Aby wydobyć pełen potencjał z karty graficznej i innych podzespołów komputera, warto postawić na monitor, który będzie w stanie wyświetlać obraz w wysokiej jakości. Jakie rozwiązania dla graczy można znaleźć w ofercie Samsunga?

Odyssey G7 – stworzony z myślą o gamingu

Szukając monitora do gier, warto zwrócić uwagę na dostępny w ofercie Samsunga model Odyssey G7. Produkt można kupić w dwóch wersjach – z ekranem o przekątnej 27 cali i 32 cali. W obydwóch przypadkach zastosowano tutaj matrycę QLED, która oferuje niezwykle krótki czas reakcji – na poziomie zaledwie 1 milisekundy. Częstotliwość odświeżania 240 Hz w parze z tym parametrem pozwala zapewnić płynność w grach. Rozdzielczość wynosi 2 560 × 1 440, poziom jasności to 350 cd/m2, a wartość statycznego współczynnika kontrastu to 2 500:1. Taka konfiguracja sprawia, że wszystkie detale są odwzorowane z pełną wiernością, a kolory są realistyczne i wyraziste.

 

Odyssey G7 to monitor z zakrzywionym ekranem o promieniu 1000R. Dzięki takiej konstrukcji oczy użytkownika mniej się  męczą w trakcie korzystania z urządzenia – pole widzenia jest dostosowane do naturalnych warunków ludzkiego wzroku. Dodatkowo Samsung zastosował w modelu Odyssey G7 technologie takie jak G-Sync i FreeSync Premium Pro. W efekcie posiadacze zarówno kart Nvidia, jak i rozwiązań od AMD mogą cieszyć się praktycznie brakiem opóźnień oraz problemów takich jak rwanie czy zacinanie obrazu.

Monitor QLED UHD od Samsunga dla graczy i nie tylko

Propozycje takie jak monitor QLEDUHD o przekątnej 28 cali, zapewniają wyraźny obraz i piękne kolory. Rozdzielczość 4K gwarantuje aż 4-krotnie więcej detali niż Full HD. Ponadto zastosowano tutaj technologię kropek kwantowych, a liczba możliwych do przedstawienia kolorów wynosi aż 1 miliard – dzięki temu wszystkie barwy są odwzorowane z niezwykłą wiernością. Producent wyposażył to urządzenie również w rozwiązania takie jak Picture-by-Picture oraz Picture-in-Picture, które umożliwiają jednoczesne wyświetlanie obrazu z dwóch urządzeń. Technologie Flicker Free oraz Eye Saver Mode pozwalają zmniejszyć zmęczenie wzroku nawet przy wielogodzinnym korzystaniu z urządzenia. Konfiguracja monitora QLED sprzyja zarówno oglądaniu filmów i seriali, jak i pracy z grafiką – ekran sprawdzi się również w grach.

Monitor QLED czy gamingowy Odyssey G7 – co wybrać?

Choć obydwa opisane modele mogą pochwalić się świetnymi kolorami i wysoką jakością obrazu, ostateczny wybór zależy przede wszystkim od docelowego zastosowania monitora. Ze względu na większą częstotliwość odświeżania oraz zakrzywioną matrycę model z serii Odyssey będzie zdecydowanie lepszą opcją dla graczy. Drugi produkt jest z kolei bardziej uniwersalny, a dodatkowo oferuje wyższą rozdzielczość. Wraz z technologiami PBP i PIP jest to zatem propozycja, która lepiej wspiera multitasking, czyli wykonywanie wielu zadań naraz. Monitor QLED od Samsunga może z powodzeniem służyć jako główny ekran do pracy, a do tego sprawdzi się jako sprzęt do oglądania filmów czy seriali.

Artykuł powstał we współpracy z Samsung

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *