Google proponował gigantyczne pieniądze za aplikację Snapchat! Twórca znanej apki do wymiany zdjęć Evan Spiegel pozostał jednak nieugięty i odrzucił propozycję giganta z Mountain View.

Pierwszy raz Google chciało przejąć Snapchata w maju 2016 roku, transakcja została jednak odrzucona i nie doszła do skutku. Wtedy, powstała w 2011 roku aplikacja była wyceniana na 20 miliardów dolarów. Drugie podejście kalifornijski gigant próbował zrobić w marcu tego roku, przed oficjalnym wejściem Snapchata na nowojorską giełdę. Według nieoficjalnych informacji Google miało zaproponować  Snap Inc. 30 miliardów dolarów!

Zaskakujący jest fakt odrzucenia tak korzystnej propozycji. Startowa wartość rynkowa Snap Inc. przy wchodzeniu na rynek wynosiła 24 miliardy dolarów, aktualnie wynosi 14 miliardów dolarów i nie zanosi się na to, aby ta sytuacja miało ulec poprawie. Potencjalny wykup aplikacji mógłby zażegnać aktualne problemy finansowe firmy.

Niestety, od ponad roku Snapchat nie wprowadza do swojego produktu już nic nowego, rozwój aplikacji nie polega na zapychaniu jej kolejnymi filtrami, efektami czy zbędnymi dodatkami, których celem jest dodatkowe dostarczanie reklam. Jeszcze niedawno był niezaprzeczalnym liderem na rynku w kategorii wysyłania szybkich zdjęć znikających po kilku sekundach. Dzisiaj tym mianem może szczycić się Instagram Stories, który posiada o 84 miliony aktywnych użytkowników więcej. Jakie kroki ma zamiar podejmować Snap? Czy wygra walkę o klienta na dużym rynku mobilnym?

Udostępnij

administrator

2 Comments

  • Mikołaj, 25 grudnia 2017 @ 20:00 Reply

    Autor: Admin xDD

  • Mikołaj, 20 kwietnia 2020 @ 12:40 Reply

    Autor: Admin xDD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *