28 sierpnia tego roku znane i lubiane MMORPG Guild Wars 2 będzie obchodzić swoją 8 rocznicę. Z tej okazji twórcy planują dla graczy masę niespodzianek. O części z nich już się dowiedzieliśmy podczas specjalnego urodzinowego streamu. Ogłoszono, że gra trafi wreszcie na platformę Valve, a do tego wiemy już mniej więcej, kiedy zadebiutuje kolejny dodatek.

Guild Wars 2 na Steamie już w listopadzie

Już w listopadzie, a więc za zaledwie kilka miesięcy, zagramy w to słynne MMORPG na Steamie. Sama “podstawka” zostanie graczom udostępniona za darmo, ale za dwa dostępne już rozszerzenia, a także za trzecie, kiedy już ono zadebiutuje, będzie trzeba zapłacić.

W tej beczce miodu nie mogło jednak zabraknąć łyżki dziegciu. Co prawda gracze Steamowi będą współdzielić serwery z graczami korzystającymi z kont ArenaNet, ale nie będzie można takiego konta połączyć z kontem na platformie Valve.

Nie zadowoli to z pewnością dotychczasowych graczy, ale zapewne taki krok ma za zadanie przede wszystkim przyciągnąć nowych użytkowników. Przypomnijmy, że w 2015 roku gra przeszła na model free-to-play (z pewnymi ograniczeniami).

Dodatek End of Dragons zadebiutuje w przyszłym roku

Nowy dodatek do Guild Wars 2 będzie nosił tytuł End of Dragons i zadebiutuje w 2021 roku. Pierwsze rozszerzenie nosiło tytuł Heart of Thorns i miało swoją premierę w 2015 roku. Dwa lata później, w 2017, pojawiło się kolejne, o nazwie Path of Fire. Na trzecie będziemy musieli czekać tym razem dłużej, bo aż cztery lata.

O End of Dragons wiadomo póki co jeszcze stosunkowo niewiele. Poznaliśmy miejsce, w którym rozegra się jego akcja – będzie to region Cantha. Opublikowano także krótki trailer, który możecie obejrzeć poniżej.

Cieszycie się, że to uznane MMORPG trafia na Steama, czy też uważacie, że nie było takiej potrzeby? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Udostępnij

administrator

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *