kilku jego części. – Innersloth

Uważacie, że studio Innersloth podjęło dobrą decyzję? Jesteście fanami Among Us? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

Administrator

2Komentarze

  • Niewiem, 24 września 2020 @ 13:23 Odpowiedz

    Dla mnie to dobry ruch. Dopiero co kupiłem grę a już była nowa wersja. Nie ten moment. 🙁

  • ..., 4 października 2020 @ 14:50 Odpowiedz

    Bardzo dobry ruch ze strony twórców. Po co robić nową grę skoro można dopracować starą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *