Samsung regularnie dba o to, aby jego produkty były coraz lepsze, miały więcej przydatnych funkcji. Niedawno ogłosił, że w zegarkach z serii Galaxy Watch5 i Galaxy Watch6 pojawi się nowa funkcja, jednakże, póki co będą mogli korzystać z niej mieszkańcy tylko jednego kraju.

Zegarki z funkcją wykrywania bezdechu sennego

Użytkownicy Galaxy Watch już niedługo będą mogli korzystać z kolejnej nowości. Mianowicie chodzi tutaj o funkcję wykrywania bezdechu sennego. Możliwe to będzie za pośrednictwem aplikacji Samsung Healh Monitor. Jak na razie jednak tej funkcji będą mogli używać jedynie mieszkańcy Korei Południowej. Na ten moment nie ma informacji od Samsunga, czy taka aktualizacja zegarków pojawi się również w innych krajach.

Bezdech senny jest poważną chorobą, która może prowadzić do licznych problemów zdrowotnych, takich jak np. udar. Do jej objawów zaliczamy m.in. niespokojny przerywany sen, głośne i nieregularne chrapanie przerywane nagłą ciszą czy nagłe wybudzenia ze snu wraz z uczuciem braku powietrza, czy przyspieszonym tętnem. Niestety wiele osób cierpiących na tę chorobę, nie jest jej świadomych, dlatego funkcja wprowadzana przez Samsunga może być naprawdę pomocna w zidentyfikowaniu objawów.

Doskonale monitorują stan zdrowia

Smartwatche Samsunga z serii Galaxy Watch5 i Galaxy Watch6 uznawane są za najlepsze urządzenia, jeśli chodzi o monitorowanie stanu zdrowia. Samsung dba o to, aby użytkownicy mogli korzystać z rozbudowanej gamy nowoczesnych technologii. I tak też oto, w zależności od tego, w jakim kraju mieszkasz, Galaxy Watch umożliwiają m.in. rejestrowanie EKG, mierzenie ciśnienia krwi, czy analizę składu ciała. Brzmi świetnie, prawda?

Podkreślamy jednak, że nowość wprowadzana przez Samsunga nie może zastąpić wizyty u lekarza. To tylko wskazówka, by w razie potrzeby jak najszybciej odwiedzić specjalistę w celu dalszej diagnostyki. Co o tym myślicie? Korzystalibyście z tej funkcji, jeśli aktualizacja zostałaby wprowadzona w Polsce? Dajcie znać!

Źródło obrazka wyróżniającego: Samsung

WARTO PRZECZYTAĆ:

pierścień Samsung Pierścień z funkcjami smart, czyli Samsung Ring. Znamy szczegóły
Ostatnimi czasy możemy zaobserwować, że na rynku pojawia się coraz więcej gadżetów przeznaczonych do noszenia. Chętnie kupujemy wszelkiego rodzaju inteligentne opaski czy smartwatche. Już od
prezenty technologiczne Obdaruj drugą połówkę na walentynki – poznaj najlepsze prezenty dla graczy i nie tylko!
Nadchodzi święto zakochanych. Już dosłownie za kilka dni walentynki, a Ty wciąż nie masz upominku dla swojej drugiej połówki? Jeśli jej hobby to gry lub
Najlepsze smartwatche 2020 Najlepsze smartwatche 2020 – co wybrać?
Robiliśmy już dla Was ranking najlepszych słuchawek bezprzewodowych, a także foteli dla graczy. Dzisiaj przyszedł czas na porównanie smartwatchy, czyli rosnącego w coraz większą popularność
Udostępnij

Doświadczona copywriterka tworząca teksty o różnej tematyce. Na bieżąco obserwuję nowości w świecie technologii i dzielę się nimi z innymi ludźmi. Po godzinach miłośniczka Netflixa, podróży, pieczenia ciast i herbaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *