Dobre prezentowanie się podczas wideorozmów, np. spotkań z klientami czy rozmów o pracę, to podstawa. Google Meet chce pomóc swoim użytkownikom biznesowym w tym zadaniu, pozwalając im „lekko poprawić swój wygląd”.

Meet udostępnia „subtelny” i „wygładzający” retusz

Google twierdzi, że użytkownicy często prosili o taką funkcję. Jeśli to prawda, to właśnie się doczekali. Najpierw jednak tylko na urządzeniach mobilnych — na PC-tach pojawi się ona do końca 2023 roku. Firma przedstawiła szczegóły w nowym wpisie na blogu dotyczącym aktualizacji usług Google Workspace:

Przedstawiamy retusz portretu w Meet – nową funkcję na urządzenia mobilne, która umożliwia lekkie poprawienie wyglądu w green roomie przed dołączeniem do spotkania lub w jego trakcie.

Niezależnie od tego, czy właśnie wróciłeś z siłowni, wracasz do zdrowia po przeziębieniu, czy też cierpisz na zmęczenie spowodowane zmianą strefy czasowej, dostępny jest retusz portretowy, który pomoże Ci poczuć się najlepiej — Google

Użytkownicy mogą wybierać między dwoma trybami. Pierwszy z nich, „subtelny”, m.in. delikatnie wygładzi skórę i rozjaśni przestrzeń pod oczami oraz zęby. Drugi, czyli „wygładzanie”, ma zapewnić to samo, tylko w bardziej intensywnym wydaniu. Google jednak kwalifikuje obie opcje jako wspomnianą „lekką poprawę wyglądu”, a więc zapewne nawet mocniejszy retusz nie będzie powodował totalnej przemiany.

google meet retusz
Źródło: Google

Retusz tylko dla użytkowników premium

Z nowej funkcji mogą skorzystać tylko subskrybenci różnorakich planów oferowanych przez Google, m.in. Google One, Business Standard i Business Plus. Użytkownicy darmowych, zwykłych kont nie zobaczą jej w ustawieniach.

Warto też wspomnieć, że uprawnieni użytkownicy będą musieli zajrzeć właśnie do ustawień, aby włączyć nową funkcję. Nie będzie ona aktywowana „z urzędu”. Dajcie znać, co o tym wszystkim sądzicie i czy będziecie używać nowej funkcji, jeśli dostaniecie do niej dostęp!

WARTO PRZECZYTAĆ:

xAl stworzy superkomputer xAI Elona Muska zebrało 6 miliardów dolarów!
xAI wystartowało w lipcu 2023. Teraz, niecały rok później, firma zaczyna się rozkręcać. Właśnie udało jej się zamknąć rundę finansowania z imponującym wynikiem — zebrano
Odee – nowy standard stron internetowych dla firm z Gdańska
Strony internetowe dla firm z Gdańska od Odee tworzone są z dbałością o każdy detal, aby tworzyć witryny, które nie tylko spełniają, ale przewyższają oczekiwania
fornite fallout Fallout wkracza do Fortnite! Będzie też… Magneto
Fortnite powraca z nowym sezonem pełnym akcji i adrenaliny. Sezon 3 Rozdziału 5, nazwany „Kasacja”, przenosi graczy do postapokaliptycznego Pustkowia, gdzie czekają na nich nowe
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *