Podczas wczorajszej konferencji (05.10.2023) z okazji Dnia Inwestora CD Projekt podzielił się ciekawymi informacjami dotyczącymi sprzedaży dodatku Widmo Wolności. Wiadomo, że sprzedaje się w szybkim tempie, ale koszty produkcji mogą szokować.

Wydano aż 370 milionów złotych

CD Projekt poinformował, że sprzedaż Widma Wolności, czyli sporego dodatku do Cyperpunka 2077 po zaledwie tygodniu od premiery przekroczyła nawet 3 miliony egzemplarzy. Natomiast sam Cyberpunk 2077 został sprzedany w liczbie ponad 25 milionów kopii, co oznacza, że łączna liczba sprzedanych gier studia CD PROJEKT RED, przekroczyła 100 milionów egzemplarzy.

cyberpunk 2077 widmo wolnosci sprzedaz
Źródło: CD Projekt RED

Jak powiedział prezes CD Projekt Adam Kiciński podczas spotkania:

Ostatnio pokonaliśmy kolejny kamień milowy pod względem sprzedaży. „Cyberpunk 2077” sprzedał się w liczbie 25 mln kopii. Dla porównania fenomenalny „Wiedźmin 3” osiągnął ten poziom po 4,5 roku.

Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że bezpośrednie nakłady na produkcję dodatku Widmo Wolności wyniosły około 275 milionów złotych, a globalna kampania marketingowa pochłonęła około 95 milionów złotych.

cyberpunk 2077 widmo wolnosci koszt
Źródło: CD Projekt RED

Wspomniane wyniki sprzedaży nie są złe, ale spółka wciąż jest daleko od wyjścia przynajmniej na “zero”. Zwrot poniesionych kosztów będzie realny dopiero przy 5 milionach sprzedanych egzemplarzy, a do tego raczej nie dojdzie w tym roku.

Kupili głównie właściciele komputerów PC

Warto wspomnieć, że zdecydowana większość, bo aż ¾ sprzedaży przypadło na komputery PC. Niewielu właścicieli konsol zdecydowało się na taki zakup – kupili oni mniej niż milion kopii dodatku. Sprzedaż niezbyt dobrze poszła również na platformie GOG. Spójrz na poniższy wykres:

cyberpunk 2077 widmo wolnosci podzial na platformy
Źródło: CD Projekt RED

Co dalej?

W trakcie spotkania z inwestorami CD Projekt postanowiło też co nieco zdradzić w temacie przyszłości marki. Nie jest już tajemnicą, że kolejna gra w świecie Cyberpunka 2077 to jedynie kwestia czasu. Prace koncepcyjne nad projektem Orion już trwają i jest on tworzony przez ekipę odpowiedzialną za Widmo Wolności. Jednocześnie w przygotowaniu jest również serial, choć na jego temat niewiele jeszcze wiadomo, ponieważ projekt jest na bardzo wczesnym stadium rozwoju.

Co myślicie na ten temat? Zdecydowaliście się na zakup dodatku Widmo Wolności? A może dopiero macie to w planach? Napiszcie!

Źródło obrazka wyróżniającego: CD Projekt RED

WARTO PRZECZYTAĆ:

wiedźmin księga kucharska Wiedźmin. Oficjalna księga kucharska trafiła już do sprzedaży
Ta informacja spodoba się szczególnie fanom Wiedźmina i tym, którzy uwielbiają spędzać czas w kuchni. Za nami oficjalna premiera książki kucharskiej z Wiedźmina. Sprawdź, co
cd projekt CD Projekt zaatakowany przez hakerów, firma nie planuje zapłacić okupu
CD Projekt poinformował na Twitterze, że (po raz drugi w ciągu ostatnich kilku lat) padł ofiarą hakerów. Oszuści pozostawili po sobie notatkę, w której grożą
cdpr Ktoś sprzedaje kody źródłowe gier CDPR za 10 tysięcy dolarów sztuka
Być może pamiętacie, że jakiś czas informowaliśmy Was o włamaniu do CDPR, które poskutkowało wykradzeniem kodów źródłowych wielu gier studia, różnego rodzaju raportów i dokumentów
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *