Napisz do nas

TechPolska.pl

Znajdziesz nas

Niedawno amerykański wydawca gier Valve w ramach niewielkiej aktualizacji wprowadził nową funkcję, umożliwiającą drużynie, która składa się z 5 graczy, zrezygnować z meczów po 30 minutach gry. Wiadomo, że mecze Dota 2 to ulubione wydarzenie sportowe milionów kibiców. W ostatnich latach miłośnicy tej gry odkryli dla siebie możliwość obstawiania meczów Dota 2 w serwisach bukmacherskich. Zakłady oraz ciekawe wskazówki dotyczące meczów tej gry można między innymi znaleźć na https://gg146.bet/pl/dota2

Na czym polega niedawna aktualizacja od Valve? Otóż dzięki nowej funkcji pełne zespoły składające się z 5 osób mogą teraz poddać mecz. Aby to zrobić, wystarczy wpisać „gg” na czacie. Poddanie meczu jest możliwe z 10-sekundowym odliczaniem i funkcją anulowania interfejsu danego użytkownika. Taką funkcję można również zobaczyć w grach profesjonalnych. Jak zapewniają w Valve, dla drużyny przegrywającej jest to oceniane jako strata. Jednak gracze mogą cofnąć swój upadek w dozwolonym 10-sekundowym odliczaniu. Na razie na taką opcję można liczyć dla kolejek rankingowych z 5 stosami.

Gracze już dawna prosili producentów wprowadzić funkcję, pozwalającą zespołowi na poddanie się. Jednak opinie kibiców były różnorodne. Niektórzy mieli przeciwny pomysł o przycisku przepadku. Wiele fanów uważało, że taka funkcja zaś rujnuje mechanikę gry do końca. Chociaż specjaliści twierdzą, że z drugiej strony funkcja poddania się na początku była niezbędna i istniała w profesjonalnych meczach z różnych powodów. Do tej pory funkcję poddania się można było znaleźć w takich gracz wirtualnych, jako League of Legends i SMITE. Jednak funkcja przepadku meczu nie była udostępniona graczom DOTA.

Jeśli chodzi o nowe dopracowania amerykańskiego dewelopera, to tutaj warto też byłoby dodać, że Valve też udoskonalił dobieranie graczy i wprowadził dwie nowe zmiany:

  1. Pełne drużyny uzyskali możliwość rywalizacji z dowolną drużyną przeciwną. Teraz zespoły nie muszą już konkurować z pełną drużyną składającą się z 5 osób w rankingu.
  2. Dzięki ulepszonemu dostosowaniu strojenia matchmakingu gracze mogą jeszcze szybciej znaleźć grę jako pełną drużynę.

Valve Corporation też niedawno poinformowała o nowych zmianach dotyczących gry Dota2. Na przykład w Valve zdecydowali się o umożliwieniu graczom gry z 2,3, 4 lub XNUMX graczami. Producent gier wirtualnych również zamierza wprowadzić wiele niezrównoważonych gier. Taka decyzja jest niezbędna dlatego, aby gracze mogli szybciej i łatwiej znaleźć mecze.

Jeszcze nie wiadomo, jak szybko Valve planuje wdrożyć powyżej wspomniane zmiany w grę. Jednak korporacja opublikowała informację na swojej stronie oficjalnej, że te zmiany będą na początku monitorowane przez programistów. Dlatego nowe funkcje mogą zostać zmodyfikowane lub usunięte na podstawie zebranych opinii graczy.

Władze Valve jednak mówią o tym, że takie zmiany można nazwać eksperymentalnymi. Nie można stwierdzić z pewnością, że ta funkcja zostanie w grze na stałe. Wszystko zależy od tego, czy nowe możliwości dla graczy będą się sprawdzały w praktyce. Przypominamy, że dla fanów DOTA 2 funkcja przepadku meczu jest dostępna od 7 lipca 2022 roku. Dlatego pasjonaci tej gry mogą już teraz sprawdzić nową funkcję i dołączyć się do grona graczy, którzy będą brali udział w testowaniu nowych możliwości i funkcji udostępnionych przez amerykańskiego dewelopera i producenta gier wirtualnych Valve Corporation.

Share:

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *