Fani wąsatego hydraulika mogli mieć podejrzenia w tym zakresie już od jakiegoś czasu, a teraz Nintendo rozwiało wszelkie wątpliwości. Charles Martinet, czyli aktor głosowy, który od kilkudziesięciu lat wcielał się w postać Mario, nie będzie już nagrywał nowych kwestii. Pozostanie związany z firmą, ale w innej roli.

Koniec z oryginalnym głosem Mario

Charles Martinet pierwszy raz podłożył głos pod Mario w Mario Teaches Typing z 1994 roku. Rok później wystąpił w Mario’s Game Gallery, natomiast swój debiut we „flagowej” grze z serii zaliczył w 1996 roku, w Super Mario 64.

Od tego czasu pojawił się w niezliczonej ilości gier Nintendo, wcielając się nie tylko w Mario, ale też m.in. Luigiego, Wario i Waluigiego. Współpracował także z innymi firmami, chociaż niezbyt często. Mogliśmy usłyszeć go chociażby w Skyrimie czy Ratchet & Clank Future: A Crack in Time.

Obecnie 67-letni Martinet teraz jednak przechodzi na emeryturę, w każdym razie w zakresie podkładania głosu pod Mario i spółkę. Nintendo ogłosiło to na X (Twitterze).

Charles wkracza teraz w zupełnie nową rolę ambasadora Mario. Wraz z tym przejściem wycofuje się z nagrywania głosów postaci w naszych grach, ale nadal będzie podróżować po świecie, dzieląc się radością Mario i wchodząc w interakcje z wami wszystkimi – Nintendo

Przy okazji firma obiecała, że za jakiś czas podzieli się specjalnym nagraniem od samego Martineta, a także znanego producenta gier i twórcy serii Mario Shigeru Miyamoto.

Nie usłyszymy Martineta już w Super Mario Bros. Wonder

Ogłoszenie zdaje się dotyczyć nie tylko zupełnie nowych tytułów, ale także tych już zapowiedzianych i oczekujących na premierę. W tym gry Super Mario Bros. Wonder, której premiera została zaplanowana na 20 października 2023 roku.

W materiałach promocyjnych tej produkcji mogliśmy usłyszeć nieco inny głos Mario, niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, i Nintendo potwierdziło, że nie jest to głos Charlesa Martineta. Jednak nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpił.

Niedawna głośna produkcja, jednak nie gamingowa, a filmowa, czyli animowane The Super Mario Bros Movie z kwietnia (w Polsce maja) 2023 roku, w głównej roli także obsadziła kogoś innego. A konkretnie aktora Chrisa Pratta, znanego m.in. z marvelowych Strażników Galaktyki. Charles Martinet co prawda też brał udział w tworzeniu tego dzieła, ale wcielił się jedynie w dwie postacie poboczne.

Dajcie znać, co Wy o tym wszystkim sądzicie i czy będziecie tęsknić za oryginalnym głosem Mario!

WARTO PRZECZYTAĆ:

jak podłączyć nintendo switch do laptopa Jak podłączyć Nintendo Switcha do laptopa?
Wiedziałeś, że istnieje możliwość podłączenia konsoli Nintendo Switch do laptopa? Jeśli zastanawiasz się, jak to zrobić, nie martw się! W naszym poradniku omówimy wszystkie kroki,
jak podłączyć nintendo switch do telewizora Jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora? Wszystko, co musisz wiedzieć!
Pytanie o to, jak podłączyć Nintendo Switch do telewizora może wydawać się dziwne. Spokojnie, tutaj nie spotkasz się z taką oceną. W TechPolska.pl potrafimy spojrzeć
pokrowiec na nintendo switch Dlaczego warto kupić pokrowiec na Nintendo Switch?
W dzisiejszym świecie mobilnych gier Nintendo Switch stało się nie tylko symbolem rozrywki, ale również przedmiotem osobistego stylu. W tym artykule przyjrzymy się bliżej pokrowcom
Udostępnij

Administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *