Fani wąsatego hydraulika mogli mieć podejrzenia w tym zakresie już od jakiegoś czasu, a teraz Nintendo rozwiało wszelkie wątpliwości. Charles Martinet, czyli aktor głosowy, który od kilkudziesięciu lat wcielał się w postać Mario, nie będzie już nagrywał nowych kwestii. Pozostanie związany z firmą, ale w innej roli.

Koniec z oryginalnym głosem Mario

Charles Martinet pierwszy raz podłożył głos pod Mario w Mario Teaches Typing z 1994 roku. Rok później wystąpił w Mario’s Game Gallery, natomiast swój debiut we „flagowej” grze z serii zaliczył w 1996 roku, w Super Mario 64.

Od tego czasu pojawił się w niezliczonej ilości gier Nintendo, wcielając się nie tylko w Mario, ale też m.in. Luigiego, Wario i Waluigiego. Współpracował także z innymi firmami, chociaż niezbyt często. Mogliśmy usłyszeć go chociażby w Skyrimie czy Ratchet & Clank Future: A Crack in Time.

Obecnie 67-letni Martinet teraz jednak przechodzi na emeryturę, w każdym razie w zakresie podkładania głosu pod Mario i spółkę. Nintendo ogłosiło to na X (Twitterze).

Charles wkracza teraz w zupełnie nową rolę ambasadora Mario. Wraz z tym przejściem wycofuje się z nagrywania głosów postaci w naszych grach, ale nadal będzie podróżować po świecie, dzieląc się radością Mario i wchodząc w interakcje z wami wszystkimi – Nintendo

Przy okazji firma obiecała, że za jakiś czas podzieli się specjalnym nagraniem od samego Martineta, a także znanego producenta gier i twórcy serii Mario Shigeru Miyamoto.

Nie usłyszymy Martineta już w Super Mario Bros. Wonder

Ogłoszenie zdaje się dotyczyć nie tylko zupełnie nowych tytułów, ale także tych już zapowiedzianych i oczekujących na premierę. W tym gry Super Mario Bros. Wonder, której premiera została zaplanowana na 20 października 2023 roku.

W materiałach promocyjnych tej produkcji mogliśmy usłyszeć nieco inny głos Mario, niż ten, do którego jesteśmy przyzwyczajeni, i Nintendo potwierdziło, że nie jest to głos Charlesa Martineta. Jednak nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpił.

Niedawna głośna produkcja, jednak nie gamingowa, a filmowa, czyli animowane The Super Mario Bros Movie z kwietnia (w Polsce maja) 2023 roku, w głównej roli także obsadziła kogoś innego. A konkretnie aktora Chrisa Pratta, znanego m.in. z marvelowych Strażników Galaktyki. Charles Martinet co prawda też brał udział w tworzeniu tego dzieła, ale wcielił się jedynie w dwie postacie poboczne.

Dajcie znać, co Wy o tym wszystkim sądzicie i czy będziecie tęsknić za oryginalnym głosem Mario!

Udostępnij

administrator

Redaktor naczelna TechPolska od 2019 roku. W przerwach między nabijaniem kolejnych setek godzin w Genshin Impact recenzuje każdy kawałek elektroniki, który wpadnie jej w ręce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *